Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Warszewo dzieli się i częstuje

Data publikacji: 2020-05-19 18:20
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-20 21:07
Warszewo dzieli się i częstuje
Na Warszewie stanęła szafka, w której można się dzielić żywnością - przynosić nadwyżki z naszych domów, albo skorzystać z tego, co pozostawili inni. Fot. Facebook/Jadłodzielnia Szczecin  

Kolejny w mieście, szósty już punkt do dzielenia się żywnością, powstał w Szczecinie. To szafka przy ul. Szczecińskiej 12 na Warszewie.

Żywnością w bezpieczny sposób można się dzielić i częstować w lokalu Stowarzyszenia Jadłodzielnia Szczecin przy ul. Żółkiewskiego oraz w pięciu szafkach ulicznych - przy ul. Łokietka 22 (przy siedzibie rady osiedla), przy ul. Nad Odrą (przy Wartowni), na ryneczku Zdroje, przy Manhattanie, a od kilku dni przy siedzibie Domu Sąsiedzkiego Centrum Aktywności Lokalnej na Warszewie.

- Warszewo już od dawna chciało mieć takie miejsce - mówi Elżbieta Abramowicz, prezes Stowarzyszenia Jadłodzielnia Szczecin. - Została ufundowana przez Lions Club Szczecin Magnolia i Lions Club Szczecin Gryf. Lionsi pomagają nam zresztą nie pierwszy raz. Szafka znajduje się przy ul. Szczecińskiej 12. Zachęcamy do korzystania.

Do umiejscowienia szafek jadłodzielnianych na swoim terenie gotowe są już kolejne rady osiedla. Dlatego bardzo mile widziani i oczekiwani są sponsorzy, którzy takie szafki mogą ufundować. Orędownicy idei niemarnowania żywności chcieliby, żeby w mieście takie miejsca funkcjonowały przy każdej radzie osiedla.

Co można w tych szafkach zostawiać? Wszystko, z czego sami też byśmy skorzystali – nadwyżki nadającej się do spożycia żywności, z wyjątkiem surowego mięsa, produktów zawierających surowe jaja i alkohol. Dania zrobione przez nas, np. ciasto czy zupy, powinny być starannie i szczelnie zapakowane, z opisem co to jest i z datą przygotowania.

(gan)

Fot. Facebook/Jadłodzielnia Szczecin

Na zdjęciu: Na Warszewie stanęła szafka, w której można się dzielić żywnością - przynosić nadwyżki z naszych domów, albo skorzystać z tego, co pozostawili inni.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Chodniki
2020-05-20 21:03:52
Kochany Kurierku.Chcialabym zwrócić uwagę na stare chodniki szczecińskich ulic.Chodniki te nie były wymieniane od czasu wojny.Sa wypłakanych stanie.Np.ul.Pocztowa,Chodkiewicza,Sciegiennego i wiele więcej.Juz chyba czas żeby miasto zainteresowało się tym problemem. Z poważaniem Anna Ratajczak

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ