piątek, 22 stycznia 2021r.

Weekend w regionie: 9 - 11 października

Data publikacji: 2020-10-09 12:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-09 14:50
Weekend w regionie: 9 - 11 października
 

Gramy dla Weroniki!

Goleniów. Występy artystyczne: Orkiestra Wood And Brass Band, Ewelina Kowalczyk, Spec Boys – disco polo, loteria fantowa, zabawy dziecięce, zumba, zlot motocyklowy, kiermasze ciast i innych smakołyków, to tylko niektóre atrakcje jakie zaplanowano na Festyn Charytatywny „Gramy dla Weroniki”. Start w sobotę o g. 12 na stadionie OSiR. Trzeba tam być! Weronika Skórzewska jest nastolatką, której zawalił się świat. Cierpi na mięsaka układu krwiotwórczego. – To bardzo rzadki i bardzo złośliwy nowotwór. W gabinecie lekarskim usłyszałam, że rokowania są złe – informuje Weronika za portalu siepomaga.pl. – Doktor prowadzący doszukiwał się podobnych przypadków w innych państwach i kontaktował z innymi lekarzami. Dzięki temu zakwalifikowałam się do badań klinicznych leku, który zatrzymuje rozwój mojej choroby – duże guzy znacznie się zmniejszyły. Leczenie działa, ale trzeba je kontynuować. Niestety, refundacja została cofnięta. Za lek musimy płacić sami, a miesięczny koszt to aż 25 tysięcy złotych. Mnie i mojej rodziny nie stać na taki wydatek, a leczenie to moja jedyna szansa.

(reg)

Noc bibliotek

Stargard. Książnica Stargardzka włącza się w organizację Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Już po raz szósty w Stargardzie odbędą się gry miejskie, warsztaty artystyczne i wspólne czytanie.

Noc Bibliotek zacznie się w sobotę o g. 16 grą terenową w parku Chrobrego. Zgłoszone grupy rozpoczną ją przy Książnicy Stargardzkiej przy ul. Mieszka I, która jest obecnie remontowana. O g. 17 przy tymczasowej siedzibie biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 3 rozpoczną się gry i zabawy podwórkowe. W pracowni Frankensteina będzie można robić straszydła, szałas, pacynki z rękawiczek. W programie ponadto wspólne czytanie fragmentów książki „Sekretne życie rycerza Mieszka” Anny Kucharskiej i „Bajki o wirusie w koronie” Ewy Molendy. W przerwie spotkanie z uczestnikami warsztatów lalkarskich Teatr Się Robi, który 6 grudnia wystawi przedstawienie. O g. 18.30 losowanie nagród dla uczestników gry terenowej, a pół godziny później - parada straszydeł, upiorów i wampirów. Przez cały weekend można też oglądać film pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy”.

- Wystarczy zadzwonić lub napisać e-maila, by otrzymać bezpłatne hasło i link do obejrzenia bajki w internecie – zaprasza na Noc Bibliotek Krzysztof Kopacki, dyrektor Książnicy Stargardzkiej.

(w)

Spotkanie z autorką

Kołobrzeg. Dzisiaj (piątek) o g. 18 w kołobrzeskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Ałbeną Grabowską - polską pisarką z bułgarskimi korzeniami. Autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych z wykształcenia jest neurologiem. Na swoim koncie ma między innymi sagę „Alicja w krainie czasów” oraz sfilmowaną „Stulecie Winnych”. Wstęp na spotkanie wolny, ale z uwagi na sytuację epidemiologiczną obowiązują zapisy tel. pod nr. 94 35-47-203.

Rower do wygrania

Kołobrzeg. W sobotę zorganizowana zostanie gra miejska, której tematem będzie ochrona środowiska i segregacja odpadów komunalnych. Osoby, które chcą wziąć udział w tej przygotowanej przez magistrat zabawie, mogą rejestrować się od g. 10 do g. 11 na dziedzińcu Ratusza Miejskiego. Start nastąpi w tym samym miejscu o g. 11.30. Jest o co walczyć. Miasto przygotowało szereg atrakcyjnych nagród rzeczowych, w tym gry edukacyjne, plecaki, a także rower. Ta ostatnia nagroda zostanie przyznana na zasadzie losowania. Każdy zatem uczestnik zabawy ma szansę, by stać się jego właścicielem.

(pw)

Folk Film Festiwal

Sianów. Tym razem w skromniejszej formie i przebiegnie wyłącznie w kinie Zorza w Sianowie, gdzie ze względów bezpieczeństwa pomieści się jednorazowo tylko 69 widzów w obowiązkowych maseczkach. Codziennie przed seansami produkcji fabularnych będą pokazywane obrazy o tematyce kobiecej nadesłane na konkurs filmów krótkich o wsi Kokofy 2020. W piątek (9 bm.) zobaczyć je można o g. 18 i 20, w sobotę o g. 18, a w niedzielę o g. 15 i 17. Rozstrzygnięcie konkursu krótkometrażowego w sobotę o g. 16. Po nim zaplanowane jest spotkanie z Katarzyną Klimkiewicz, reżyserką filmu „Hanoi – Warszawa”, który w ramach festiwalu zostanie wyświetlony w sianowskim kinie. ©℗

(m)

Na zdjęciu: Kino Zorza na placu Pod Lipami w Sianowie to miejsce spotkań miłośników X muzy.

Fot. Wiesław MILLER

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ