Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Weekend w regionie: 7 – 9 lutego

Data publikacji: 2020-02-07 11:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-07 11:05
Weekend w regionie: 7 – 9 lutego
 

Koty na fotografiach

Świnoujście. W piątek o g. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Flukowskiego odbędzie się wystawa fotografii kotów. Wydarzenie organizowane jest w związku z Dniem Kotów. Wstęp wolny.

Biegamy w parku!

Świnoujście. W sobotę o g. 9 w Parku Zdrojowym rozpocznie się bieg na dystansie 5 km w ramach cotygodniowego parkrunu. Warto przyjść wcześniej, żeby wziąć udział we wspólnej rozgrzewce.

Jarmark rękodzieła artystycznego

Świnoujście. W sobotę w g. 10–14 w pasażu Rondo odbędzie się jarmark rękodzieła artystycznego.

Zabawa karnawałowa

Świnoujście. W sobotę o g. 19 w Tango Passion Cafe Club przy ul. 11 Listopada 10 odbędzie się zabawa karnawałowa z muzyką na żywo.

Spektakl „Kandydat”

Świnoujście. W niedzielę w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury przy ul. Matejki 11 o g. 17 rozpocznie się spektakl pt. „Kandydat”. Wystąpią: Grażyna Wolszczak, Piotr Cyrwus.

Nie tylko Everest

Goleniów. W piątek w goleniowskiej Bibliotece Miejskiej odbędzie się spotkanie autorskie z taternikiem, alpinistą i himalaistą, Leszkiem Cichym zatytułowane „Nie tylko Everest. Góry siedmiu kontynentów”. Legenda polskiego himalaizmu, pierwszy polski zdobywca Korony Ziemi oraz pierwszy zdobywca, wraz z Krzysztofem Wielickim, Mount Everestu zimą (1980 r.) spotka się z czytelnikami, aby promować swoją najnowszą książkę „Gdyby to nie był Everest”. Początek spotkania zaplanowany jest na g. 17. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Muzyczne zaczepki

Goleniów. W niedzielę w Goleniowskim Domu Kultury odbędzie przygotowany przez Stowarzyszenie Per Musicam koncert, podczas którego publiczność wysłucha zabawnego, muzycznego dialogu, a wręcz przekomarzania pomiędzy energią damską i męską. Zadać będzie można sobie pytanie „Gdzie ci mężczyźni?", dowiedzieć się, że „Prócz Ciebie nic", aby po chwili zostać bez złudzeń, słysząc „Ja dla Pana czasu nie mam”. Najważniejsze jednak, że mimo tych muzycznych zaczepek, jak w życiu, tak i na koncercie – wygra „Miłość, miłość”. Koncert rozpocznie się o g. 16.

Turniej tenisa stołowego

Cedynia. W sobotę  o g. 10 na sali gimnastycznej w Cedyni odbędzie się XI Turniej Tenisa Stołowego
o Puchar Burmistrza gminy Cedynia.

Nadmorski zjazd zimnolubnych

Mielno. Do niedzieli trwa XVII Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie. Tegoroczny jest międzygalaktycznym, bo w piątek otwarty zostanie Kosmiczny Pałac Morsowych Ślubów, w którym ceremonie prowadzić będzie sam Darth Vader, a śluby zawarte w tym miejscu będą ważne jedynie podczas zlotu i tylko w Mielnie. Czynna jest Strefa Chilloutu, czyli kąpiele w baliach i saunach, a pod wieczór trwa Balia Party Pod Gwiazdami. Nadto rozgrzewające aktywności na plaży głównej, m.in. zumba, turniej mrozoodpornych, klubowe mistrzostwa w biegu morsów po plaży i wieczorna Biesiada w Kosmosie. W sobotę startuje Śniadaniowy Bieg Morsów o Puchar Burmistrza Mielna, taneczna akcja przeciw przemocy ph. One Billion Rising w ramach rozgrzewki, a kolejne zawody wieczorem zwieńczy Wielki Bal Morsów, którego gwiazdą będzie zespół Piersi. Niedziela to Kosmiczna Parada Morsów w strojach rodem z innych galaktyk. Orszak ulicami Mielna przejdzie nad Bałtyk, aby w samo południe rozpoczęła się wspólna kąpiel, którą zakończy hejnał zlotowy.

Uśmiechnięte oczy Syrii

Koszalin. Urodzony w 1974 roku we Wrocławiu Robb Maciąg podróżuje, fotografuje i pisze od ponad 20 lat. Odwiedził wiele krajów i wciąż twierdzi, że „świat jest pełen dobrych ludzi”. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Spotkanie z laureatem miesięcznika National Geographic za podróż życia w 2007 r. i za podróżniczą książkę 2013 roku pt. „Uśmiechnięte oczy Syrii” odbędzie się w piątek o g. 17 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii 1. Wstęp wolny.

Doda zaśpiewa z orkiestrą

Koszalin. Trwa seria koncertów karnawałowych w Filharmonii Koszalińskiej. Najbliższe w piątek i sobotę noszą tytuł „Gwiazda, gwiazda, gwiazda!”. Z Łódzką Orkiestrą Filmową i miejscowymi filharmonikami zaśpiewa Doda. Ze sceny zabrzmią utwory z repertuaru wokalistki rockowej, a także klasyki polskiej piosenki, jak „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Niech żyje bal” czy „Stan pogody”. Początek obu koncertów o g. 18.30 w filharmonii przy ulicy Piastowskiej 2.

Giełda kolekcjonerska

Koszalin. W sobotę, od g. 11 do 14, w sali edukacyjnej Muzeum przy ulicy Młyńskiej 37-39 rozpocznie się kolejne spotkanie entuzjastów przedmiotów z duszą. Podczas ekspozycji będzie można przyjrzeć się kolekcjonerskim zbiorom miłośników historii regionalnej w postaci kart okolicznościowych, widokówek, monet oraz wielu innym perełkom kolekcjonerskim. Udział w giełdzie i wstęp jest bezpłatny.

Alosza Awdiejew na scenie

Koszalin. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony i tłumaczy poezję. Śpiewa solowo i gra na gitarze klasycznej. Publiczność wszechstronność Aloszy Awdiejewa pozna w sobotę (8 lutego) o g. 19 w sali Widowiskowej Centrum Kultury 105.

Ferie nad Bałtykiem

Darłowo. Nie tylko miejscowe dzieci zapraszane są na zajęcia w ramach ferii zimowych. W Darłowskim Ośrodku Kultury im. Leopolda Tyrmanda przy ulicy Morskiej 56 nie zabraknie dobrego kina dla dzieci i młodzieży (w programie aż 8 tytułów filmowych), dwóch spotkań z teatrem oraz wielu tanecznych, modelarskich, plastycznych, ceramicznych i muzycznych. W programie aktywnych ferii w Królewskim Mieście są zupełnie nowe propozycje. To zajęcia Minecraft z programowaniem, które odbędą się 19 i 28 lutego br. w nowej Poczekalni Kultury na Dworcu PKP przy ul. Bogusława X 28. Tamże w dniach 10 i 11 lutego wyznaczono spotkania z Logo-Robotyki w ramach Szkoły inżynierów kreatywności. Udział w feriach zimowych jest bezpłatny.

Fot. Wiesław Miller

Na zdjęciu: Miłośnicy zimnych kąpieli w Bałtyku różnej płci i w różnym wieku chętnie przybywają do Mielna, które nie tylko w lutym jest miastem morsów. Symbolizuje to pomnik przy głównym wejściu na plażę.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ