Piątek, 22 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

W sobotę żeglarskie podsumowanie roku

Data publikacji: 04 stycznia 2019 r. 16:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
W sobotę żeglarskie podsumowanie roku
 

Tradycyjnie w „Pałacyku Żeglarskim” na Gocławiu, czyli w „Jachtowej”, odbędzie się w sobotę 5 stycznia 2019 r. o godz. 11.00, uroczyste podsumowanie osiągnięć i dokonań sezonu żeglarskiego ZOZŻ 2018.

Nagrodzone zostaną sukcesy i wyczyny zachodniopomorskich żeglarzy, dokonane i zakończone w roku kalendarzowym 2018, nominowane przez Kapitułę, a także zgłoszone przez kluby i żeglarzy indywidualnych. Poznamy Żeglarza i Rejsy Roku, zdobywców Pucharów Sezonu ZOZŻ, najlepszych żeglarzy sportowców itd…

Będzie to uhonorowanie nagrodami i pucharami najlepszych sportowców – medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata – ich trenerów, jak i innych, w tym zwycięzców regat jachtów balastowych, mistrzostw meczowych itp.

O miejscu „na pudle” decydowały zdobyte punkty i medale. Natomiast o przyznaniu uznaniowych, honorowych nagród w kategoriach Szczeciński Rejs Roku 2018 i Szczeciński Żeglarz Roku 2018 zdecyduje specjalna Kapituła działająca przy Komisji Historii ZOZŻ.

– Przypomnę, że w sezonie 2018 zakończyły się aż trzy „nasze” rejsy wokółziemskie, w tym samotny nonstop Szymona Kuczyńskiego na minijachcie „Atlantic Puffin”, rodzinna epopeja Mateusza Stodulskiego na „Sputniku III” i załogowa wyprawa na jachcie „Wassyl” – wylicza Wiesław Seidler z ZOZŻ. – Dużą wymowę promocyjną miał też wakacyjny młodzieżowy pn. Rejs Odkrywców – Do Miast Partnerskich Szczecina. Odbył się na miejskich jachtach Centrum Żeglarskiego – „Dar Szczecina” i „Urtica” i na wyczarterowanym żaglowcu „Kapitan Borchardt”, z udziałem ponad 200 uczniów i nauczycieli ze Szkolnych Kół Edukacji Morskiej.

Na spotkanie z najlepszymi organizatorzy zapraszają żeglarzy do „Jachtowej” już w najbliższą sobotę.

(isz)

Fot. archiwum Wiesława SEIDLERA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA