Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Weekend w regionie: 28 lutego — 1 marca

Data publikacji: 28 lutego 2020 r. 16:51
Ostatnia aktualizacja: 02 marca 2020 r. 19:56
Weekend w regionie: 28 lutego — 1 marca
 

Biegamy w parku

Świnoujście. W Parku Zdrojowym w sobotę (29 lutego) o g. 9 rozpocznie się bieg na 5 km w ramach cotygodniowego Parkrunu. Należy przyjść wcześniej, żeby przygotować się do biegu. Będą też ciepłe napoje i poczęstunek po zawodach.

Wykład Iwony Dominiak

Świnoujście. Wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpocznie się w sobotę (29 lutego) o g. 12. Wykład dotyczący literatury polskiej wygłosi Iwona Dominiak, instruktorka teatralna i nauczycielka. Miejsce: sala teatralna przy ul. Matejki 11. Organizator: Miejski Dom Kultury Świnoujście. Wstęp wolny.

Duchy wojny

Świnoujście. W niedzielę (1 marca) o g. 17 w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury rozpocznie się koncert pamięci ofiar wojennych „Duchy wojny”, który przygotowała sekcja muzyczna Mariny Nikoriuk. Na koncercie zabrzmią tradycyjne oraz współczesne piosenki opisujące ludzkie losy podczas wojny.

Duchy lasu

Międzyzdroje. Woliński Park Narodowy i Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych BRAMA zapraszają na wystawę fotografii Marcina Parzybuta pt. „Duchy lasu”. Prace można oglądać od piątku 28 lutego do 18 kwietnia 2020 r.  w Galerii Stare Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego przy ul. Niepodległości.

Ważna jest „Pamięć”

Wierzbnica. Akcja „Pamięć” to inicjatywa stowarzyszenia historycznego Pomerania z siedzibą w Stargardzie oraz lokalnego myśliborskiego stowarzyszenia „Nad Myślą”. – Akcja ma na celu oczyszczanie zaniedbanych opuszczonych cmentarzy poniemieckich w naszym regionie. Obracamy przewrócone i zdewastowane pomniki i nagrobki, zbieramy śmieci, wycinamy dziką roślinność, przywracamy godny pochówek spoczywającym w takich miejscach ludziom bez względu na narodowość – informuje Kornel Grabowski. Najbliższa akcja rozpocznie się w sobotę o g. 9 w Wierzbnicy pod Myśliborzem. Warto zabrać ze sobą – w miarę możliwości – rękawiczki, grabie, łomy. Ciepłą herbatę i poczęstunek zapewnią organizatorzy, będzie też ognisko.

(reg)

Grzegorz Kupczyk śpiewa Turbo

Goleniów. Dziś (piątek) o g. 20 zaśpiewa w Goleniowie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistów hardrockowych – Grzegorz Kupczyk. W Goleniowskim Domu Kultury pojawi się on z programem pod hasłem „Turbo akustycznie”, a zaśpiewa tak znane utwory jak „Smak ciszy”, „Ach! Nie bądź taki śmiały”, „Wszystko będzie OK”, „Cały czas uczą nas”, „Pozorne życie” czy „Jaki był ten dzień”. Wystąpią: Grzegorz Kupczyk – śpiew, harmonijka ustna, gitara akustyczna, Janusz Musielak – gitara akustyczna, Wojciech Kubiak – gitara akustyczna.

Pierwsza taka wystawa

Goleniów. Wernisaż prac malarskich, wykonanych przez dzieci biorące udział w zajęciach organizowanych przez Pracownię Rozwoju przez Sztukę odbędzie się w sobotę o g. 17 w Goleniowskim Domu Kultury. To ich pierwsza wystawa, na którą bardzo czekają, dopracowując nieustannie scenariusz wernisażu. Wiadomo, że zaprezentowanych zostanie kilkanaście obrazów, zapowiada się więc interesująco i zdecydowanie kolorowe wydarzenie.

Akordeon i smyczki

Goleniów. W sali koncertowej GDK wystąpi w sobotę szczeciński kwintet Con Casta, łączący akordeon z kwartetem smyczkowym. Repertuar ansamblu z dużą dozą humoru i dystansu muzycznego zestawia „stare” z „nowym”. Usłyszymy zarówno aranżacje muzyki rozrywkowej w nowej stylistyce, zbliżonej do argentyńskiego tanga i kompozycji Astora Piazzolli, jak również energiczne piosenki żydowskie. Wieczór będzie utrzymany w konwencji zabawy z aranżami i stylami, co pokaże, że muzyka klasyczna nie musi być tylko bardzo poważna. Początek o godz. 18, wstęp bezpłatny.

Koncert dla czworonogów

Barlinek. W piątek (28 lutego) w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert charytatywny na rzecz czworonogów. W programie m.in. występ Feeling Dance Group oraz koncert zespołu Forbidden Souls. Będzie też spotkanie z weterynarzem Danielem Figlem, inicjatorem Veterinary Expedition, akcji organizowanej w Kirgistanie, uczącej tamtejszych weterynarzy, jak w sposób humanitarny zmniejszyć populację zwierząt poprzez sterylizację i kastrację. Zwierzęta będzie można wesprzeć w tym dniu w różny sposób. Będzie możliwość kupienia m.in. ciasta, będą licytacje m.in. obrazów namalowanych przez dzieci specjalnie na to wydarzenie czy też ceramiki. Organizatorem koncertu są: Fundacja Przyjaciele Czterech Łap, Barlinecki Ośrodek Kultury oraz OTOZ Animals Barlinek. Początek o g. 18.

Tablica pułkownika Pileckiego i bieg Tropem Wilczym

Połczyn-Zdrój. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek, Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju oraz 1. Połczyńska Drużyna Harcerzy ZHR „Zdrój” zapraszają na uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej płk Witolda Pileckiego (niedziela, 1 marca, g. 12), przy ul. 5. Marca obok Kościoła Najświętszej Marii Panny. Bezpośrednio po uroczystości po raz trzeci z Połczyna-Zdroju wystartuje bieg pn. „Tropem Wilczym”, mający na celu uczczenie pamięci bohaterów antykomunistycznego podziemia.

Oldboje pamiętają

Radowo Małe. W sobotę (29 bm.) o g. 10 w hali Szkoły Podstawowej w Radowie Małym odbędzie się VIII Memoriał im. Romualda Pałasza w Halowej Piłce Nożnej Oldbojów. Na parkiecie na zaproszenie graczy Radowii Radowo Małe walczyć będą zespoły: Pogoń Stars Szczecin, Pamet Świdwin. Polonia Płoty, Sokół Stara Dąbrowa, Światowid 63 Łobez. Patron imprezy (zmarł w 1986 roku) był w 1982 roku założycielem i prezesem klubu piłkarskiego Radowia.

Koszalińskie akcenty ze świata

Koszalin. To tytuł piątkowego (28 lutego) koncertu symfonicznego w Filharmonii Koszalińskiej. Solistą będzie skrzypek Maciej Strzelecki, a orkiestrę filharmoników poprowadzi dyrygent Radosław Szulc. Obaj muzycy pochodzą z Koszalina. W programie występu są: Uwertura „Hebrydy” Feliksa Mendelssohna-Bartholdy'ego, II Koncert skrzypcowy op. 61 Karola Szymanowskiego i V Symfonia e-moll op. 64 Piotra Czajkowskiego. Początek koncertu o g. 18.30.

Bieg Niezłomnych

Koszalin. Sobotni (29 lutego) „Bieg Niezłomnych - Zachowaj się jak trzeba”, w przededeniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poświęcony będzie Ince Sędzikównie, sanitariuszce 4. szwadronu odtworzonej na Białostocczyźnie 5. Wileńskiej Brygady AK. Zaplanowano: bieg młodzieżowy na dystansie 2 km (początek o g. 11.30), bieg główny na 8 km (w samo południe), marsz nordic walking przez 4 km (g. 12.05) oraz mini rajd MTB na 12 km (g. 12.30). Start i meta na terenie stadionu rekreacyjno-sportowego na Górze Chełmskiej.

Wodecki, Sinatra, Zaucha

Koszalin. Wielkie przeboje z repertuaru tych słynnych wokalistów w sobotę o g. 19 w Filharmonii Koszalińskiej przy ulicy Piastowskiej 2 zaśpiewa Sławek Uniatowski. Karierę estradową zrobił już w 2005 roku po zajęciu drugiego miejsca w talent show „Idol” w telewizji Polsat. Dwa lata temu ukazał się jego debiutancki album „Metamorphosis”, który jest zbiorem trzynastu kompozycji artysty, do których teksty głównie napisał sam. Wykonawca znany jest z udziału w wielu festiwalach. Sławek Uniatowski to posiadacz Honorowego Medalu Thorunium w uznaniu zasług dla swego rodzinnego Torunia.

Hity na gitarze

Koszalin. Gwiazdą VIII Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego „Hity na gitarze” będzie Eriendis Quartet, którego występ zaplanowano w sobotę o g. 20 w sali widowiskowej Centrum Kultury 105. To jedyne wydarzenie biletowane. Dzień później o g. 16 w Pałacu Młodzieży przy ulicy Bogusława II koncert laureatów koszalińskiego konkursu. Już wcześniej w oba dni tamże przedpołudniowe przesłuchania uczestników oraz wystawy instrumentów i fotografii z poprzednich edycji imprezy.

Jam session, czyli Seans z powidłami

Darłowo. - Takie imprezy robił Leopold Tyrmand, robimy i my – twierdzą organizatorzy sobotniego wydarzenia w Poczekalni Kultury przy Bogusława X 28. Darłowski Ośrodek Kultury zaprasza o g. 16 wszystkich chętnych do wspólnego muzykowania oraz skonsumowania popołudniowej herbaty z herbatnikami i tytułowymi powidłami. Wstęp wolny.

Kino przyjazne sensorycznie

Darłowo. To pilotażowy projekt, który startuje w niedzielę (1 marca) o g. 14 bezpłatną projekcją filmu animowanego pt. „Gang zwierzaków” w kinie Bajka przy ulicy Morskiej 56. Seanse przyjazne sensorycznie oznaczają światło na sali lekko przyciemnione, dźwięk odrobinę przyciszony, a obraz oglądać można z pozycji wygodnej pufy. To oferta skierowana do widzów z autyzmem. Nadto w holu kina będzie przygotowana kawa i herbata oraz stolik z kredkami i kolorowankami. Organizatorzy liczą, że seans to okazja do zawiązania się klubu rodzica, dlatego specjalnie oznakowali kino i zgłosili udział w projekcie „Autypilot - podróże w świat dzieci z autyzmem”. 

(reg)

Fot. Bartosz Turlejski

Na zdjęciu: W sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbędzie się koncert pamięci ofiar wojennych „Duchy wojny”, który przygotowała sekcja muzyczna Mariny Nikoriuk.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA