Sobota 03 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Wyłania się trasa średnicowa. Łękno w przebudowie [GALERIA]

Data publikacji: 2019-06-05 12:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:13
Wyłania się trasa średnicowa. Łękno w przebudowie
 

Mija kolejny miesiąc przebudowy szczecińskiego węzła Łękno wraz z budową nowego odcinka tzw. trasy średnicowej od skrzyżowania ulic Arkońskiej, Wszystkich Świętych i Niemierzyńskiej w kierunku Pogodna. W ostatnim czasie działo się i dzieje się tam sporo. Inwestycja trwa od jesieni ubiegłego roku, a jej finał powinien nastąpić jesienią 2021 roku.

W minionych kilku tygodniach wykonawca m.in. zdjął warstwę humusu przy jednej z planowanych łącznic węzła, wykonywany był również nasyp na nowym odcinku trasy. W ramach prac przy wiaduktach wykonywane były pale wiercone. Drogowcy montowali także zbrojenie jednego z murów oporowych przy skarpie na tyłach budynków mieszkalnych przy ul. Pawła Jasienicy.

Prace trwają zresztą nie tylko na nowym przebiegu trasy średnicowej, ale również na al. Wojska Polskiego – na jej odcinku od skrzyżowania z ul. Bohdana Zaleskiego do wysokości skrzyżowania z ul. Bolesława Prusa. W samej al. Wojska Polskiego realizowane są teraz roboty przy korytowaniu i układaniu warstw nawierzchni na przebudowywanym fragmencie nitki jej jezdni w kierunku Jeziora Głębokiego.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-06-2019

 

Tekst i fot. Mirosław Winconek
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czytelnik
2019-06-06 14:52:09
Arkońska oraz rondo z powodu głupiego mostu i półrocznego opóźnienia wpływa także na to co dzieje się na Łęknie.W lasku arkońskim wykonawca cwanie przypomniał sobie że ma do czynienia z mostem-a więc wymyślił sobie jak do kontraktu dopisać więcej kasiorki.Albo miasto będzie renegocjować kontrakt i uwzględni żądania finansowe albo schodzimy z budowy.Przepychanka i pseudo badania trwały pół roku.Dalej ekipy w tym miejscu nie widać.Jest czerwiec,za chwilę jesień a firma wnosi o wydłużenie czasu trwania kontraktu.Powtórka z rozrywki czeka miasto na Łęknie.Tam również za chwilę obwieszczą nieprzewidziane kłopoty.To tylko kwestia czasu.
daleko do końca
2019-06-05 17:37:05
tu się nieco wyłania, ale Spacerowa-Arkońska leży od pół roku bo nie ma Wiaduktu a bez tego nie ruszy tramwaj i Łękno też zastopuje.
Z.K.
2019-06-05 13:51:42
Do odbudowy jezdni użyto niby-betonowych krawężników, które rozpadną się najpóźniej za rok, tak jak to się dzieje w wielu różnych miejscach, np.200m dalej-w kierunku Głębokiego, na ul. Taczaka, czy w wielu innych miejscach. Dlaczego? Oszczędności? Można było pozostawić stare poniemieckie granitowe- bardziej trwałe!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA