Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

O świadomość ludzi i prawa zwierząt [GALERIA]

Data publikacji: 2018-03-20 18:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:06
O świadomość ludzi i prawa zwierząt
 

W transportach i rzeźniach dochodzi do przypadków znęcania się nad zwierzętami. Obrazy tej haniebnej przemocy - bicia i kopania po wrażliwych częściach ciała, dźgania ostrymi przedmiotami, przewożenia martwych na rannych, ale wciąż żywych - zostały zarejestrowane przez aktywistów Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA! oraz Międzynarodowego Ruchu na Rzecz Zwierząt Viva! Niektóre z nich, zatrzymane w kadrach i umieszczone na planszach, posłużyły we wtorek (20 marca) na pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie do przypomnienia przerażającej prawdy o fabrykach cierpienia, z których zwierzęta jadą na rzeź i na haki mięsnych sklepów.

Jedyną drogą, przynajmniej do ograniczenia tej fali przemocy, jest weganizm - o czym przekonywali przechodniów aktywiści BASTA! Informowali: „Weganizm to styl życia polegający na minimalizacji cierpienia zwierząt. Wiąże się przede wszystkim ze zmianą diety na roślinną, rezygnacją z futer, odzieży skórzanej, kosmetyków testowanych na zwierzętach czy bojkotowaniem cyrków ze zwierzętami, jak również innych form wykorzystywania zwierząt. Bycie weganinem czy weganką wcale nie jest trudne – spróbuj: zostanwege.pl".

(an)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

TAK SREDNIO - zawsze najlepiej !
2018-03-21 12:06:01
Jak by nie patrzyl i nie liczyl, to zadne "Extremalne Odchylania"... nie wyjda Nikomu na dobre !!
obserwator
2018-03-21 07:13:22
sami kibole,ten z wygoloną czaszką i ta z kolczykami na całym ciele
M.Dem.
2018-03-21 06:12:14
1. Weganizm jest korzystniejszy dla zdrowia ludzkiego niz dieta oparta o mieso. Sprawdzmy na sobie. BASTA przekonuje do niego nie bez racji. 2. Weganizm i najszlachetniejsze pobudki ludzi nie wystarcza do zabicia, w innych ludziach, pasji zabijania ze szczegolnym okrucienstwem. Wszystkiego co tylko da sie zabic i usprawiedliwic zabijanie. Zabijanie, niepotrzebnych wedlug zabijajacych, zwierzat i ludzi. Zbednych dzieci, zbednych ludzi bezdomnych, starszych, samotnych. Bo po zbednym zyciu zostaje zawsze jakas korzysc dla "ludzikow kochanych". Z wiecznie niezaspokojonymi potrzebami jakosci zycia. Bo "kazdemu wedlug jego potrzeb"! Zle rozumianej przeslanki ideologicznej rozwoju totalitarnego ludowladztwa w swiecie. Z ominieciem "kazdemu wedlug jego pracy", mierzonej iloscia i jakoscia (stopniem trudnosci). Czyli wyborem rewolucyjnej drogi totalitaryzmu. Czy istnieje proba wykluczenia intelektem tej wersji zdarzen z polityki?
krzyś
2018-03-21 00:02:16
dobrze mówią, dać im kaszanki!
STOP- dla weganow i weganek...!!
2018-03-20 23:20:31
A dlaczego ZNECANIE SIE... nad roznego rodzaju malymi roslinkami, Roslinami, Warzywami i Kwiatami... ma byc "OK" ? Gdzie o roznego rodzaju "Chwastach" juz nie ws-PO-mne ! A wiec: nie meczyc, nie zabijac, nie dobijac i nie wycinac... Warzyw, Roslin i Kwiatow - gdyz one tez chca zyc !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ