Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Szafka na żywność przy ul. Łokietka. Rada – nie marnuj!

Data publikacji: 2020-01-12 10:57
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-15 16:02
Szafka na żywność przy ul. Łokietka. Rada – nie marnuj!
 

Szafka na żywność stanęła przy Radzie Osiedla Śródmieście Zachód przy ul. Władysława Łokietka 22 w Szczecinie. To kolejne miejsce w naszym mieście, gdzie można się dzielić jedzeniem – zostawiać je lub się nim częstować.

Kto ma nadmiar jedzenia, może je przekazywać do lokalu Jadłodzielni przy ul. Żółkiewskiego 4 albo przynosić do jednej z ustawionych przez Stowarzyszenie Jadłodzielnia Szczecin całodobowych szafek na żywność w trzech punktach miasta – na Targowisku Zdroje przy ul. Młodzieży Polskiej 26b, przy CHU Manhattan, niedaleko sklepu Netto na Niebuszewie i przy Stowarzyszeniu Stołczyn po Sąsiedzku przy ul. Nad Odrą 18. Od kilku dni w mieście stoi kolejna taka szafka, przy ul. Łokietka. To inicjatywa Rady Osiedla Śródmieście Zachód.

– Jesteśmy pierwszą radą w Szczecinie mającą miejsce, w którym będziemy dzielić się żywnością – informuje RO Śródmieście-Zachód. – W tym miejscu każdy może zostawić nadmiar kupionych czy wytworzonych produktów. Inni mieszkańcy mają szansę wzbogacić lub urozmaicić swój jadłospis. Zapraszamy mieszkańców do korzystania.

Szafki na żywność przypominają lodówki, ale nie są chłodzone. Służą temu, by przez 24 godziny na dobę mieszkańcy mogli dzielić się jedzeniem. Podobnie jak w Jadłodzielni można tu zostawiać nadwyżki nadającej się do spożycia żywności, z wyjątkiem surowego mięsa, produktów zawierających surowe jaja i alkohol.

Jak mówi Elżbieta Abramowicz, prezes Stowarzyszenia Jadłodzielnia Szczecin, taką współpracą są już zainteresowane kolejne rady osiedla w mieście.

(gan)

Fot. Facebook

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Anbaraek
2020-01-15 14:40:22
Jadłodzielnia - rozumiem. Zostawianie niedozorowanych skrzynek z czymkolwiek to jednak porażka. Zaczynając od kontenerów na ciuchy, przez skrytki z książkami (lądującymi na dywanikach "handlarzy" przy Rondzie Giedroycia), poroniony pomysł z wieszakami (które walały się potem po całym mieście, ubabrane fekaliami) a kończąc na skrzynce do której każdy może zajrzeć - no właśnie - darmowa zagrycha się szykuje, a Ci co szanują pomoc znowu nie dostaną nic, bo ktoś nie pomyślał, albo chciał zabłysnąć w mediach.
do @ Biegłego z sanepid
2020-01-13 15:36:08
- napisz dlaczego " katolsko-pisowskiej." Znam takich po...ów bólem du.y także, ale nie mam uprzedzeń dopóki nie stwiedzę że jest " katolsko-pisowskiej". Wybiegasz ćwoku przed orkiestrę.
Biegły z sanepid do patola ccc
2020-01-12 18:02:20
Brak znamion przekroczenia norm higieny. Zalecenia : terapia dla komentującego , aby zapobiec bólowi du.y z zawiści katolsko-pisowskiej.
ccc
2020-01-12 14:36:21
co na to sanepid?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ