sobota, 23 stycznia 2021r.

Weekend w regionie: 2-4 października. Co się dzieje?

Data publikacji: 2020-10-02 13:47
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-02 16:53
Weekend w regionie: 2-4 października. Co się dzieje?
Na plaży w Świnoujściu odbędą się mistrzostwa w lotach latawców. To już piętnasta edycja imprezy.  

Latawce na plaży

Świnoujście. W niedzielę na plaży koło Wiatraka odbędą się XV Jubileuszowe Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia. Zapisy rozpoczną się o g. 11.30, a same mistrzostwa ruszą o g. 12. Uczestnicy muszą mieć ze sobą zakupiony lub własnoręcznie wykonany latawiec wykonany z drewna (bez balsy) i papieru (bibuły). Dopuszcza się stosowanie na pokrycie płótna lub tworzyw sztucznych. - Zabrania się natomiast stosowania dodatkowych powierzchni ustateczniających mocowanych do holu latawca. Długość holu latawca powinna zawierać się w granicach od 100 do 500 metrów. Hol nie może być wykonany z drutu, linki metalowej lub innego materiału przewodzącego energię elektryczną - podkreślają organizatorzy. Organizatorem zawodów jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin, a współorganizatorami Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz ” i Urząd Miasta Świnoujście. Zawody odbędą się pod Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście.

BaT

Uznamski Festiwal Muzyki

Świnoujście. W niedzielę o g. 19.30 odbędzie się koncert w ramach Uznamskiego Festiwalu Muzyki 2020. Na scenie sali teatralnej MDK w koncercie pt. „Gitarre baROCK” wystąpi Krzysztof Meisinger oraz Orkiestra Kameralna „oland baROCK” z dziełami Antonia Vivaldiego, Johanna Sebastiana Bacha, Karla Kohauta, Johanna Sigismunda Weissa, Johana Daniela Berlina, Luigiego Boccheriniego i Isaaca Albeniza.

Pupile na start!

Świnoujście. Właściciele czworonogów, spotkają się w g. 12–15 w niedzielę w sali sportowej MDK przy ulicy Matejki oraz na placu Mickiewicza. Data 4 października nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Będzie można skorzystać z porad m.in. hodowców psów rasowych, weterynarzy, behawiorysty i instruktora szkolenia psów. Będzie też 12 różnych konkursów z cennymi nagrodami.

GRYFestiwal

Gryfino. Trwa GRYFestiwal będący platformą współpracy Gryfina i orkiestry Baltic Neopolis.
 W sobotę o g. 19 – „Migrations”
: Międzynarodowy Dzień Muzyki
 w Kościele pw. Narodzenia NMP w Gryfinie

. W tym roku MDM obchodzony w ramach GRYFestiwal stanie się nie tylko składową wielu nurtów muzycznych, ale także sztuk pięknych. Duchowość wda się w grę z wirtuozerią jednego z polskich kompozytorów - Szymona Brzóski.

(reg) 

Karambol w Kosmosie

Łobez. Miasto w ten weekend wypełnią imprezy kulturalne w hali sportowo-widowiskowej pod hasłem „Karambol w Kosmosie” (sentymentalne nawiązanie do działającej przed laty restauracji Kosmos, którą często wspomina starsze pokolenie). Inauguracja nastąpi w piątek koncertem zespołu Compania Flamenca Los Payos (g. 19). W sobotę dla dzieci wystąpi Teatr Rozmaitości „Grawitajcie” (g. 12), a następnie Maria Apoleika (Psie sucharki) in Olga Drenda (Duchologia) (g. 13). Warsztaty taneczne hip- hopowe poprowadzi Jakub „Grędziu” Gręda (g. 14). Koncert łobeskiej młodzieżowej orkiestry dętej (g. 15.30, a po niej wystąpi Rodzinna Orkiestra i Teatr Noiseband (g. 17); przy okazji do tańca zagra kapela Teatru Brama. Koncert kapeli Niemoc (g. 19), poprzedzi dyskotekę z udziałem DJ Duch. W niedzielę wystąpią: First Time (g. 13.30), Zofia Charchan (g. 14) Szymkiewicz&Joanna Lewandowska (g. 15). Na pogawędkę, przed występem DJ 600V, zapraszają Wojciech Orliński i Michał R. Wiśniewski (g. 16). Spotkanie i okazja do rozmów z Jakubem Żulczykiem, Hirkiem Wroną, DJ 600Vm i Andrzejem Całą (g. 18) poprzedzi dyskoteki z udziałem Das Komplex (g.1 9) i Hirka Wrony (g. 20). W sobotę i niedzielę od g. 12 do 17 – „Łobez fantastycznie” – gry planszowe i karciane. 

(cz.b.)

Wystawa oryginalnego artysty

Koszalin. Tomasz Sętowski to malarz, kojarzony głównie z nurtem surrealizmu i realizmu magicznego. Twierdzi, że jest malarskim samoukiem, któremu edukacja programowa dała tylko podstawy techniczne, a do charakterystycznego stylu doszedł na drodze własnych poszukiwań. Tworzy głównie w technice olejnej, akrylowej i gwaszu. Kolekcjonerów przyciągają oryginalna forma i styl obrazów artysty. Wernisaż – w piątek (2 bm.) o g. 18 w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Centrum Kultury 105. Ekspozycja dostępna będzie do końca października br.

Na fagot i orkiestrę

Koszalin. Uwertura „Coriolan” op. 62 i IV Symfonia B-dur op. 60 Ludwiga van Beethovena, Koncert B-dur na fagot i orkiestrę KV 191 Wolfganga Amadeusa Mozart oraz Andante i rondo węgierskie na fagot op. 35 Carla Marii von Webera są w programie piątkowego (2 bm.) koncertu symfonicznego w Filharmonii Koszalińskiej. Solistką będzie grająca na fagocie Katarzyna Zdybel-Nam. Orkiestrę poprowadzi Jakub Chrenowicz. Początek występu o g. 18.30.

Festiwal Robin Hooda

Koszalin. Oby tylko aura dopisała, bo zapowiada się wycieczka w czasie do innej epoki. W sobotę (3 października) na terenie Parku Robin Hooda przy ulicy Racławickiej pojawią się łucznicy w strojach historycznych, aby rywalizować w strzelaniu do celu na 70-metrowym dystansie. W programie wydarzenia też ogólnodostępne, bo dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zawody ph. „Łucznictwo dla każdego”. Impreza potrwa w g. 10-15.

(m)

 

 

Komentarze

latawce
2020-10-02 16:53:21
przepiękne, niezwykle barwne i interesujące zdjęcie. Na tle Stawa Młyny ten przepiękny latawiec. Brawa dla autora.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ