wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nie zabijaj Ziemi!

Nie zabijaj Ziemi! [GALERIA]

Nie zabijaj Ziemi!
Data publikacji: 2016-04-23 15:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 1839 130576

„Czy wiesz, że to co jesz ma większy wpływ na środowisko niż to czy segregujesz śmieci, wybierasz rower zamiast samochodu lub zakręcasz wodę podczas mycia zębów?" - pytają aktywiści BASTA! i podpowiadają: zmień nawyki żywieniowe, przejdź na wegetarianizm lub weganizm. W sobotę (23 bm.) na pl. Grunwaldzkim zorganizowali happening ph. „Jak mięso zabija Ziemię".


Na sztandarze hasło: „Wolność dla zwierząt". Obok 300 czarnych wiader. Mają uzmysłowić przechodniom, jak wygląda ledwie ułamek z ponad 2,3 tysięcy litrów wody, niezbędnych do zamknięcia całego procesu produkcji z jednym finalnym produktem - pozbawionym smaku i ociekającym tłuszczem hamburgerem.

- Zawsze protestujemy przeciwko cierpieniu i okrutnej śmierci zwierząt: zabijanych dla mięsa, futer, przez myśliwych dla krwawego sportu. Tym razem, w Dniu Ziemi, chcemy zwrócić na jeszcze jeden aspekt - ekologiczny - hodowli zwierząt na świecie - mówi Łukasz Musiał, lider Basta! Inicjatywy na Rzecz Zwierząt, która przygotowała sobotni happening na pl. Grunwaldzkim. - Organizacja Narodów Zjednoczonych wskazuje chów zwierząt jako jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych problemów środowiskowych, przed którymi staje nasz świat. Dość powiedzieć, że odchody składowane w zbiornikach na fermach to źródło około 400 szkodliwych substancji, które wnikają w glebę, parują do powietrza, spływają do wód, rzek i jezior. Uprawa paszy w postaci monokultur wpływa na niszczenie gleby, środowiska i bioróżnorodności. Natomiast hodowle zwierząt produkują więcej gazów cieplarnianych niż wszystkie formy transportu razem wzięte: to proporcja 18 do 13 procent.

***

Można być głuchym na argumenty przedstawiane przez aktywistów BASTA!, ale ignorować Alberta Einsteina po prostu nie wypada. Jest on nie tylko autorem teorii względności, ale również ważkiej tezy: „Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej". I właśnie do zmiany żywieniowych nawyków, przejścia na wegetariańską lub wegańską dietę, przekonywali szczecinian aktywiści BASTA! Dla zdrowia i ochrony Ziemi. ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach: Weganizm to nie tylko wybór etyczny wobec zwierząt, ale również wobec całej naszej planety i innych ludzi - przekonują aktywiści z BASTA!

WYIMKI:
* Co godzinę na Ziemi zabija się ponad 6 milionów zwierząt dla ich mięsa.
* Hodowla zwierząt odpowiada za zużycie do 33 procent zasobów wodnych na świecie.
* Każdego roku zwierzęta hodowlane produkują 13 miliardów ton odchodów.
* Na świecie hoduje się co roku 70 miliardów zwierząt na mięso, mleko, jaja.

Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi! Nie zabijaj Ziemi!

Komentarze

Benek
Super! Bardzo dobra akcja!
2016-04-25 17:28:28
M.Dem.
To, że są zwierzęta wyrzucane (bezpanskie) i to, że te nawet nie bezpanskie, załatwiają się w piaskownicach, jest dowodem na ciągle zbyt niską kulturę społeczną ludzi. A to jest zreszta za malo powiedziane . Pozostalosci potworne w miejscach publicznych są nie tylko przez psy i koty produkowane. To także to co po tych psach i kotach pozostało.
2016-04-24 14:36:39
Wegetarianska... wolnosc dla zwierzat ? ?
A PO 2-gie... juz az tak nie narzekajcie, bo dzikie psy i koty... jak i dzikie swinie juz od dawna biegaja sobie swobodnie PO Szczecinie, lokujac swoje odchody w piaskownicach dla dzieci czy w parkach i na podworkach, PO-dlewajac jeszcze latarnie, slupy oraz "zdrowe jeszcze" drzewa, krzewy i kwietniki PO calym miescie...!!
2016-04-23 22:49:15
Zapytanie...
Hmm... kolejny Cyrk mlodych Lewakow ! A ile nie narodzonych jeszcze dzieci, zabija sie rowniez co godzine na Kuli Ziemskiej ? A jak czerwona marchewke czy ogoreczki bede jadl, to tez te warzywa beda "zabijal"... gdzie o czerwonych burakach i kapuscianych glowach juz nie wspomne ! Reasumujac: co wiec PO-lecacie na przyszlosciowe Menu...rozumiem ze grochowke tez nie, z racji PO-zniej wydobywanych sie gazow...!!
2016-04-23 22:28:55

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie