sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Hoża może w trzecim podejściu

Hoża może w trzecim podejściu

Hoża może w trzecim podejściu
Data publikacji: 2018-04-09 20:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:07
Wywietleń: 4920 321794

Miało być pięć miesięcy. Na taki czas szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego „skroił” termin przebudowy niewielkiego wiaduktu drogowego nad trasą kolejową na ul. Hożej, w rejonie jej skrzyżowań z ulicami Wendeńską i Zgorzelecką. Być może uda się go oddać do użytku na kilka dni przed majowym długim weekendem, czyli po prawie dziesięciu miesiącach od jego zamknięcia i rozpoczęcia robót. Aktualny termin ich zakończenia to 25 kwietnia.

Ze względu na liczne uszkodzenia konstrukcji, niską klasę nośności oraz konieczność dostosowania szerokości jezdni (przęsło środkowe z 10,35 m na 14,46 m) i chodników do obowiązujących przepisów, zaprojektowano rozbudowę wiaduktu nad biegnącą poniżej ze Szczecina przez Police do Trzebieży linią kolejową nr 406. Wykonawcą jest konsorcjum spółek Kowal Budownictwo Inżynieryjne i Niwa Szczecin. Koszt robót skalkulowały one w swojej zwycięskiej ofercie na 5 286 304,58 zł.

Terminów ukończenia tego drogowego dzieła przedstawiciele ZDiTM podawali już kilka. Przypomnijmy, że po przejęciu placu budowy od ZDiTM przez wykonawców kierowcy skazani są na objazdy od 6 lipca 2017 roku. Innymi trasami niż zwykle w te okolice docierają też pasażerowie miejskich autobusów. Po modernizacji blokady i objazdy miały zniknąć najpóźniej do połowy grudnia 2017 roku. Tyle że już konsorcjum spółek wykonawczych wystąpiło 18 października z wnioskiem o wydłużenie terminu realizacji. Wtedy okolicznością „łagodzącą” było odkrycie grupy stalowych pali pod skrajnymi podporami. O ich istnieniu – jak to tłumaczono – w dokumentacji archiwalnej budowli nie było wzmianki. Potem Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa miasta ds. dróg i transportu miejskiego, podawała, że jako obowiązujący termin ukończenia prac pozostaje 22 lutego, a z placu budowy nie było sygnałów, że spółki wykonawcze będą potrzebowały jeszcze więcej czasu na uporanie się z tym przedsięwzięciem. Rychło po tym ZDiTM zarządził wstrzymanie wszelkich robót drogowych na wszystkich pilotowanych przez tę jednostkę budżetową miasta inwestycjach z powodu mrozów i utrzymywania się dobowych średnich temperatur poniżej wymaganych 5 stopni Celsjusza.

Do kiedy zatem jeszcze potrwa przebudowa w rejonie wiaduktu w ul. Hożej? Od kiedy możliwy będzie ponownie przejazd dla samochodów i autobusów miejskich, a nowymi pasami chodników będą mogli poruszać się piesi i rowerzyści?

– Termin zakończenia 25.04.2018. Po tym terminie będą wykonawcy naliczane kary – odpowiada tym razem Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa miasta ds. dróg i transportu miejskiego. – Przesunięcie terminu jest konsekwencją budowy kanalizacji sanitarnej w rejonie wiaduktu przez ZWiK. Według pierwotnego projektu wykonawca ZWiK-u miał wykonywać wszystkie roboty metodą przewiertu sterowanego, jednak ze względu na trudne warunki gruntowe prace muszą być prowadzone w wykopie otwartym. Chcąc uniknąć rozbiórki nowo wykonanych nawierzchni asfaltowych, ZDiTM umożliwił wykonawcy ZWiK-u prowadzenie robót na placu budowy wiaduktu i drogach dojazdowych. Konsekwencją tego jest przesunięcie terminu wykonania zadania do 25 kwietnia. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Przy ul. Hożej w rejonie modernizacji wiaduktu, która miała trwać góra pięć miesięcy, wciąż plac budowy.  

Hoża może w trzecim podejściu Hoża może w trzecim podejściu Hoża może w trzecim podejściu Hoża może w trzecim podejściu Hoża może w trzecim podejściu Hoża może w trzecim podejściu Hoża może w trzecim podejściu Hoża może w trzecim podejściu

Komentarze

Antydebil
Czyżby mała różnica=mały rozum?Napisałem o problemie w systemie komunikacyjnym nawiązując do treści artykułu. Ciężko ogarnąć?. Spoko.Będę ci tłumaczył przy kolejnym wątku. A może po prostu zapiekło to co napisałem? Czyżby mała różnica miała jakiś związek z Generalnym Wykonawcą?
2018-04-10 17:12:10
@ mała różnica
Nie broń swoich magistrackich pie.r.dzistołków, bo czym się zajęli- wszystko spaprali! SST,Potulicka, Wyspa Grodzka, Spalarnia Śmieci,Aleja Kwiatowa wespół z zegarem słonecznym,parking na lotnisku..że nie wspomnę Frygi, remontu Zamku i mnóstwa innych!
2018-04-10 15:01:41
Mała różnica
Może powinieneś dać sobie "nazwę" bez anty ? Zacznij rozróżniać podstawowe sprawy, w tym wypadku - artykuł - odpowiada miasto, to o czym byłeś łaskaw wspomnieć (a napisałeś o drodze nr 3) odpowiada GDDKiA. Czy to takie trudne...
2018-04-10 10:23:52
Antydebil
Strach pomyśleć co się będzie działo w sezonie na zwężonym odcinu drogi nr 3 za węzłem Dąbie.Pracuje tam od 2 do czsami 6 osób chodzi tu o osoby PRACUJĄCE na placu budowy czyli te które widać że coś tam robią. W tej chwili to jedna wielka piaskownica.Tysiące osób dziennie już teraz traci czas stojąc w korkach.Pobocze kompletnie nie przygotowane do postoju awaryjnego pojazdu. W przypadku kolizji tworzą się natychmiast gigantyczne korki.Ciekawe jaką karę poniesie Generalny Wykonawca w przypadku niedotrzymania terminu zakończenia prac?Żadną? Tak przypuszczam.
2018-04-10 07:04:18
tylko pytam...
Czy to słynny ENERGOPOL- Szczecin "buduje"??? tylko pytam... p.s. "..Panna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa miasta ds. dróg i transportu miejskiego..." oj, to kłamczuszka...
2018-04-09 23:43:05
Admin
To co w tym mieście się dzieje z inwestycjami, to jakaś kpina! Kiedy ludzie zrozumieją, że oszust lub idiota Krzystek z całym ZDiTM, drenuje miejską kasę?! Most Cłowy - gdyby nie wędkarze spadłby do wody, biletomaty, cały system zarządzania KM, trasa SST, to wszystko albo wałki, albo miastem rządzą debile!! "Trafione inwestycje" - można wymieniać długo, a każdy każdemu rękę myje. Czas z tym skończyć!!
2018-04-09 22:59:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie