Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Weekend w regionie: 6 grudnia – 8 grudnia

Data publikacji: 2019-12-06 11:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-06 13:04
Weekend w regionie: 6 grudnia – 8 grudnia
 

Wyścig na wózkach

Nowogard. Przed nami II Nowogardzkie Zawody dla Dzieci i Młodzieży Poruszających się na Wózkach Inwalidzkich. W sobotę w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie na pewno nie zabraknie sportowych emocji i dobrej zabawy.

Niepełnosprawność nie musi ograniczać. Z takiego założenia wyszli organizatorzy Nowogardzkich Zawodów dla Dzieci i Młodzieży Poruszających się na Wózkach Inwalidzkich. Pierwsza edycja zawodów odbyła się w maju br. i okazała się strzałem w dziesiątkę. A to zachęciło pomysłodawców do zorganizowania jeszcze w tym samym roku kolejnych zawodów skierowanych do dzieci niepełnosprawnych. Sportowa impreza odbędzie się już w tę sobotę w sali gimnastycznej I LO przy ul. Wojska Polskiego 6 w Nowogardzie. Start o g. 10. Szykuje się moc sportowych emocji. Dodajmy, że gośćmi specjalnymi imprezy będą: Justyna Sawicka – finalistka telewizyjnego talent show „Must Be The Music” oraz nowogardzki zespół rockowy The PSS.
Jak podkreślają organizatorzy, celem imprezy jest propagowanie sportu jako formy rehabilitacji, a także zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne żyjące wokół nas i integracja środowiska.

Mikołaj przyjedzie wąskotorówką

Rewal. W sobotę o g. 13 Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza dzieci i rodziców na dworzec kolejowy w Rewalu, gdzie pojawi się Święty Mikołaj we własnej osobie. Imprezę, w ramach Konwoju Pomocników Św. Mikołaja, organizuje Sołtys i Rada Sołecka Rewala, przy współpracy z Gminą Rewal i Nadmorską Koleją Wąskotorową. Święty Mikołaj przybędzie świątecznie oświetlonym pociągiem.

Dla uczestników pikniku mikołajkowego organizatorzy przygotowali moc atrakcji i niespodzianek. Impreza rozpocznie się od warsztatów kulinarnych dla dzieci, które przeprowadzi grupa Twórczywo. W programie znajdzie się wspólne dekorowanie świątecznych pierniczków, czytanie bajek przez Pomocników Św. Mikołaja oraz oglądanie filmów. Na dworcowej scenie wystąpią chóry Amber Singers i Horyzont. Podczas oczekiwania na Św. Mikołaja odbędą się zabawy i animacje dla najmłodszych oraz świąteczna loteria fantowa. W dworcowym holu stanie foto- budka, a na podwórzu rozpalone zostaną ogniska, przy których będzie można się ogrzać i upiec kiełbaskę. Nie zabraknie też świątecznych przysmaków, rozgrzewających napojów i ciast własnego wypieku. W punkcie kulminacyjnym odbędzie się wręczenie prezentów oraz pokaz sztucznych ogni.

W mikołajkową sobotę kursować będzie również ciuchcia, którą będzie można dotrzeć na dworcowy piknik w Rewalu. Bilet promocyjny w dwie strony – tylko 10 zł od osoby. Dzieci do 14 lat pojadą za darmo.

Rozbłyśnie świąteczne drzewko

Świnoujście. W piątek na placu Wolności rozświetlona zostanie świnoujska choinka bożonarodzeniowa. Zaraz po tym spodziewana jest wizyta świętego Mikołaja. Będą prezenty i słodkie upominki. Warto przyjść!

Sobota dla biegaczy

Świnoujście. W sobotę o g. 9 w Parku Zdrojowym ruszają cotygodniowe biegi na 5 kilometrów. Warto przyjść wcześniej, żeby wziąć udział w rozgrzewce. Będzie barwnie i wesoło. Organizatorzy zachęcają, by wziąć ze sobą czapki mikołajów i elfów.

Inwazja Morsujących Mikołajów

Świnoujście. W sobotę odbędzie się VI Inwazja Morsujących Mikołajów. O g. 11 ruszy parada spod pływalni miejskiej do centrum ratowniczego na plaży. Do zimnej wody uczestnicy wskoczą o g. 12. Ponadto w programie: wybory miss i mistera, rozgrzewający fitness, ciepła zupa, pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Wyjątkowa przejażdżka 

Świnoujście. W sobotę firma Cyrus Tours organizuje darmowe przejażdżki po mieście kolejką turystyczną. Kierować będzie święty Mikołaj. Kursy odbywać się będą co 30 minut w g. 11-15. Miejsce: przystanek przy ul. Bohaterów Września, przy Manufakturze.

Wykłady dla seniorów

Świnoujście. W niedzielę o g. 12 Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza do sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury wykład chirurg Elżbiety Kozłowskiej na temat zdrowia seniora. Z kolei o bezpieczeństwie rozmawiać będą przedstawiciele świnoujskiej policji – Kamil Zwierzchowski i Agnieszka Wojtkiewicz. Wstęp wolny.

Koncert Yagi Kowalik

Świnoujście. W niedzielę o g. 19 w hotelu Hampton by Hilton odbędzie się koncert Yagi Kowalik. W programie utwory: Edith Piaf, Juliette Greco, Charlesa Aznavoura. Wstęp wolny.

Wigilia nad Odrą

Gryfino, Mescherin. W niedzielę o g. 17 w Kościele Ewangelickim w Mescherin rozpocznie się „Wigilia nad Odrą”. Wydarzenie organizowane jest po raz szósty przez Stowarzyszenie Pokolenia Pokoleniom przy wsparciu Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Gryfińskiego Domu Kultury. – Intencją organizacji tego typu spotkania jest przybliżenie naszym sąsiadom z miasteczka przy granicy tradycji celebrowania Świąt Bożego Narodzenia w Polsce – informują organizatorzy. – Gości przywita Marta Szuster, radna z Mescherin i Marek Brzeziński, prezes Stowarzyszenia Pokolenie Pokoleniom z Gryfina. Posłuchamy dawnej muzyki, koncertu kolęd w wykonaniu Klary Gmiter, obejrzymy film dokumentalny Ingrid Patzke. Młodzież z DPS Nowe Czarnowo uświetni nasze spotkanie wigilijne pastorałkami, a przedstawiciele władz samorządowych z obu stron granicy złożą przybyłym gościom życzenia świąteczne i noworoczne. Jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych do Mescherin na wspólne kolędowanie.

W świątecznych klimatach

Stargard. W sobotę na Rynku Staromiejskim zagości Jarmark Świąteczny Pod Szczęśliwą Gwiazdą. W programie kolędy i pastorałki w wykonaniu stargardzkich zespołów i moc atrakcji zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców. Można będzie spotkać się z św. Mikołajem, a elfy i śnieżynki obdarują dzieci słodkimi podarunkami. Będą warsztaty zdobienia Mikołajkowych Czapek oraz warsztaty robienia Świątecznych Skarpet. Niezawodne Koła Gospodyń Wiejskich zaserwują gorącą herbatę, kawę i aromatyczne ciasta, a na stoiskach z rękodziełem będzie można zakupić prezent pod choinkę. Nie zabraknie Świątecznej Wyżerki w specjalnej Strefie Food Trucków. Gdy zapadnie zmrok, uroczyście rozświetlona zostanie stargardzka choinka. Uczestnicy jarmarku będą się mogli włączyć do akcji „Rodakom na Kresach”. Będą zbierane artykuły spożywcze z dłuższym terminem ważności do spożycia (np. mąka, makaron, konserwy mięsne i rybne, olej, kawa, herbata, słodycze, artykuły szkolne, artykuły chemii gospodarczej i higieny osobistej). Dary trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do najuboższych Polaków mieszkających na Litwie. Dodajmy, że Jarmark Świąteczny potrwa sobotę w g. 13-18, a w niedzielę w g. 10-18. 

Mikołajki w Domu Kultury

Łobez. W piątek o g. 16 w Domu Kultury odbędzie się spotkanie najmłodszych ze Świętym Mikołajem, który przybędzie na zaproszenie Rady Osiedla i Domu Kultury. W programie m.in. zabawa z wodzirejem i nagrodami oraz niespodzianki. Dodajmy, że Święty Mikołaj będzie gościć także w Bibliotece Miejskiej.

Spotkanie pszczelarzy

Łobez. W sobotę odbędzie się spotkanie pszczelarzy ziemi łobeskiej. Rozpocznie je o g. 18 uroczysta msza święta dziękczynna w kościele parafialnym. Po jej zakończeniu w siedzibie koła Polskiego Związku Pszczelarzy będzie tradycyjne spotkanie opłatkowe oraz okazja do posumowania mijającego roku pracy w pasiekach. 

Konkurs na świąteczny stół

Świdwin. W piątek o g. 9 w Zespole Szkół Rolniczych – Centrum Kształcenia Praktycznego odbędzie się XIII edycja Konkursu „Aranżacja Stołu Bożonarodzeniowego”. Jury oceni projekty przygotowane przez młodzież szkół powiatu świdwińskiego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa ozdób świątecznych oraz konkursowe wykonanie kolęd. Obecne będą dzieci z przedszkoli świdwińskich. 

Urodzinowy Parkrun 

Świdwin. W sobotę o g. 9 odbędzie się impreza z okazji trzecich urodzin parkrunu Świdwin. Zbiórka uczestników, start i meta przy Parku Wodnym Relax. Do pokonania biegiem, truchtem i marszem będzie dystans 5 bm. Koordynator Wiesław Gasek zachęca, by założyć w tym dniu stroje mikołajkowe. Na zakończenie będzie serwowany słodki poczęstunek, m.in. tort urodzinowy. Ponadto każdy uczestnik imprezy będzie mógł skorzystać z ulgowego wstępu na basen PW Relax. 

Szczypiorniak z Mikołajem

Świdwin. W sobotę o g. 9 w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych CKP odbędzie się V Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Na parkiecie walczyć będą reprezentacje szkół podstawowych z Koszalina, Połczyna-Zdroju, Świdwina, Redła, Lekowa, Bierzwnicy. O g. 15 rozpocznie się mecz pokazowy superligi kobiet – zmierzą się drużyny z Koszalina: PGNiG i Młyny Stoisław. Imprezie patronują: Urząd Marszałkowski w Szczecinie i Starostwo Powiatowe w Świdwinie.

Starocie i rozmaitości

Kołobrzeg. Regionalne Centrum Kultury zaprasza od piątku do niedzieli na Bożonarodzeniową Giełdę Staroci i Rozmaitości. Oferenci rozstawiać będą swoje kramy od g. 10 do g. 15 w holu głównym RCK. Wstęp wolny.

Punkowo i mikołajkowo

Kołobrzeg. W piątek o g.20 w Klubie Muzycznym Centrala przy ul. Wąskiej odbędzie się koncert rymańskiej kapeli ludowej O.K.W. Jak zapewniają organizatorzy, będzie punkowo i mikołajkowo. Wstęp 10 zł.

Obrazy Wiesława Stępnia

Kołobrzeg. W piątek o g. 19 w Galerii Sztuki Współczesnej mieszczącej się w Ratuszu Miejskim otwarta zostanie wystawa malarstwa Wiesława Stępnia. Artysta, który z zawodu jest projektantem mody, należy do Stowarzyszenia Artystów – Grupa Kołobrzeg. Malarstwo to jego pasja. Jego ulubionym tematem jest pejzaż, a także morski żywioł. Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy artysty powstałe w ciągu dwóch ostatnich lat. Wstęp na wernisaż wolny.

Muzyczne brylanty

Koszalin. Podczas piątkowego koncertu zabrzmią: II Koncert fortepianowy c-moll op. 18 Sergiusza Rachmaninowa i IV Symfonia e-moll op. 98 Johannesa Brahmsa. Solistką będzie Beata Bilińska przy fortepianie, a muzyków orkiestry symfonicznej poprowadzi dyrygent Jakub Chrenowicz. Początek występu o g. 18.30 w Filharmonii Koszalińskiej przy ulicy Piastowskiej 2.

Mikołajki ze zwierzętami

Koszalin. W sobotę Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w PiesKotajkach, czyli zwierzęcych mikołajkach. Gościem będzie pisarka Agata Widzowska, autorka m.in. cyklu „Psierociniec”, którego głównym bohaterem jest psi poeta. W wydarzeniu weźmie udział także Kuchnia Społeczna - Koszalin, która tego dnia będzie zbierała datki na podopiecznych Fundacji Miau, Kocie Wąsy i Spółka. Nadto autorskie warsztaty plastyczne dla dzieci z Sarą Olszewską, ilustratorką i graficzką, która stworzyła m.in. ilustracje do książki „Drzewo życzeń” wydawnictwa Dwie Siostry. Początek o g.10.30.

Powstaje skansen gorzelnictwa

Koszalin. Gospodarzem sobotniego spotkania z cyklu „W samo południe” w sali wystawowej „Pradzieje Pomorza” Muzeum przy ulicy Młyńskiej 37-39 będzie Tomasz Obłoj, absolwent Akademii Rolniczej w Szczecinie i współwłaściciel Gorzelni Rolniczej we Wrzosowie. Część zabytkowego wyposażenia gorzelni udało mu się wpisać do wojewódzkiej ewidencji ruchomych zabytków techniki, a na bazie rodzinnych tradycji zamierza stworzyć skansen gorzelnictwa we Wrzosowie. Dziadek prelegenta – Wacław Demiański w 1935 roku ukończył Krajową Szkołę Gorzelnictwa w Dublanach, a po II wojnie światowej pracował w tym fachu w okolicach Karlina i Kołobrzegu. Wstęp wolny.

„Wigilia pani Skurcz”

Koszalin. Już tytuł nowej sztuki w reżyserii Piotra Krótkiego i autorstwa Tomasza Ogonowskiego wskazuje na inspirację słynną „Opowieścią wigilijną” Charlesa Dickensa, lecz akcja dzieje się we współczesnym Koszalinie, a bohaterka to kobieta interesu. Zwraca uwagę też strona wizualno – muzyczna spektaklu. Za scenografię i kostiumy odpowiada Beata Jasionek, a kompozycje do przedstawienia stworzył Maciej Osada- Sobczyński. Spektakl „Wigilia pani Skurcz” premierę będzie mieć w sobotę o g. 16 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Dochód z biletów będzie przeznaczony na rzecz koszalińskiej filii Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Przeboje włoskie i francuskie

Koszalin. Piosenkarz Michał Bajor wystąpi w sobotę na scenie Filharmonii Koszalińskiej. Tym razem z zespołem muzycznym przedstawi program estradowy pt. „Kolor Cafe – przeboje włoskie i francuskie”. Początek koncertu o g. 19 w sali filharmonii przy ulicy Piastowskiej 2. ©℗

(reg)

Fot. Jarosław Bzowy

Na zdjęciu: W sobotę w Nowogardzie odbędą się II Nowogardzkie Zawody dla Dzieci i Młodzieży Poruszających się na Wózkach Inwalidzkich.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ