piątek, 19 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > O świadomość ludzi i prawa zwierząt

O świadomość ludzi i prawa zwierząt [GALERIA]

O świadomość ludzi i prawa zwierząt
Data publikacji: 2018-03-20 18:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:37
Wywietleń: 821 319188

W transportach i rzeźniach dochodzi do przypadków znęcania się nad zwierzętami. Obrazy tej haniebnej przemocy - bicia i kopania po wrażliwych częściach ciała, dźgania ostrymi przedmiotami, przewożenia martwych na rannych, ale wciąż żywych - zostały zarejestrowane przez aktywistów Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA! oraz Międzynarodowego Ruchu na Rzecz Zwierząt Viva! Niektóre z nich, zatrzymane w kadrach i umieszczone na planszach, posłużyły we wtorek (20 marca) na pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie do przypomnienia przerażającej prawdy o fabrykach cierpienia, z których zwierzęta jadą na rzeź i na haki mięsnych sklepów.

Jedyną drogą, przynajmniej do ograniczenia tej fali przemocy, jest weganizm - o czym przekonywali przechodniów aktywiści BASTA! Informowali: „Weganizm to styl życia polegający na minimalizacji cierpienia zwierząt. Wiąże się przede wszystkim ze zmianą diety na roślinną, rezygnacją z futer, odzieży skórzanej, kosmetyków testowanych na zwierzętach czy bojkotowaniem cyrków ze zwierzętami, jak również innych form wykorzystywania zwierząt. Bycie weganinem czy weganką wcale nie jest trudne – spróbuj: zostanwege.pl".

(an)

Fot. Ryszard PAKIESER

O świadomość ludzi i prawa zwierząt O świadomość ludzi i prawa zwierząt O świadomość ludzi i prawa zwierząt O świadomość ludzi i prawa zwierząt O świadomość ludzi i prawa zwierząt O świadomość ludzi i prawa zwierząt

Komentarze

TAK SREDNIO - zawsze najlepiej !
Jak by nie patrzyl i nie liczyl, to zadne "Extremalne Odchylania"... nie wyjda Nikomu na dobre !!
2018-03-21 12:06:01
obserwator
sami kibole,ten z wygoloną czaszką i ta z kolczykami na całym ciele
2018-03-21 07:13:22
M.Dem.
1. Weganizm jest korzystniejszy dla zdrowia ludzkiego niz dieta oparta o mieso. Sprawdzmy na sobie. BASTA przekonuje do niego nie bez racji. 2. Weganizm i najszlachetniejsze pobudki ludzi nie wystarcza do zabicia, w innych ludziach, pasji zabijania ze szczegolnym okrucienstwem. Wszystkiego co tylko da sie zabic i usprawiedliwic zabijanie. Zabijanie, niepotrzebnych wedlug zabijajacych, zwierzat i ludzi. Zbednych dzieci, zbednych ludzi bezdomnych, starszych, samotnych. Bo po zbednym zyciu zostaje zawsze jakas korzysc dla "ludzikow kochanych". Z wiecznie niezaspokojonymi potrzebami jakosci zycia. Bo "kazdemu wedlug jego potrzeb"! Zle rozumianej przeslanki ideologicznej rozwoju totalitarnego ludowladztwa w swiecie. Z ominieciem "kazdemu wedlug jego pracy", mierzonej iloscia i jakoscia (stopniem trudnosci). Czyli wyborem rewolucyjnej drogi totalitaryzmu. Czy istnieje proba wykluczenia intelektem tej wersji zdarzen z polityki?
2018-03-21 06:12:14
krzyś
dobrze mówią, dać im kaszanki!
2018-03-21 00:02:16
STOP- dla weganow i weganek...!!
A dlaczego ZNECANIE SIE... nad roznego rodzaju malymi roslinkami, Roslinami, Warzywami i Kwiatami... ma byc "OK" ? Gdzie o roznego rodzaju "Chwastach" juz nie ws-PO-mne ! A wiec: nie meczyc, nie zabijac, nie dobijac i nie wycinac... Warzyw, Roslin i Kwiatow - gdyz one tez chca zyc !!!
2018-03-20 23:20:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy