Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Węzeł Łękno. Aleja z obejściem, ul. Zaleskiego zamkną w połowie

Data publikacji: 2020-03-12 15:32
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-13 14:48
Węzeł Łękno. Aleja z obejściem, ul. Zaleskiego zamkną w połowie
 

Kumulacja inwestycji na szczecińskich ulicach sprawia, że nie ma tygodnia, byśmy nie informowali o utrudnieniach w ruchu. Kolejne szykują się już od najbliższej środy, 18 marca, w rejonie węzła Łękno. Muszą się z nimi liczyć przed wszystkim piesi i rowerzyści. Zniknie dotychczasowe prowizoryczne przejście na skarpie przy nowobudowanych wiaduktach nad al. Wojska Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Traugutta. A kierowcy za kilka dni już nie przejadą autami ul. Zaleskiego między przejazdem kolejowym i al. Wojska Polskiego.

- Staraliśmy się najdłużej jak to było możliwe utrzymywać ten przesmyk zwłaszcza dla pieszych i innych użytkowników, w tym rowerzystów, ale nadszedł niestety właśnie ten moment, że musimy do zera ograniczyć obecność osób postronnych w obrębie placu budowy - tłumaczy Rafał Godlewski, kierownik budowy w imieniu konsorcjum spółek Roverpol-Rover Infraestructuras, wykonawcy inwestycji.

Ekipy budowlane ruszają z pracami przygotowawczymi niezbędnymi do operacji przeniesienia w tym rejonie powstającej trasy średnicowej fragmentu magistrali dla pociągów w nową lokalizację pod wykonany dotąd nowy wiadukt. A następnie do rozbiórki pozostałego jeszcze starego poniemieckiego wiaduktu nad obecnymi torami kolejowymi, gdzie ma być wzniesiona nowa konstrukcja wiaduktu drogowego.

Jak podkreśla Rafał Godlewski, całkowite wyeliminowanie ruchu pieszych, cyklistów jest wprowadzane dla ich bezpieczeństwa. Z uwagi na to, że drogowcy przystępują do kolejnego etapu prac przy murze oporowym przy nowym wiadukcie i związanych z nimi wykopami na głębokość do 7 metrów. W okolicy pojawią się stosowne komunikaty i oznakowanie z mapką poglądową o wytyczonym czasowo szlaku. A ten zalecany będzie prowadzić od ul. Traugutta dalej ul. Waryńskiego, Lindego i Zaleskiego. Podobnie jak i w przeciwnym kierunku, tj. idąc lub jadąc rowerem al. Wojska Polskiego z centrum trzeba będzie nadłożyć nieco drogi kierując się wspomnianym obejściem. Od strony przebudowywanego teraz odcinka jezdni  al. Wojska Polskiego do centrum utrzymane będzie przejście do wysokości stacji paliw oraz pobliskiego budynku ze sklepem Netto w parterze.

- Ten stan rzeczy potrwa co najmniej pół roku - uprzedza Rafał Godlewski.

Od 18 marca całkowicie zostanie zamknięty dla samochodów odcinek ul. Zaleskiego od przejazdu kolejowego do jej skrzyżowania z al. Wojska Polskiego. Będzie on przebudowywany. Ta z kolei blokada potrwa do trzech miesięcy. Co oznacza, że jadącym od strony Pogodna pozostanie korzystanie z objazdu ul. Sienkiewicza i dalej ul. Mickiewicza. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gość
2020-03-13 12:14:51
"A ten zalecany będzie prowadzić od ul. Traugutta dalej ul. Waryńskiego, Lindego i Zaleskiego." Szkoda, że nie przez Mickiewicza. :(
obserwator
2020-03-13 08:45:34
Budowa postępuje, tylko się cieszyć! A szczujni dziękujemy za kolejną porcję jadu.
Oj
2020-03-12 21:23:53
Urząd jest ślepy na marnotrawstwo tej kostki. Wisi im nadzór, ważne że kasę się bierze.
to dewastacja
2020-03-12 15:49:39
tak zryć chodniki z kostki kamiennej to tylko u nas możliwe - zero nadzoru ze strony UM.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ