Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Weekend w regionie: 22 – 24 listopada

Data publikacji: 22 listopada 2019 r. 11:01
Ostatnia aktualizacja: 22 listopada 2019 r. 12:01
Weekend w regionie: 22 – 24 listopada
 

Taneczne święto

Gryfino. 10. edycja Festiwalu Małych Form Ruchowych „Jesienna Scena Tańca” odbędzie się w dniach 22-24 bm. W piątek na scenie Gryfińskiego Domu Kultury zaplanowano trzy taneczne spektakle: „Let's change” w wykonaniu Młodszej Grupy EGO VU, „Koniec Kontemplacji” Teatru Tańca ENZA oraz „Przed Jutrem” w wyk. Marleny Bełdzikowskiej; w sobotę: najpierw „SHOWREEL” Urszuli Bernat-Jałochy i Marcina Motyla, a później spektakl „HER(T)Z”, w którym wystąpią Natalia Murawska, Anna Zglenicka, Magdalena Kowala, Joanna Woźna; w niedzielę zaprezentują się: Zespół Tańca Współczesnego Fajber Flex w choreografii „Gdy rozbłyśnie”, Maciej Kuźmiński Company w „Dominique” oraz Teatr Tańca EGO VU, który przedstawi „Niestrojenie”. Każdego dnia spotkania z tanecznymi spektaklami rozpoczynają się o g. 19. Nowością tegorocznego festiwalu jest propozycja przygotowana dla najmłodszych – „Jak kochają się kasztany?”, którą zaprezentuje Mały Teatr Tańca Kiosk Ruchu w niedzielę o g. 13 w sali widowiskowej GDK. Festiwalowi towarzyszyć będzie Jam Session (Klub Schowek, sobota, g. 21.30), wystawa fotograficzna, a także warsztaty kierowane do tancerzy środowiska tanecznego województwa zachodniopomorskiego oraz do osób, które lubią ruch lub dopiero chcą sprawdzić swoje predyspozycje do tańca. Organizatorzy proponują dwa dni warsztatów w różnych technikach ruchu: technika tańca współczesnego, improwizacja i hip hop. Szczegółowe informacje o festiwalu dostępne są na www.gdk.com.pl i na stronie wydarzenia na FB.

Spotkanie z Mają Piórską

Świnoujście. W piątek o g. 18 w Cafe Hemingway rozpocznie się wernisaż fotografii i spotkanie autorskie z Mają Piórską. To animatorka kultury, poetka, dziennikarka, społeczniczka, współzałożycielka Towarzystwa Przyjaciół Świnoujścia. Otrzymała m.in. tytuł Wyspiarza Roku „Wyspiarza niebieskiego” oraz nagrodę Trytona przyznaną przez prezydenta Świnoujścia. M. Piórska była również doceniana za swoją poezję.

Biegamy po parku

Świnoujście. W sobotę w Parku Zdrojowym odbędą się biegi na dystansie 5 km w ramach tzw. parkrunu. Start nastąpi o g. 9, ale warto przyjść nieco wcześniej, żeby wziąć udział we wspólnej rozgrzewce.

Pchli targ

Świnoujście. W sobotę na targowisku miejskim Zielony Rynek pod zegarem przy ul. Kołłątaja od g. 9 do 14 potrwa pchli targ.

Wernisaż Ewy Białeckiej

Świnoujście. W sobotę o g. 18 w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej MS44 odbędzie się wernisaż prac Ewy Białeckiej „Moje ręce głodne są dokładności”. Wydarzenie organizuje Miejski Dom Kultury. Wstęp wolny.

Andrzejki dla Pawełka

Dobra. Pawełek ma 6 lat. Chłopiec (uczeń Szkoły Podstawowej w Dobrej) choruje na cukrzycę i potrzebuje pompy insulinowej z osprzętem. W chorobie nie jest jednak sam. To właśnie z myślą o nim stowarzyszenie Małe Dobra w sobotę organizuje festyn charytatywny w miejscowej hali sportowej. Organizatorzy zapraszają od g. 12.30. Główną atrakcją będzie przejażdżka samochodem terenowym grupy Dziki team 4x4, występy artystyczne dzieci, animacje dla najmłodszych oraz pyszny catering z lokalnymi potrawami. Na scenie pojawią się m.in.: Zosia Łojek oraz grupa teatralna pod przewodnictwem Anny Pencarskiej i Pauliny Zaklukiewicz. Pomiędzy występami DJ Grzegorz i DJ Gabriel będą prowadzić licytacje na rzecz chorego chłopca. Charytatywny festyn „Andrzejki dla Pawełka” zakończy się ok. g. 18.

Wernisaż rysunku

Stargard. Galeria Sala108 zaprasza w piątek o g. 18 do holu Kina Stargardzkiego Centrum Kultury przy ul. Marszaka Józefa Piłsudskiego 105 na wernisaż rysunku Jerzego Lecha Dobrzyńskiego. „Odkąd pamiętam zawsze lubiłem rysować, w dzieciństwie było to moim ulubionym zajęciem. Niestety, nigdy nie dane mi było szlifować moich umiejętności w szkole artystycznej” – mówi J. L. Dobrzyński. Wstęp na wernisaż jest wolny. Prace artysty można oglądać do końca grudnia br. 

Zatańcz dla zwierząt

Stargard. Tak zatytułowane taneczne warsztaty organizuje w niedzielę szkoła tańca Save The Beat przy ul. Wyszyńskiego 6. Każdy może w nich wziąć udział, wystarczy że zabierze ze sobą karmę dla zwierząt (dobrej jakości) i przekaże ją organizatorom. O g. 16 rozpoczną się godzinne zajęcia z Agnieszką, a następnie z instruktorką Marysią. Chcący uczestniczyć w obu spotkaniach powinni przynieść minimum 2,5 kg karmy. Mile widziane są również smycze, obroże i inne rzeczy, które potem trafią do schroniska dla zwierząt w Kiczarowie.

Jubileusz z Grażyną Szapołowską

Kołobrzeg. Regionalne Centrum Kultury zaprasza w piątek o g. 18 na Galę Kultury, która organizowana jest z okazji 10-lecia istnienia placówki. W programie poza podsumowaniem dotychczasowej działalności RCK przewidziano również koncert Grażyny Szapołowskiej pt. „Kochaj mnie”. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie RCK. Liczba miejsc ograniczona.

Magiczne show Teatru Piasku

Koszalin. Magiczne show malowane piaskiem, wodą i światłem – tak reklamuje się przedstawienie na scenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego przy placu Teatralnym. W piątek o g. 18.30 rozpocznie się, oparty na baśni Hansa Christiana Andersena, spektakl pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru Piasku Tatiany Galitsyny.

Z batutą i smyczkiem

Koszalin. Uwertura „Egmont” i Koncert skrzypcowy D-dur op. 61 Ludwiga van Beethovena oraz IV Symfonia A-dur op. 90 Feliksa Mendelssohna-Bartholdy'ego są w programie piątkowego koncertu symfonicznego w Filharmonii Koszalińskiej. Wystąpią: Roksana Kwaśnikowska – skrzypce, Jan Stanienda – skrzypce (koncertmistrz) i dyrygent oraz orkiestra filharmoników. Początek wieczoru dla melomanów pt. „Z batutą i smyczkiem” o g. 18.30.

Weekend za pół ceny

Koszalin. Muzeum włącza się do kolejnej edycji akcji ph. „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Od piątku do niedzieli wejściówki do Muzeum przy ulicy Młyńskiej 37-39 można nabyć z 50-procentową zniżką. Podobnie jak do Zagrody Jamneńskiej przy ulicy Jamneńskiej 24. Przykładowo ceny biletów normalnych wyniosą pięć złotych w obu placówkach, a łączone – siedem złotych. Znacznie tańsze są wejściówki rodzinne lub grupowe.

Rockowa „Generacja”

Koszalin. 33 zespoły zgłosiły się do udziału w 39. Festiwalu Rockowym „Generacja 2019”. Pięć z nich zaprezentuje się na scenie klubowej Centrum Kultury 105 w finale przesłuchań konkursowych. Start w sobotę o g. 17. Wstęp wolny. Tego dnia jako gwiazda o g. 20.30 wystąpi wokalistka Natalia Sikora z gościnnym udziałem gitarzysty Dariusza Kozakiewicza (Breakout, ABC, Perfect). W niedzielę o g. 21 koncertować będą uznane grupy: ROSK i Tides From Nebula. Wcześniej zaprezentuje się laureat festiwalu, który otrzyma 8 tysięcy złotych na dalszą karierę. Być może spodoba się też publiczności, która wybrany zespół nagrodzi kwotą tysiąca złotych. 

(reg)

Fot. materiały organizatora

Na zdjęciu: Plakat-zaproszenie na 10. Festiwal Małych Form Ruchowych „Jesienna Scena Tańca”

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA