Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Weekend w regionie: 13 grudnia – 15 grudnia

Data publikacji: 2019-12-13 11:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 12:42
Weekend w regionie: 13 grudnia – 15 grudnia
 

Piłkarska Rewalandia

Rewal. W piątek o g. 14.45 w hali sportowej rozpocznie się XIX Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Rewalandia 2019 im. Stanisława Mamińskiego.

Do rywalizacji w kategorii U-13 zgłosiło się 16 bardzo dobrych drużyn z całej Polski: Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Górnik Zabrze, Escola Varsovia, Warta Poznań, Radunia Stężyca, UKS Gol Brodnica, Arkonia Szczecin, Gedania Gdańsk, Warta Gorzów Wlkp., Bałtyk Koszalin, FASE Szczecin, Olympic Wrocław, Kotwica Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Falubaz Zielona Góra oraz drużyna gospodarzy Wybrzeże Rewalskie Rewal. Obrońcą tytułu jest zespół FASE ze Szczecina, który rozegra inauguracyjny mecz z zespołem UKS Gol Brodnica.

Wszystkie mecze rozegrane zostaną na sztucznej trawie, specjalnie przygotowanej na potrzeby turnieju, który odbywać się będzie do niedzieli. Ostatniego dnia kibice będą mogli obejrzeć mecze finałowe. Głównym sponsorem turnieju, któremu patronuje Polski Związek Piłki Nożnej, jest Baltic Pipe Projekt, a patronem medialnym m.in. nasza redakcja.

Biegamy w parku

Świnoujście. W sobotę o g. 9 w Parku Zdrojowym rozpoczną się zawody biegowe w ramach cotygodniowego Parkrunu. Warto przyjść wcześniej, żeby wziąć udział we wspólnej rozgrzewce. Dla biegaczy przewidziano ciepłe napoje i poczęstunek.

Pchli targ

Świnoujście. Na miejskim targowisku Zielony Rynek pod Zegarem przy ul. Kołłątaja w sobotę w g. 9-14 odbywać się będzie pchli targ.

Jarmark w pasażu

Świnoujście. Handlowcy z pasażu Rondo przy placu Wolności 6 w sobotę zapraszają na jarmark rękodzieła artystycznego. Potrwa on od g. 10 do 14.

Przejażdżki z Mikołajem

Świnoujście. W sobotę w g. 11-15 będzie można przejechać się za darmo kolejką turystyczną kierowaną przez Mikołaja. Kursy odbywają się co 30 minut. Miejsce: przystanek przy ul. Boh. Września, przy Manufakturze. Organizatorem jest Cyrus Tour.

Koncert kolęd

Świnoujście. W sobotę o g. 16 w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu miejscowych zespołów. Wstęp wolny.

Wieczorek taneczny w Irysie

Świnoujście. Zespół Ryszarda Łaby zagra podczas niedzielnego wieczorku tanecznego w ośrodku Irys przy ul. Żeromskiego 2. Zabawa rozpocznie się o g. 19.30. Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, a wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr telefonu: (91) 321 26 76.

Rajd i kąpiel

Łobez. W niedzielę odbędzie się rajd piechurów po okolicy miasta, który zostanie zakończony ogniskiem oraz kąpielą morsów w Jeziorze Miejskim. Start nastąpi o g. 10 na wyspie przy elektrowni wodnej. Mile widziany jest strój mikołajkowy. Organizatorem imprezy jest Ognisko TKKF Błyskawica.

Kiermasz książki przeczytanej

Stargard. III Stargardzki Kiermasz Książki Przeczytanej odbędzie się w niedzielę w Pasażu SCK i na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury przy ul. J. Piłsudskieg0 105. Zainteresowani mogą przyjść w g. 11-15.

Niedziela z historią

Stargard. Towarzystwo Przyjaciół Stargardu zaprasza 15 grudnia na Niedzielne Spotkanie Historyczne, które odbędzie się o g. 11 w Piwnicy TPS. Prelegent – dr n. farmacji Jerzy Waliszewski, zainauguruje cykl wykładów pt. „Jak to z Hanzą było”. Tematyka tego dwugodzinnego spotkania i kolejnych będzie nawiązywała do 46. Międzynarodowego Zjazdu Nowej Hanzy, którego gospodarzem będzie Stargard. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Rodzinny Poranek Muzyczny

Stargard. W świątecznych klimatach przebiegnie kolejny już Rodzinny Poranek Muzyczny. Spotkanie z kolędą rozpocznie się w niedzielę o g. 12.30 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego przy ul. Kazimierza Wielkiego 13. Poprowadzi je Agata Spodniewska-Kanarek, a gościnnie wystąpią dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Stargardzie. Wstęp wolny.  

Świąteczna zabawa na placu

Dębno. Burmistrz Dębna i Sztab Świętego Mikołaja zapraszają w sobotę na plac Konstytucji 3 Maja, gdzie odbędzie się II Dębnowski Jarmark Świąteczny oraz Festyn Mikołajkowy „Otwarte Serca”. Jarmark rozpocznie się w samo południe i potrwa do g. 19. Na stoiskach lokalni rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby, w tym świąteczne ozdoby. Oczywiście nie zabraknie także kulinarnych smakołyków. Czas umilą występy przedszkolaków i ich starszych kolegów ze szkół. Gdy zapadnie zmrok, na placu rozbłyśnie bożonarodzeniowa choinka i wszyscy zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy z Czarnymi Piotrusiami, czyli pomocnikami św. Mikołaja z partnerskiego miasta Renkum. Czarni Piotrusie przyjeżdżają do Dębna już od ponad 20 lat. Tak jak w ubiegłych latach, odwiedzą placówki oświatowe, opiekuńcze i szpital, rozdając dzieciom niezliczone ilości słodyczy i maskotek. 

Jarmark świąteczny

Kołobrzeg. W sobotę na Placu Ratuszowym zacznie działać Bożonarodzeniowy Jarmark. Na kramach pojawią się smakołyki, nie zabraknie przy tym wyrobów regionalnych. Będzie też muzyka w wykonaniu miejscowych zespołów. Swój dyżur pełnić tam będzie również św. Mikołaj, który będzie zbierał listy od maluchów pozując przy okazji do wspólnych zdjęć. Choć jarmark będzie działał już od soboty, w niedzielę nastąpi jego oficjalne otwarcie – o g. 12.30. Gwiazdą wydarzenia ma być Robert Bohenko, który zdradzi kilka kulinarnych tajemnic. Wstęp wolny.

Kiermasz z ozdobami

Kołobrzeg. W sobotę Regionalne Centrum Kultury zaprasza na kiermasz świąteczny. Kupić na nim będzie można wyroby artystyczne i bożonarodzeniowe dekoracje. Kiermasz odbędzie się holu RCK w g. 10-15. Wstęp wolny.

Czas na muzykę

Koszalin. Mediateka Koszalińskiej Biblioteki Publicznej zaprasza młodych w wieku od 14 lat na warsztaty pt. „Czas na muzykę”, czyli robienie zegarów ze starych płyt winylowych. Chętni do książnicy przy placu Polonii 1 mogą przyjść w piątek (13 grudnia). Początek zabawy o g. 17.

Zagra Glenn Miller Orchestra

Koszalin. Mający za sobą 80-letnią historię big-band grał dla milionów widzów na całym świecie. Grupa instrumentalistów pod dyrekcją słynnego Wila Saldena zaprezentuje najbardziej znane utwory z dokonań orkiestry nieżyjącego Glenna Millera, jak „In the Mood”, „Moonlight Serenade”, „Chattanooga Choo Choo” i „A String of Pearls” oraz utwory z nowego albumu pt. „Jukebox Saturday Night”. Glenn Miller Orchestra wystąpi w piątek o g. 19.30 w Filharmonii Koszalińskiej przy ulicy Piastowskiej 2.

Giełda kolekcjonerska

Koszalin. Zainteresowani pamiątkami z przeszłości spotkają się w sobotę, w g. 11-14, w sali Muzeum przy ulicy Młyńskiej 37-39. Kolekcjonerzy z Koszalina i okolic m.in. zaprezentują: przedmioty numizmatyczne, birofilistyczne, filumenistyczne, zegarki, znaczki i kartki pocztowe, odznaki, militaria oraz pamiątki związane z regionem. Giełda to również możliwość rozmowy z hobbystami, okazja do wymiany przedmiotów i uzyskania fachowej porady. Wstęp bezpłatny.

Pusta choinka

Koszalin. Tak zwie się sobotnia akcja charytatywna Caritas na Rynku Staromiejskim. Stanie tam namiot z choinką, na której zawisną bombki z marzeniami dzieci z Polski, Ukrainy i z obozu uchodźców na greckiej wyspie Samos. Będą też zbierane datki do puszek na zorganizowanie posiłku wigilijnego na Samos oraz na szczepek drzewa awokado dla dzieci z Rwandy. Można pomóc w g. 11-14.

Jarmark Jamneński

Koszalin. Muzeum w Koszalinie zaprasza na ostatni w tym roku jarmark, który odbędzie się w niedzielę w Zagrodzie Jamneńskiej przy ulicy Jamneńskiej 24. Od g. 11 do 17 dla gości będzie to doskonała okazja do kupna pięknych i niepowtarzalnych prezentów wykonanych przez rękodzielników. Wstęp wolny.

Wolontariuszki na ulicach

Sianów. Trwa akcja charytatywna ph. „Dziewczynki z zapałkami”. Stylizowane na bohaterkę baśni Hansa Christiana Andersena uczennice pod opieką strażaków ochotników na ulicach zbierają do puszek datki dla dzieci chorych z terenu gminy Sianów. Wolontariuszki pojawią się też na placu Pod Lipami przy kinie Zorza, gdzie w sobotę przygotowany zostanie tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy ze stoiskami smakołyków i rękodziełami. Początek o g. 11. Wstęp wolny.

Dziewczęta kopią

Sianów. UKS Victoria SP-2 Sianów zaprasza w sobotę na IV Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Zawody potrwają od g. 9 do 15 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Dworcowej 26a. Wstęp wolny. 

(reg)

Fot. organizator 

Na zdjęciu: Zwycięzca ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Rewalandia – zespół FASE Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ