Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Weekend w regionie: 29 listopada – 1 grudnia

Data publikacji: 2019-11-29 12:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:11
Weekend w regionie: 29 listopada – 1 grudnia
 

Koncert w Klubie Garnizonowym

Stargard. Prezydent Stargardu i Stowarzyszenie Jazz West Pomerania zapraszają w piątek do Klubu Garnizonowego przy ul. 11 Listopada 22 na wyjątkowy Symfoniczno-Jazzowy Koncert Andrzejkowy w wykonaniu zespołu Kawuś Music Project i Orkiestry Cantabile pod dyrekcją Grażyny Wieteski. Orkiestra wystąpi w składzie: Michał Koniarski (trąbka, flugelhorn, aranżacje), Przemysław Czaplicki (saksofon), Norbert Śliwa (gitara, aranżacje), Zdzisław Rakowski (bass organ), Alex Marek (instrumenty klawiszowe), Marcin Rakowski (perkusja, instrumenty perkusyjne). Początek koncertu o g. 18.30.

Andrzejki w Irysie

Świnoujście. W piątek w ośrodku Irys odbędą się Andrzejki z muzyką na żywo. W Programie Sunshine duo – Weronika i Ryszard. Bilety w cenie 5 złotych do nabycia na miejscu lub poprzez wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu 91 321 26 76. W tym samym ośrodku w niedzielę odbędzie się wieczorek taneczny. Zagra zespół Ryszarda Łaby. Wstęp również 5 zł.

Biegi w parku

Świnoujście. W sobotę o g. 9 w Parku Zdrojowym odbędą się biegi w ramach „Parkrunu”. Do pokonania jest dystans 5 km. Warto przyjść wcześniej, żeby wziąć udział w rozgrzewce.

Jarmark w pasażu

Świnoujście. Handlowcy z pasażu Rondo zapraszają w sobotę na jarmark rękodzieła artystycznego. Potrwa on w g. 10-14.

W stylu narodowym

Koszalin. To tytuł piątkowego koncertu w Filharmonii Koszalińskiej przy ulicy Piastowskiej 2. W repertuarze opera „Król Łokietek, czyli Wiśliczanki” Józefa Elsnera z 1818 roku. Kompozytor to nauczyciel muzyki samego Fryderyka Chopina. Wykonawcami będą: Agnieszka Kozłowska – sopran, Aneta Łukaszewicz – mezzosopran, Tomasz Krzysica – tenor, Jarosław Bręk – bas, Szczecin Vocal Project oraz Orkiestra Fundacji Akademii Muzyki Dawnej, którą poprowadzi Paweł Osuchowski. Początek koncertu o g. 18.30.

Stare Dobre Małżeństwo

Koszalin. W piątek o g. 19 scena Bałtyckiego Teatru Dramatycznego będzie miejscem koncertu zespołu z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce. Stare Dobre Małżeństwo jest od przeszło trzech dekad prowadzone przez pieśniarza, kompozytora i autora Krzysztofa Myszkowskiego. Legendarna już formacja zaśpiewa do wierszy, między innymi Edwarda Stachury, Adama Ziemianina, Bolesława Leśmiana czy Bogdana Loebla.

Wąskotorówka świętuje

Koszalin. W sobotę o g. 10.30 na terenie lokomotywowni przy ulicy Lechickiej 54g rozpocznie się święto Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. Towarzystwo w tym roku obchodzi 121. rocznicę uruchomienia połączenia i z tej okazji zaprasza na okolicznościowy tort. Wstęp jest wolny. Po uroczystości o g. 11 odjedzie pociąg do Rosnowa, gdzie przewidziane jest ognisko.

Giełda płytowa

Koszalin. Mediateka Koszalińskiej Biblioteki Publicznej i GraMuzyka zapraszają w sobotę, w g. 11-14, na giełdę płytową, organizowaną po raz pierwszy w murach książnicy przy placu Polonii 1. 22. Na kilkunastu stoiskach znajdować się będą tysiące winyli i płyt CD czy kaset magnetofonowych. Wstęp bezpłatny.

Jazz na radiowej scenie

Koszalin. Studio Koncertowo – Nagraniowe im. Czesława Niemena będzie w sobotę o g. 18 miejscem koncertu w ramach Jazzowej Sceny Polskiego Radia Koszalin. Tym razem zagrają: Irek Wojtczak – saksofon tenorowy i sopranowy oraz Kamil Piotrowicz – fortepian. Duet zaprezentuje muzykę z premierowej płyty pt. „Plastic Poetry”, która została zarejestrowana w listopadzie ubiegłego roku w Bielsku-Białej podczas trasy koncertowej.

Czerwone Gitary grają nadal

Koszalin. W latach 60. XX wieku zespół nazwano „polskimi Beatlesami”. Popularne były takie przeboje, jak: „Nie zadzieraj nosa”, „Historia jednej znajomości”, „Matura”, „No bo ty się boisz myszy”, „Nikt na świecie nie wie”, „Takie ładne oczy”, „Kwiaty we włosach”, „Anna Maria”, „Biały krzyż”, „Tak bardzo się starałem” i „Jesień idzie przez park”. Dziś liderem grupy jest perkusista Jerzy Skrzypczyk, jedyny muzyk z pierwotnego składu z Krzysztofem Klenczonem i Sewerynem Krajewskim. Grają nie tylko stare hity. Rok temu ukazał się album pt. „Jeszcze raz”, zawierający 15 nowych piosenek, wśród nich „Czerwona gitara”. Koncert w sobotę o g. 19 w Filharmonii Koszalińskiej przy ul. Piastowskiej 2.

Festiwal pieśni religijnej

Koszalin. W niedzielę XXX Festiwal Pieśni Religijnej Cantate Domino w Centrum Kultury 105 rozpoczną o g. 9 przesłuchania konkursowe. Koncert galowy o g. 16 w sali widowiskowej. W konkursie o Złoty Witraż wezmą udział soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne oraz chóry bez ograniczeń wiekowych z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Warto podać, że wśród laureatów i uczestników festiwalu byli znani wykonawcy scen estradowych, jak Natalia Sikora czy Adam Sztaba.

The Best of Ennio Morricone

Koszalin. Taki jest tytuł niedzielnego koncertu muzyki filmowej włoskiego kompozytora w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy J.J. Śniadeckich 4. Wykonawcami będą 100-osobowa orkiestra i chór. W programie są tematy muzyczne z dzieł X muzy, które twórcy przyniosły prestiżowe nagrody. Ennio Morricone w dorobku ma muzykę do ponad pół tysiąca filmów, których reżyserami byli tacy mistrzowie, jak Sergio Leone, Roland Joffe, Giuseppe Tornatore czy Quentin Tarantino. Początek występu o g. 18. ©℗

(reg)

Fot. Ryszard Pakieser/Archiwum

Na zdjęciu: W sobotę w Filharmonii Koszalińskiej wystąpi zespół Czerwone Gitary. Tu podczas koncertu w filharmonii w Szczecinie, w 2013 roku. 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ