Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Weekend w regionie: 14 – 16 lutego

Data publikacji: 2020-02-14 11:19
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-14 12:53
Weekend w regionie: 14 – 16 lutego
Świnoujski parkrun niezmiennie cieszy się zainteresowaniem biegaczy. Fot. Bartosz Turlejski  

Biegamy w parku

Świnoujście. O g. 9 w sobotę w Parku Zdrojowym rozpoczną się biegi w ramach cotygodniowego Parkrunu. Do pokonania jest dystans 5 km. Przyjdźcie wcześniej i weźcie udział we wspólnej rozgrzewce! Po biegach serwowane są ciepłe napoje i drobny poczęstunek.

Kawa dla smakoszy

Świnoujście. W pensjonacie „Laguna” przy ul. Bolesława Chrobrego 37 w niedzielę o g. 12 odbędą się mistrzostwa baristów „Qualia Latte Art Cup - Świnoujście 2020”. Będzie można skosztować pysznej kawy. Organizatorami są: Qualia Adrian Małachowski, Stowarzyszenie Baltic Coffe Collective.

Koncert Bartosza Kuczyka i gości

Świnoujście. W niedzielę o g. 17 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się koncert w wykonaniu Bartosza Kuczyka i zaproszonych gości „O miłości prawie wszystko”.

Wieczór z poezją

Łobez. W piątek o g. 17 w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łobzie odbędzie się impreza poetycka z okazji walentynek z udziałem Teatru Piąte Koło z Nowogardu (wystąpią: Genowefa Makarewicz, Halina Zając, Piotr Pazdan) oraz Zbigniewa Kędry i Tomasza Chmiela z Węgorzyna.

Piazolla dla zakochanych

Kołobrzeg. W sobotę o g. 19 w sali koncertowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu rozpocznie się koncert Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej, która zaprezentuje muzykę Astora Piazzolli. W trakcie koncertu usłyszeć będzie można także „Tańce Węgierskie” Beli Bartoka i Johanesa Bramhsa. Repertuar został tak dobrany, by spodobał się zakochanym.

Mayday w RCK

Kołobrzeg. Dzisiaj (w piątek) Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza o g. 19 na kolejną prezentację spektaklu „Mayday” w wykonaniu artystów z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. „Mayday” to komedia opowiadająca o taksówkarzu bigamiście, którą wyreżyserował Zdzisław Derebecki.

Walentynki poetyckie

Koszalin. „Zostaw mnie jako swoją tajemnicę” to spotkanie z okazji walentynek, na które zapraszają Koszalińska Biblioteka Publiczna i wydawnictwo KryWaj. Goście piątkowego (14 lutego) wydarzenia w książnicy przy placu Polonii 1 będą mieli okazję wysłuchać poezji o tematyce miłosnej napisanej przez członków grupy literackiej KryWaj „Literomograf”, takich jak Grażyna Fajkowska, Daria Kowalik, Lidia Nowosad, Ewa Pietrzak, Mariusz Pikulski i Krystyna Wajda. Dla gości przewidziane są niespodzianki. Początek o g. 17. Wstęp wolny.

Kameralnie w filharmonii

Koszalin. Skrzypek Adam Vogelsinger i pianista Piotr Grelowski będą wykonawcami piątkowego (14 lutego) wieczoru kameralnego w Filharmonii Koszalińskiej przy ulicy Piastowskiej 2. W programie są dzieła Fritza Kreislera, austriackiego mistrza kompozycji salonowych na dwa instrumenty. Początek występu o g. 18.30.

Zabawa w rozgłośni

Koszalin. Tym razem w Studiu Studiu Nagraniowo-Koncertowym im. Czesława Niemena Radia Koszalin nikt nie będzie siedzieć, tylko tańczyć przy piosenkach z lat 70. i 80. XX wieku i to w strojach z epoki. Zagra Electric Fish, który od 18 lat koncertuje w całej Europie, głównie w Skandynawii. Początek Zakochanej Potańcówki w piątek (14 lutego) o g. 19 w rozgłośni przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 41.

Koncert muzyki filmowej

Koszalin. Zabrzmi w piątek (14 lutego) o g. 20 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. J. J. Śniadeckich 4. Wykonawcami słynnych szlagierów światowej X muzy będą: Kasia Moś, Kasia Stankiewicz, Justyna Steczkowska, Małgorzata Walewska, Ryszard Rynkowski, Włodek Pawlik oraz Krzysztof Cugowski i jego syn Piotr Cugowski. Zaśpiewa też Chór Music Everywhere i zagra Royal Symphony Orchestra pod dyrekcją Jarosława Barowa. Koncert poprowadzą: Katarzyna Figura i Tomasz Raczek.

Giełda płytowa

Koszalin. Mediateka Koszalińskiej Biblioteki Publicznej i GraMuzyka zapraszają w sobotę, w g. 11–14, na 23. giełdę płytową w murach książnicy przy placu Polonii 1. Na kilkunastu stoiskach znajdować się będą tysiące winyli i płyt CD oraz kaset magnetofonowych. Wstęp bezpłatny.

Muzeum Koszalin

Fot. Wiesław Miller

Zakochaj się w muzeum!

Koszalin. Muzeum w sobotę (15 lutego) zaprasza do zabawy walentynkowej pn. „Pocałunek miłości”. Według legendy, którą widnieje w „Kronice Wendlanda”, nazwa dawnego Koszalina pochodzi od wyrazu Küßen, czyli pocałunek. By to zrobić każda para gości musi pokonać wiele przeszkód, rozwiązać zagadki i odpowiedzieć na pytania związane z muzealnymi wystawami. Na pamiątkę zaś otrzyma upominek. Zabawa potrwa w g. 12 – 15.30 w siedzibie koszalińskiej placówki kultury przy ulicy Młyńskiej 37-39.

„Przetańczyć całą noc”

Koszalin. To tytuł sobotniego (15 lutego) koncertu karnawałowego, którego bohaterką będzie śpiewaczka Grażyna Brodzińska wraz z Kosma Band. Występ wypełnią dźwięki największych przebojów muzyki klasycznej, musicalowej, utwory ze światowego repertuaru oraz polskie piosenki z lat międzywojennych. Początek koncertu o g. 18.30 w Filharmonii Koszalińskiej.

(reg)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ