Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Weekend w ogrodzie Wałów Chrobrego [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 19 maja 2024 r. 18:05
Ostatnia aktualizacja: 20 maja 2024 r. 10:49
Weekend w ogrodzie Wałów Chrobrego
Fot. Anna Gniazdowska/Ryszard PAKIESER  

Za nami wiosenna edycja "Pamiętajcie o ogrodach" - jedna z największych plenerowych imprez wystawienniczych Szczecina. Ceniona za różnorodność i oryginalność zielonej oferty, w tym kolekcjonerskie odmiany i rzadko spotykane gatunki egzotycznych roślin, a lubiana m.in. za konkurencyjność cen.

Nie tylko za sprawą pasjonatów zieleni, poszukujących sezonowych kwiatów, krzewów i drzew owocowych, czy egzotycznych roślin - w miniony weekend szczecińskie Wały Chrobrego przeżywały istne oblężenie. Na blisko stu stoiskach można przebierać i wybierać także między sadzonkami warzyw, smakować sprzedawanych na kilogramy truskawek i pomidorów, a na słoiki - miodów z rodzimych pasiek.

Niemal przy każdym stoisku były tłumy. Sporym zainteresowaniem cieszyły się nie tylko rośliny - od bylin po sezonowe kwiaty - do domu, na balkon, taras i do ogrodu, ale również stoiska z donicami, sprzętem ogrodniczym, nawozami, meblami, klimatyzatorami, fotowoltaiką i bezobsługowymi kosiarkami. Niezmiennie nęciły również gliniane ozdoby, suszone bukiety czy wyroby rękodzielnicze - od drewnianych łyżek po biżuterię, świece i kosmetyki naturalne.

Równolegle z ogrodniczym kiermaszem trwała „Wałówka z przysmakami" (odcinek ul. Szczerbcowej). Ze straganami prełnymi różnorodnych serów, wędlin i innych przetworów mięsnych, pitnymi miodami, nalewkami i browarami. Nie brakowało nawet kiełbas prosto z wędzarni oraz szaszłyków z wielkiego ognistego grilla. Gdy jedni ustawiali się w kolejce po oryginalne mieszanki herbat, to inni polowali np. na kręcone loty, belgijskie frytki, greckie oliwki czy przesłodkie tureckie baklawy.

Natomiast w niedzielnej ofercie rozrywkowej znalazła się nawet lekcja jogi oraz wciągające rytmy flamenco, połączone z pokazem zmysłowego tańca. Kto w miniony weekend (18-19 maja) na kiermaszowe Wały Chrobrego nie dotarł, niech żałuje. Następna okazja przydarzy się dopiero jesienią.

Organizatorami "Pamiętajcie o ogrodach" była firma FM Szczecin, a patronem medialnym wydarzenia - nasz "Kurier Szczeciński". ©℗

A. NALEWAJKO

Film: Piotr Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA