Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Weekend w regionie: 8 – 10 listopada

Data publikacji: 08 listopada 2019 r. 11:59
Ostatnia aktualizacja: 09 listopada 2019 r. 13:22
Weekend w regionie: 8 – 10 listopada
 

Wspomnienie wielkich artystów

Łobez. W niedzielę o g. 19 w Domu Kultury odbędzie się koncert Non Omnis Moriar, który organizuje ks. Paweł Górzyński. Wystąpią: Karolina Szczerbik, Maja Homanowska, Magda Milewska, Marcel Kruszyński. Podczas koncertu przywołany zostanie dorobek wybitnych artystów: Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Edwarda Stachury.

Biegi w parku

Świnoujście. W sobotę o g. 9 w Parku Zdrojowym ruszą biegi w ramach cotygodniowego Parkrunu. Dystans do pokonania to 5 km. Start nastąpi ze ścieżki obok boisk przy wejściu od strony północnej parku, obok ul. Chrobrego. Warto przyjść wcześniej, żeby wziąć udział w rozgrzewce.

Pchli targ

Świnoujście. Na targowisku miejskim Zielony Rynek pod Zegarem w sobotę odbędzie się pchli targ. Organizatorzy zapraszają w g. 9-14.

Wernisaż w SCK

Stargard. Jagna Teresa Szwoch-Kałuża jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, portrecistką, uprawiającą równolegle malarstwo rodzajowe o różnorodnej tematyce, niekiedy satyrycznej. Jej ulubione techniki to: malarstwo olejne, rysunek w tuszu, grafika komputerowa, abstrakcyjne fotografie nazwane „foto-fantazjami”. W piątek o g. 18 w Galerii Sala 108 Stargardzkiego Centrum Kultury przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105 odbędzie się wernisaż prac tej uznanej artystki.

Promocja książki

Kołobrzeg. W sobotę Regionalne Centrum Kultury gościć będzie Zofię Rudnicką. O g. 17 w małej sali teatralnej rozpocznie się spotkanie, podczas którego promować będzie ona swoją książkę „Gerard Wilk. Tancerz”. Tytułowy bohater to jeden z najwybitniejszych polskich tancerzy, na co dzień przyjaciel i partner sceniczny Zofii Rudnickiej. Wstęp wolny.

Afryka w fotografiach

Koszalin. W piątek Koszalińska Biblioteka Publiczna i fundacja Make a Change zapraszają do Galerii Region książnicy przy placu Polonii 1 na wystawę pt. „Świat to my”. To prezentacja fotografii wykonanych podczas wyjazdu edukacyjnego Africa Camp w rezerwacie dla zwierząt w Namibii. Uczestnikami wyjazdu byli między innymi laureaci programu pn. „Follow your dreams and Make a Change”. O swojej podróży opowiedzą wolontariusze i przedstawiciele fundacji. Początek o g. 17. Wstęp wolny.

To tylko Sex

Koszalin. Aktorka Olga Bołądź z dużą dozą pikanterii i humoru przedstawi cenne rady widzom spektaklu o tym tytule. To przebój West Endu w opracowaniu artysty kabaretowego Szymona Jachimka z kabaretu Limo. Reżyserem sztuki jest Giovanni Castellanosa. Do obejrzenia na scenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w piątek o g. 18 i 20.30.

Z ziemi włoskiej do polskiej

Koszalin. To tytuł piątkowego (8 listopada) koncertu symfonicznego. Na scenie Filharmonii Koszalińskiej zabrzmią dzieła kompozytorów: Symfonia c-moll i Koncert na flet i orkiestrę e-moll Saverio Mercadante oraz I Symfonia e-moll op. 16 Grzegorza Fitelberga. Solistą będzie flecista Mario Carbotta, a orkiestrę filharmoników poprowadzi dyrygent Massimiliano Caldi. Początek występu o g. 18.30.

Dni otwarte lokomotywowni

Koszalin. Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej w sobotę i niedzielę zaprasza do lokomotywowni. Będzie można m. in. zobaczyć postępy prac przy remoncie parowozu. W g. 10-16 dodatkowo przewidziano ognisko i przejazdy drezyną ręczną. Na osiedlu Wendów zostanie ustawiony jeden z wagonów przeznaczony do naprawy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Stamtąd do lokomotywowni będą kursowały pociągi. Przejazdy o g. 10, 12 i 14 za darmo, a powroty o g. 11.30, 13.30 i 15.30. Z kolei w poniedziałek (11 listopada) o g. 11 podróż z dworca przy ul. Kolejowej do Rosnowa. Powrót o g. 13.30. Wtedy też można zwiedzić lokomotywownię.

Giełda kolekcjonerska

Koszalin. Zainteresowani pamiątkami z przeszłości spotkają się w sobotę, w g. 11-14, w sali Muzeum przy ulicy Młyńskiej 37-39. Swoje zbiory prezentują kolekcjonerzy z Koszalina i okolic. To m.in. przedmioty numizmatyczne, birofilistyczne, filumenistyczne, zegarki, znaczki i kartki pocztowe, odznaki, militaria oraz pamiątki związane z regionem. Giełda to również rozmowy z hobbystami, okazja do wymiany przedmiotów i uzyskania fachowej porady. Wstęp bezpłatny.

Charytatywnie z Kasią Kowalską

Koszalin. W sobotę w koncercie na rzecz podopiecznych koszalińskiej fundacji „Zdążyć z miłością” wystąpi Kasia Kowalska. Ta wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów ma w dorobku wiele prestiżowych nagród, m.in. Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards i ponad milion sprzedanych płyt. W zeszłym roku Kasia Kowalska obchodziła 25-lecie pracy artystycznej i wydała album „AYA”. Początek występu o g. 18 w Filharmonii Koszalińskiej przy ul. Piastowskiej 2.

Koncert Grzegorza Turnaua 

Koszalin. Pisze i wykonuje piosenki od 30, a nagrywa je od ponad 20 lat. Do tej pory ukazało się 15 solowych albumów z jego muzyką pisaną do wierszy różnych autorów i własnych tekstów. Jest także autorem muzyki do kilkudziesięciu spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i filmów. Otrzymał dziewięć Fryderyków – nagród polskiej fonografii. W sobotę o g. 20.30 Grzegorz Turnau wystąpi z własnym zespołem w sali widowiskowej Centrum Kultury 105.

Złota Jesień 2019

Koszalin. To coroczny przegląd zespołów śpiewaczych i folklorystycznych, bo seniorzy udowadniają, że wiek nie ma znaczenia. Do udziału przyciąga ich wspólne muzykowanie, integracja i możliwość zaprezentowania na scenie swoich umiejętności. Początek muzycznego spotkania w niedzielę o g. 11 w sali kinowej CK 105.

Kurna Chata w rozgłośni

Koszalin. W niedzielę na Etnicznej Scenie Polskiego Radia Koszalin zagra zespół Kurna Chata. Zabrzmi połączenie klimatów tradycyjnych pieśni ludowych z humorystycznymi piosenkami w stylu folk. Początek występu o g. 18 w Studiu Nagraniowo-Koncertowym im. Czesława Niemena rozgłośni przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 41.

(reg)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: W sobotę (9 listopada) w Koszalinie, w koncercie na rzecz podopiecznych fundacji „Zdążyć z miłością”, wystąpi Kasia Kowalska. Tu podczas koncertu w Filharmonii w Szczecinie w grudniu 2018 r.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA