wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wegańskie święta? To możliwe

Wegańskie święta? To możliwe

Wegańskie święta? To możliwe
Data publikacji: 2019-12-15 08:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-16 14:39
Wywietleń: 507 433222

Makowiec, tofurnik, brownie, korzenne trufle, pasztet soczewicowy z grzybami, kutia, krokiety, pierogi, barszcz i krem z buraków - to tylko niektóre z propozycji wigilijnych potraw w wydaniu wegańskim, które będzie można poznać i jakich posmakować podczas niedzielnego (15 grudnia) wydania Czili Wege w Piwnicy Kany.

Tradycyjnie, będzie to tzw. czill przy wspólnym wegańskim stole i herbacie. Tym razem jednak ze świętami jako motywem przewodnim spotkania. I gościem specjalnym - Małgorzatą Kubicą-Harbuz, ekspertką i blogerką kulinarną, której bliska jest idea less oraz zero waste.

- Od 3 lat prowadzę bloga Dobre Zielsko, gdzie przedstawiam zdrowe przepisy, racjonalne i proste w wykonaniu. Promuję życie zgodne z naturą, a mój weganizm nie kończy się tylko na talerzu. Udzielam konsultacji dietetycznych online, pracuję nad ebookami z przepisami oraz kompendium wiedzy praktycznej dotyczącej diety roślinnej. Wciąż szukam inspiracji kulinarnych - mówi bohaterka spotkania.

Pokaz kulinarny Małgorzaty Kubicy-Harbuz zaplanowano na godz. 14. Jednak spotkanie rozpocznie się wcześniej, od wspólnego wegańskiego stołu.

- Wspólny wegański stół nawiązuje do idei kuchni społecznej. Zasady uczesnictwa w nim są proste: albo przynosisz własną wegańską potrawę albo wrzucasz do puszki 15 zł i możesz posmakować tego, co przynieśli inni. Prosimy, żeby były to wyłącznie posiłki nie zawierające mięsa, w tym ryb, ani żadnych składników odzwierzęcych, tj. mleka i jego przetworów, niektórych margaryn, jajek, miodu, żelatyny, lecytyny i laktozy - informuje Łukasz Musiał, współorganizator wydarzenia. - Zapraszamy wszystkich, którzy podczas wspólnego posiłku chcą się powymieniać doświadczeniami kulinarnymi i nie tylko, lepiej poznać i miło spędzić czas. Stół tworzymy razem. Dlatego to od nas zależy, co zjemy i jak spędzimy wspólny czas.

Pokazowi kulinarnemu będzie towarzyszyła dyskusja, a po niej - od godz. 16 - organizatorzy zapowiadają tzw. czill przy stole i herbacie.

Spotkanie Czili Wege - Wegańskie Święta odbędzie się w Piwnicy Kany (pl. Piotra i Pawła 4/5) już w niedzielę (15 grudnia). Początek - godz. 13.

(an)

Fot. archiwum

Komentarze

szkoda słów
Komentarze pisane przez osoby, które oprócz mięa i mleka nic do ust nie biorą. Proponuję odstawić też piwo, wódkę, papierosy, bo z roślin.
2019-12-15 23:24:29
Ha, ha, ha
Co za bzdura!
2019-12-15 18:21:26
Czy to wszystko będziemy popijać olejem sojowym, no bo np. mleko to z gwałtu na krowie jest.
.
2019-12-15 13:45:13
To na talerzykach, to pierwsze czy drugie danie?
.
2019-12-15 10:26:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie