Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Weekend w regionie 23 – 25 października

Data publikacji: 2020-10-23 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-23 09:36
Weekend w regionie 23 – 25 października
 

Inspirowane dziełami mistrzów–

Gryfino. W małej galerii Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie czynna jest wystawa prac malarskich, które zainspirowane zostały dziełami Vincenta Van Gogha, Gustava Klimta i Paula Gauguina. Autorami prac wyeksponowanych w CIT są uczestnicy sekcji malarskiej GUTW, która na co dzień tworzy w Gryfińskim Domu Kultury pod okiem instr. Kariny Tyły. Obrazy mistrzów postimpresjonizmu posłużyły seniorom jako natchnienie i zachęta do ćwiczeń oraz świetnej zabawy. Wystawa czynna będzie do 6 listopada. Wstęp wolny, obowiązuje zwiedzanie w maseczkach.

(akme)

Poranek w RCK

Kołobrzeg. W niedzielę o g. 11 w kołobrzeskim Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta odbędzie się kolejna odsłona Poranków Młodego Widza. Tym razem wystawiony tam zostanie spektakl pt. „Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek” oparty na znanej książce Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie RCK.

Pierwsze morsowanie

Kołobrzeg. W niedzielę odbędzie się pierwsze w tym roku morsowanie zorganizowane przez Kołobrzeski Klub Morsów. Śmiałkowie wejdą do wody z plaży centralnej przy kołobrzeskim molo, punktualnie o g.12. Wcześniej przejdą oczywiście obowiązkową rozgrzewkę. Do morsowania zapraszani są wszyscy chętni. Udział w kąpieli będzie oczywiście wolny. Organizatorzy przypominają tylko o obowiązku zakładania maseczek oraz zachowania dystansu społecznego.

Rajd Antoniego Szarmacha

Kołobrzeg. W sobotę w Kołobrzegu odbędzie się I Rajd PTTK Szlakiem Kołobrzeskiej Zieleni im. Antoniego Szarmacha. Chętni do udziału w imprezie, która rozpocznie się o g.10, mogą zgłaszać się w piątek w siedzibie kołobrzeskiego oddziału PTTK. Wpisowe 8 zł. Uczestnicy rajdu zostaną podzieleni na dwie grupy. Pierwsza ruszy pieszo spod Ratusza Miejskiego do Parku Teatralnego, druga rowerami z tego samego miejsca do muszli Regionalnego Centrum Kultury.

(pw)


Nocna Ściema 2020

Koszalin. Pandemia koronawirusa nie powstrzymała miłośników aktywnego wypoczynku. Jednak doroczna rywalizacja na trasie przebiegnie w realu i wirtualnie. Nocna Ściema to okazja, żeby zmianę czasu wykorzystać na pobicie własnych rekordów w zawodach biegowych.
Start w niedzielę (25 października) o g. 2 na dystansie 21 097 metrów na stadionie ZOS Bałtyk w Koszalinie. Taką samą odległość półmaratonu i dwukrotnie dłuższą - 42 195 metrów - maratonu można pokonać wirtualnie już od północy.

Warunkiem obecności w klasyfikacji jest rozpoczęcie biegu w czasie letnim i ukończenie go w czasie zimowym oraz pokonanie półmaratonu lub maratonu. Szczegóły na stronie internetowej (www.nocnasciema.com). Organizatorzy dla uczestników wybranych zawodów przygotowali złote medale, koszulki, chusty i torby z nadrukiem imprezy. ©℗ 

(m)

Fot. Wiesław Miller

Na zdjęciu: Tak bywało drzewiej, gdy nocną porą masowo biegali uczestnicy. Pandemia koronawirusa nie pokrzyżowała planów, choć zawody odbędą się w systemie hybrydowym. W realu Nocna Ściema przebiegnie w reżimie sanitarnym.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ