sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wegańskie święta? To możliwe

Wegańskie święta? To możliwe

Wegańskie święta? To możliwe
Data publikacji: 2019-12-15 08:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-16 14:39
Wywietleń: 616 433222

Makowiec, tofurnik, brownie, korzenne trufle, pasztet soczewicowy z grzybami, kutia, krokiety, pierogi, barszcz i krem z buraków - to tylko niektóre z propozycji wigilijnych potraw w wydaniu wegańskim, które będzie można poznać i jakich posmakować podczas niedzielnego (15 grudnia) wydania Czili Wege w Piwnicy Kany.

Tradycyjnie, będzie to tzw. czill przy wspólnym wegańskim stole i herbacie. Tym razem jednak ze świętami jako motywem przewodnim spotkania. I gościem specjalnym - Małgorzatą Kubicą-Harbuz, ekspertką i blogerką kulinarną, której bliska jest idea less oraz zero waste.

- Od 3 lat prowadzę bloga Dobre Zielsko, gdzie przedstawiam zdrowe przepisy, racjonalne i proste w wykonaniu. Promuję życie zgodne z naturą, a mój weganizm nie kończy się tylko na talerzu. Udzielam konsultacji dietetycznych online, pracuję nad ebookami z przepisami oraz kompendium wiedzy praktycznej dotyczącej diety roślinnej. Wciąż szukam inspiracji kulinarnych - mówi bohaterka spotkania.

Pokaz kulinarny Małgorzaty Kubicy-Harbuz zaplanowano na godz. 14. Jednak spotkanie rozpocznie się wcześniej, od wspólnego wegańskiego stołu.

- Wspólny wegański stół nawiązuje do idei kuchni społecznej. Zasady uczesnictwa w nim są proste: albo przynosisz własną wegańską potrawę albo wrzucasz do puszki 15 zł i możesz posmakować tego, co przynieśli inni. Prosimy, żeby były to wyłącznie posiłki nie zawierające mięsa, w tym ryb, ani żadnych składników odzwierzęcych, tj. mleka i jego przetworów, niektórych margaryn, jajek, miodu, żelatyny, lecytyny i laktozy - informuje Łukasz Musiał, współorganizator wydarzenia. - Zapraszamy wszystkich, którzy podczas wspólnego posiłku chcą się powymieniać doświadczeniami kulinarnymi i nie tylko, lepiej poznać i miło spędzić czas. Stół tworzymy razem. Dlatego to od nas zależy, co zjemy i jak spędzimy wspólny czas.

Pokazowi kulinarnemu będzie towarzyszyła dyskusja, a po niej - od godz. 16 - organizatorzy zapowiadają tzw. czill przy stole i herbacie.

Spotkanie Czili Wege - Wegańskie Święta odbędzie się w Piwnicy Kany (pl. Piotra i Pawła 4/5) już w niedzielę (15 grudnia). Początek - godz. 13.

(an)

Fot. archiwum

Komentarze

szkoda słów
Komentarze pisane przez osoby, które oprócz mięa i mleka nic do ust nie biorą. Proponuję odstawić też piwo, wódkę, papierosy, bo z roślin.
2019-12-15 23:24:29
Ha, ha, ha
Co za bzdura!
2019-12-15 18:21:26
Czy to wszystko będziemy popijać olejem sojowym, no bo np. mleko to z gwałtu na krowie jest.
.
2019-12-15 13:45:13
To na talerzykach, to pierwsze czy drugie danie?
.
2019-12-15 10:26:00

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie