piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Weekend w regionie: 8 – 10 listopada

Weekend w regionie: 8 – 10 listopada

Weekend w regionie: 8 – 10 listopada
Data publikacji: 2019-11-08 11:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-09 13:22
Wywietleń: 804 426334

Wspomnienie wielkich artystów

Łobez. W niedzielę o g. 19 w Domu Kultury odbędzie się koncert Non Omnis Moriar, który organizuje ks. Paweł Górzyński. Wystąpią: Karolina Szczerbik, Maja Homanowska, Magda Milewska, Marcel Kruszyński. Podczas koncertu przywołany zostanie dorobek wybitnych artystów: Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Edwarda Stachury.

Biegi w parku

Świnoujście. W sobotę o g. 9 w Parku Zdrojowym ruszą biegi w ramach cotygodniowego Parkrunu. Dystans do pokonania to 5 km. Start nastąpi ze ścieżki obok boisk przy wejściu od strony północnej parku, obok ul. Chrobrego. Warto przyjść wcześniej, żeby wziąć udział w rozgrzewce.

Pchli targ

Świnoujście. Na targowisku miejskim Zielony Rynek pod Zegarem w sobotę odbędzie się pchli targ. Organizatorzy zapraszają w g. 9-14.

Wernisaż w SCK

Stargard. Jagna Teresa Szwoch-Kałuża jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, portrecistką, uprawiającą równolegle malarstwo rodzajowe o różnorodnej tematyce, niekiedy satyrycznej. Jej ulubione techniki to: malarstwo olejne, rysunek w tuszu, grafika komputerowa, abstrakcyjne fotografie nazwane „foto-fantazjami”. W piątek o g. 18 w Galerii Sala 108 Stargardzkiego Centrum Kultury przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105 odbędzie się wernisaż prac tej uznanej artystki.

Promocja książki

Kołobrzeg. W sobotę Regionalne Centrum Kultury gościć będzie Zofię Rudnicką. O g. 17 w małej sali teatralnej rozpocznie się spotkanie, podczas którego promować będzie ona swoją książkę „Gerard Wilk. Tancerz”. Tytułowy bohater to jeden z najwybitniejszych polskich tancerzy, na co dzień przyjaciel i partner sceniczny Zofii Rudnickiej. Wstęp wolny.

Afryka w fotografiach

Koszalin. W piątek Koszalińska Biblioteka Publiczna i fundacja Make a Change zapraszają do Galerii Region książnicy przy placu Polonii 1 na wystawę pt. „Świat to my”. To prezentacja fotografii wykonanych podczas wyjazdu edukacyjnego Africa Camp w rezerwacie dla zwierząt w Namibii. Uczestnikami wyjazdu byli między innymi laureaci programu pn. „Follow your dreams and Make a Change”. O swojej podróży opowiedzą wolontariusze i przedstawiciele fundacji. Początek o g. 17. Wstęp wolny.

To tylko Sex

Koszalin. Aktorka Olga Bołądź z dużą dozą pikanterii i humoru przedstawi cenne rady widzom spektaklu o tym tytule. To przebój West Endu w opracowaniu artysty kabaretowego Szymona Jachimka z kabaretu Limo. Reżyserem sztuki jest Giovanni Castellanosa. Do obejrzenia na scenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w piątek o g. 18 i 20.30.

Z ziemi włoskiej do polskiej

Koszalin. To tytuł piątkowego (8 listopada) koncertu symfonicznego. Na scenie Filharmonii Koszalińskiej zabrzmią dzieła kompozytorów: Symfonia c-moll i Koncert na flet i orkiestrę e-moll Saverio Mercadante oraz I Symfonia e-moll op. 16 Grzegorza Fitelberga. Solistą będzie flecista Mario Carbotta, a orkiestrę filharmoników poprowadzi dyrygent Massimiliano Caldi. Początek występu o g. 18.30.

Dni otwarte lokomotywowni

Koszalin. Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej w sobotę i niedzielę zaprasza do lokomotywowni. Będzie można m. in. zobaczyć postępy prac przy remoncie parowozu. W g. 10-16 dodatkowo przewidziano ognisko i przejazdy drezyną ręczną. Na osiedlu Wendów zostanie ustawiony jeden z wagonów przeznaczony do naprawy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Stamtąd do lokomotywowni będą kursowały pociągi. Przejazdy o g. 10, 12 i 14 za darmo, a powroty o g. 11.30, 13.30 i 15.30. Z kolei w poniedziałek (11 listopada) o g. 11 podróż z dworca przy ul. Kolejowej do Rosnowa. Powrót o g. 13.30. Wtedy też można zwiedzić lokomotywownię.

Giełda kolekcjonerska

Koszalin. Zainteresowani pamiątkami z przeszłości spotkają się w sobotę, w g. 11-14, w sali Muzeum przy ulicy Młyńskiej 37-39. Swoje zbiory prezentują kolekcjonerzy z Koszalina i okolic. To m.in. przedmioty numizmatyczne, birofilistyczne, filumenistyczne, zegarki, znaczki i kartki pocztowe, odznaki, militaria oraz pamiątki związane z regionem. Giełda to również rozmowy z hobbystami, okazja do wymiany przedmiotów i uzyskania fachowej porady. Wstęp bezpłatny.

Charytatywnie z Kasią Kowalską

Koszalin. W sobotę w koncercie na rzecz podopiecznych koszalińskiej fundacji „Zdążyć z miłością” wystąpi Kasia Kowalska. Ta wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów ma w dorobku wiele prestiżowych nagród, m.in. Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards i ponad milion sprzedanych płyt. W zeszłym roku Kasia Kowalska obchodziła 25-lecie pracy artystycznej i wydała album „AYA”. Początek występu o g. 18 w Filharmonii Koszalińskiej przy ul. Piastowskiej 2.

Koncert Grzegorza Turnaua 

Koszalin. Pisze i wykonuje piosenki od 30, a nagrywa je od ponad 20 lat. Do tej pory ukazało się 15 solowych albumów z jego muzyką pisaną do wierszy różnych autorów i własnych tekstów. Jest także autorem muzyki do kilkudziesięciu spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i filmów. Otrzymał dziewięć Fryderyków – nagród polskiej fonografii. W sobotę o g. 20.30 Grzegorz Turnau wystąpi z własnym zespołem w sali widowiskowej Centrum Kultury 105.

Złota Jesień 2019

Koszalin. To coroczny przegląd zespołów śpiewaczych i folklorystycznych, bo seniorzy udowadniają, że wiek nie ma znaczenia. Do udziału przyciąga ich wspólne muzykowanie, integracja i możliwość zaprezentowania na scenie swoich umiejętności. Początek muzycznego spotkania w niedzielę o g. 11 w sali kinowej CK 105.

Kurna Chata w rozgłośni

Koszalin. W niedzielę na Etnicznej Scenie Polskiego Radia Koszalin zagra zespół Kurna Chata. Zabrzmi połączenie klimatów tradycyjnych pieśni ludowych z humorystycznymi piosenkami w stylu folk. Początek występu o g. 18 w Studiu Nagraniowo-Koncertowym im. Czesława Niemena rozgłośni przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41.

(reg)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: W sobotę (9 listopada) w Koszalinie, w koncercie na rzecz podopiecznych fundacji „Zdążyć z miłością”, wystąpi Kasia Kowalska. Tu podczas koncertu w Filharmonii w Szczecinie w grudniu 2018 r.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie