Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Weekend w regionie: 4 – 6 października

Data publikacji: 2019-10-04 11:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-02 19:56
Weekend w regionie: 4 – 6 października
 

Pracodawca Roku Pomorza 2019

Koszalin. To już trzecia edycja plebiscytu dla przedsiębiorców. – Konkurs ma promować region, w którym tworzone są nowe miejsca pracy, gdzie warto mieszkać, pracować i rozwijać swoją karierę – uważa Roman Biłas, prezes koszalińskiego oddziału Północnej Izby Gospodarczej (PIG). Uroczysta gala z wręczeniem nagród laureatom odbędzie się w sobotę w Teatrze Variete Muza w Koszalinie. Kapituła wyłoniła zwycięzców w czterech kategoriach – według wielkości zatrudnienia firm: I – mikro (do 10 osób), II – małe (do 50), III – średnie (do 250) i IV – duże (powyżej 250). Nadto wyróżnione będą firmy w kategoriach jakościowych: społeczna odpowiedzialność biznesu za aktywność lokalną i dbałość o środowisko. Nowością jest wyłonienie „Menedżera Roku 2019”. Po raz pierwszy też PIG do współpracy pozyskał samorządy: wojewódzki, miasta Koszalin i gminy Potęgowo (Pomorskie).

Ciuchcia zaprasza na przejażdżkę

Rewal. Od 1 października wąskotorowa kolejka po Wybrzeżu Rewalskim kursować będzie pierwsze trzy tygodnie w trybie weekendowym, tj. w soboty i niedziele. Zmieniono rozkład jazdy. Ostatni pociąg z Trzęsacza do Pogorzelicy odjedzie o godz. o 15.10, natomiast ostatni kurs z Pogorzelicy do Gryfic przesunięty zostaje z godz. 17.45 na g. 15.55. Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza do skorzystania z październikowej oferty przewozowej, bo będzie to ostatnia okazja do zorganizowania rodzinnej wycieczki kolejką w barwnym, jesiennym anturażu. Kolejne przewozy zaplanowane są dopiero w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Październikowy rozkład jazdy oraz wszystkie tegoroczne terminy przewozów dostępne są na stronie internetowej www.kolej.rewal.pl.

Jedno dziecko –  jedno drzewo  

Barlinek, Rogowo. Przed nami kolejna odsłona akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo” organizowanej na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie we współpracy z samorządami. W piątek rodzice dzieci urodzonych między styczniem a wrześniem 2019 roku posadzą lipy i dęby w Barlinku. Drzewka z imienną tabliczką upamiętnią narodziny ich dziecka, a przy okazji będą cennym gestem dla środowiska. Uroczyste sadzenie rozpocznie się o g. 13.30 przy Euroboisku im. Alfreda Pluszczyka. W sobotę o g. 11 podobna akcja zostanie przeprowadzona Rogowie koło Stargardu; zbiórka uczestników na boisku sportowym.

Tango Mrożka

Stargard. Teatr Krzywa Scena zaprasza w sobotę na premierę scenicznej adaptacji słynnego dramatu Sławomira Mrożka „Tango” w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz. Występują: Szymon Loduchowski – Artur, Emilia Chanczewska – Edi, Wioletta Jakubiak – Eleonora, Leszek Kopaczewski – Stomil, Kaja Resiak – Ala, Zofia Strachocka – Eugenia, Weronika Rybińska – Gienia, Marta Zalas – narrator. Początek przedstawienia o g. 18.

Noc Bibliotek

Stargard. Tegoroczna Noc Bibliotek odbędzie się ph. Znajdźmy wspólny język. Książnica Stargardzka zaprasza w sobotę już od g. 16. W programie m.in.: warsztaty z wykorzystaniem robotów, tabletów i umiejętności programowania, wymiana książki przeczytanej i płyty przesłuchanej, prezentacja multimedialna „Fryderyk Chopin i jego świat”, drużynowa gra planszowa. Od g. 17 Czytelnia Główna i Informatorium zapraszają na kawę i herbatę z wybranych krajów świata oraz na Flirt towarzyski z Markiem Hłaską. O g. 18 w sali projekcyjnej Działu Multimedialnego wyświetlony zostanie film Ptyś i Bill w reż. A. Charlota i F. Magniera. O g. 19.30 w Dziale Multimedialnym książnicy rozpocznie się gra terenowa pn. Szyfrozagadka.

Spacer z przewodnikiem

Stargard. Towarzystwo Przyjaciół Stargardu patronuje XI Spacerowi Historycznemu „Stargard tajemniczy i nieznany”, na który będzie się można wybrać w niedzielę. Uczestników poprowadzi przewodnik Jerzy Waliszewski. Zbiórka zainteresowanych pieszą wycieczką po mieście o g. 14 na ul. Bydgoskiej (koło KRUS-u).

Pamięć o Zbrodni Wołyńskiej

Lipiany. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza w sobotę na spotkanie na ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim zatytułowane „Zbrodnia Wołyńska – prawda i pamięć”. Początek spotkania o g. 17.

Bliżej opery 

Gryfino. W sobotę w Gryfińskim Domu Kultury odbędą warsztaty pn. „Bliżej opery”, które organizuje szczecińska Opera na Zamku. Zajęcia (początek o g. 12) mają na celu zapoznanie uczestników (dzieci z klas 0-VI) z operą szczecińską. Udział jest bezpłatny. W czasie zajęć młodzi gryfinianie będą mieli okazję przenieść się do tajemniczego świata opery, m.in. odbędą wirtualny spacer po teatrze, podpatrując pracę całego zespołu, odkryją wiele tajemnic i ciekawostek związanych z przygotowaniem spektaklu operowego. 

Międzynarodowe zawody pożarnicze

Gryfino. W niedzielę o g. 10 na miejskim stadionie odbędą się Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Polski i Niemiec. Rywalizacji towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, m.in.: tor przeszkód, ścianka wspinaczkowa, gry i zabawy związane z profilaktyką bezpieczeństwa, nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz sprzętu służb mundurowych.

Wystawa fotografii

Kołobrzeg. W piątek w holu sanatorium San odbędzie się wernisaż wystawy prac Eli Waszczuk. Wstęp wolny.

Spektakl w RCK

Kołobrzeg. Regionalne Centrum Kultury zaprasza w niedzielę na spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie pt. „Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna”. Przedstawienie inspirowane jest filmem Agnieszki Holland pt. „Aktorzy prowincjonalni” z 1978 r. Spektakl opowiada historię małomiasteczkowych aktorów, którzy pod okiem warszawskiego reżysera przygotowują się do wystawienia „Wyzwolenia” Wyspiańskiego. Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie RCK.

Duet kreatywny

Koszalin. W piątek o g. 17 pojawi się na wernisażu fotografii w Galerii Region Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Polonii 1. To Tatiana Pancewicz-Wysmyk – absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie i Karol Wysmyk po kulturoznawstwie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ich prace publikowane są m.in. w sławnych magazynach Vogue czy Wallpaper. Wystawa zbiega się z oficjalnym otwarciem kawiarni Pokój w książnicy.

Geniusze w różnych odsłonach

Koszalin. Taki tytuł nosi piątkowy koncert symfoniczny w Filharmonii Koszalińskiej. Solistą będzie waltornista Igor Szeligowski, a orkiestrę filharmoników poprowadzi Jakub Chrenowicz. W programie: II koncert waltorniowy Es-dur K-417 W. A. Mozarta i V symfonia d-moll op. 47 D. Szostakowicza. Początek koncertu o g. 18.30.

Hołd dla nieżyjących sław

Koszalin. W piątek popularne piosenki, które wylansowali: Michael Jackson, Elvis Presley, Whitney Houston, Joe Cocker, James Brown, Dolores O'Riordan (The Cranberries), Chester Bennington (Linkin Park), Freddie Mercury (Queen) i Kora (Maanam) zaśpiewają: Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Anna Wyszkoni, Kasia Cerekwicka, Halina Mlynkova, Kasia Moś, Igor Herbut, Krzysztof Cugowski, Andrzej Piaseczny i Janusz Radek. W koncercie w Hali Widowisko-Sportowej przy ulicy J. J. Śniadeckich pt. „Tribute to...” wystąpią też 100-osobowa Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod batutą Jarosława Barowa, 50-osobowy chór oraz Grupa Taneczna NEXT. Prowadzenie Gabi Drzewiecka i Piotr Polk. Początek o g. 19.

Dni Monodramu w Domku Kata

Koszalin. W niedzielę o g. 18 w Domku Kata przy ulicy Grodzkiej 3 rozpocznie się gala wręczenia nagród i wyróżnień, w tym Grand Prix dla najlepszego spektaklu Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu „Strzała Północy 2019”. W tegorocznym wydarzeniu udział bierze osiem monodramów. Można je zobaczyć i wysłuchać dziś (piątek) i w sobotę o g. 18. To jeden z elementów obchodów jubileuszu 60-lecia Teatru Propozycji „Dialog”.

Rusza akcja profilaktyczna

Koszalin. „Dbam o mózg” – taki tytuł nosi cykl akcji pracowników oddziału neurologii szpitala wojewódzkiego w Koszalinie. Pierwsze spotkanie w sobotę o g. 10 w sali Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Następne trzy tygodnie później o tej samej porze i w tym samym miejscu. Tematem obu będzie wczesna profilaktyka, działania edukacyjne wśród pacjentów i personelu medycznego w zakresie udaru mózgu oraz wtórna profilaktyka i edukacja po przebytym udarze. Zapraszane są osoby po chorobie lub zainteresowane profilaktyką, aby ograniczyć czynnik ryzyka zachorowania na choroby naczyń mózgowych. Uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały informacyjne i upominki. Wstęp wolny.

Dr Misio koncertuje

Koszalin. Popularny i ceniony aktor Arkadiusz Jakubik jako śpiewak pojawi się w rockowym wcieleniu na czele kwartetu muzycznego. Grupa Dr Misio w sobotę wystąpi na scenie Centrum Kultury 105. Początek o g. 20.

Premierowy spektakl

Koszalin. W sobotę o g. 20.30 widzowie powinni dobrze się bawić na przedstawieniu „Przyszedł mężczyzna do kobiety” Siemiona Złotnikowa w przekładzie Andrzeja Wanata. To premierowy spektakl na deskach Sceny Na Zapleczu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Za reżyserię sztuki komediowej odpowiadają i obsadę aktorską tworzą: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska i Wojciech Rogowski. Następne przedstawienia odbędą się: 12, 19 i 25 października. ©℗

(reg)

Fot. UM Chociwel

Na zdjęciu: Rodzice, którym w 2019 roku urodziło się dziecko, mogli upamiętnić to ważne w ich życiu wydarzenie poprzez zasadzenie drzewa. Tak było m.in. w Chociwlu. W piątek podobna akcja odbędzie się w Barlinku, a w sobotę – w podstargardzkim Rogowie.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ