poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Weekend w regionie: 14 – 16 lutego

Weekend w regionie: 14 – 16 lutego

Weekend w regionie: 14 – 16 lutego
Data publikacji: 2020-02-14 11:19
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-14 12:53
Wywietleń: 432 442586

Biegamy w parku

Świnoujście. O g. 9 w sobotę w Parku Zdrojowym rozpoczną się biegi w ramach cotygodniowego Parkrunu. Do pokonania jest dystans 5 km. Przyjdźcie wcześniej i weźcie udział we wspólnej rozgrzewce! Po biegach serwowane są ciepłe napoje i drobny poczęstunek.

Kawa dla smakoszy

Świnoujście. W pensjonacie „Laguna” przy ul. Bolesława Chrobrego 37 w niedzielę o g. 12 odbędą się mistrzostwa baristów „Qualia Latte Art Cup - Świnoujście 2020”. Będzie można skosztować pysznej kawy. Organizatorami są: Qualia Adrian Małachowski, Stowarzyszenie Baltic Coffe Collective.

Koncert Bartosza Kuczyka i gości

Świnoujście. W niedzielę o g. 17 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się koncert w wykonaniu Bartosza Kuczyka i zaproszonych gości „O miłości prawie wszystko”.

Wieczór z poezją

Łobez. W piątek o g. 17 w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łobzie odbędzie się impreza poetycka z okazji walentynek z udziałem Teatru Piąte Koło z Nowogardu (wystąpią: Genowefa Makarewicz, Halina Zając, Piotr Pazdan) oraz Zbigniewa Kędry i Tomasza Chmiela z Węgorzyna.

Piazolla dla zakochanych

Kołobrzeg. W sobotę o g. 19 w sali koncertowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu rozpocznie się koncert Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej, która zaprezentuje muzykę Astora Piazzolli. W trakcie koncertu usłyszeć będzie można także „Tańce Węgierskie” Beli Bartoka i Johanesa Bramhsa. Repertuar został tak dobrany, by spodobał się zakochanym.

Mayday w RCK

Kołobrzeg. Dzisiaj (w piątek) Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza o g. 19 na kolejną prezentację spektaklu „Mayday” w wykonaniu artystów z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. „Mayday” to komedia opowiadająca o taksówkarzu bigamiście, którą wyreżyserował Zdzisław Derebecki.

Walentynki poetyckie

Koszalin. „Zostaw mnie jako swoją tajemnicę” to spotkanie z okazji walentynek, na które zapraszają Koszalińska Biblioteka Publiczna i wydawnictwo KryWaj. Goście piątkowego (14 lutego) wydarzenia w książnicy przy placu Polonii 1 będą mieli okazję wysłuchać poezji o tematyce miłosnej napisanej przez członków grupy literackiej KryWaj „Literomograf”, takich jak Grażyna Fajkowska, Daria Kowalik, Lidia Nowosad, Ewa Pietrzak, Mariusz Pikulski i Krystyna Wajda. Dla gości przewidziane są niespodzianki. Początek o g. 17. Wstęp wolny.

Kameralnie w filharmonii

Koszalin. Skrzypek Adam Vogelsinger i pianista Piotr Grelowski będą wykonawcami piątkowego (14 lutego) wieczoru kameralnego w Filharmonii Koszalińskiej przy ulicy Piastowskiej 2. W programie są dzieła Fritza Kreislera, austriackiego mistrza kompozycji salonowych na dwa instrumenty. Początek występu o g. 18.30.

Zabawa w rozgłośni

Koszalin. Tym razem w Studiu Studiu Nagraniowo-Koncertowym im. Czesława Niemena Radia Koszalin nikt nie będzie siedzieć, tylko tańczyć przy piosenkach z lat 70. i 80. XX wieku i to w strojach z epoki. Zagra Electric Fish, który od 18 lat koncertuje w całej Europie, głównie w Skandynawii. Początek Zakochanej Potańcówki w piątek (14 lutego) o g. 19 w rozgłośni przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 41.

Koncert muzyki filmowej

Koszalin. Zabrzmi w piątek (14 lutego) o g. 20 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. J. J. Śniadeckich 4. Wykonawcami słynnych szlagierów światowej X muzy będą: Kasia Moś, Kasia Stankiewicz, Justyna Steczkowska, Małgorzata Walewska, Ryszard Rynkowski, Włodek Pawlik oraz Krzysztof Cugowski i jego syn Piotr Cugowski. Zaśpiewa też Chór Music Everywhere i zagra Royal Symphony Orchestra pod dyrekcją Jarosława Barowa. Koncert poprowadzą: Katarzyna Figura i Tomasz Raczek.

Giełda płytowa

Koszalin. Mediateka Koszalińskiej Biblioteki Publicznej i GraMuzyka zapraszają w sobotę, w g. 11–14, na 23. giełdę płytową w murach książnicy przy placu Polonii 1. Na kilkunastu stoiskach znajdować się będą tysiące winyli i płyt CD oraz kaset magnetofonowych. Wstęp bezpłatny.

Muzeum Koszalin

Fot. Wiesław Miller

Zakochaj się w muzeum!

Koszalin. Muzeum w sobotę (15 lutego) zaprasza do zabawy walentynkowej pn. „Pocałunek miłości”. Według legendy, którą widnieje w „Kronice Wendlanda”, nazwa dawnego Koszalina pochodzi od wyrazu Küßen, czyli pocałunek. By to zrobić każda para gości musi pokonać wiele przeszkód, rozwiązać zagadki i odpowiedzieć na pytania związane z muzealnymi wystawami. Na pamiątkę zaś otrzyma upominek. Zabawa potrwa w g. 12 – 15.30 w siedzibie koszalińskiej placówki kultury przy ulicy Młyńskiej 37-39.

„Przetańczyć całą noc”

Koszalin. To tytuł sobotniego (15 lutego) koncertu karnawałowego, którego bohaterką będzie śpiewaczka Grażyna Brodzińska wraz z Kosma Band. Występ wypełnią dźwięki największych przebojów muzyki klasycznej, musicalowej, utwory ze światowego repertuaru oraz polskie piosenki z lat międzywojennych. Początek koncertu o g. 18.30 w Filharmonii Koszalińskiej.

(reg)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie