Czwartek, 23 marca 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

W sobotę czas letnich porządków w Puszczy Bukowej

Data publikacji: 17 lipca 2020 r. 17:41
Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2020 r. 14:53
W sobotę czas letnich porządków w Puszczy Bukowej
 

Zwykle dwa razy w roku - wiosną i jesienią - szczecinianie wypowiadali wojnę odpadom zalegającym wśród zieleni. Niestety, w bieżącym wielką społeczną akcję "wiosennych porządków" zatrzymał wybuch pandemii. Jednak teraz odezwało się "Serce Puszczy", zachęcając wszystkich do udziału w letnich porządkach w Puszczy Bukowej.

Odbędą się już w najbliższą sobotę (18 lipca).

- Spotkamy się o godzinie 12, przy wejściu do lasu od strony ul. Mącznej. Zapewnimy niezbędny sprzęt, taki jak chwytaki, rękawiczki oraz worki na śmieci. Natomiast zwieńczeniem naszego wspólnego wysiłku będzie integracyjny grill na Polanie Słonecznej - zachęcają społecznicy tworzący stowarzyszenie "Serce Puszczy", czyli organizację non profit, zajmującą się "zbieraniem odpadów w miarę fizycznych możliwości na ustalonym obszarze leśnym, wywożeniem oraz ich segregacją".

Zainteresowani z lewobrzeża, najpierw powinni dojechać do przystanków: "Rondo Ułanów Podolskich" lub "Turkusowa". Skąd dotrzeć do celu, czyli na miejsce zbiórki - przystanek "Mączna" - jak wszyscy chętni z prawobrzeża: autobusami linii nr 65, 66 lub 84.

Akcja "Letnie porządki w Puszczy Bukowej" jest finansowana z programu "Bosman dla regionu". Czyli ze środków, jakie Bosman Szczeciński przeznacza - w formie grantów - na realizację projektów "poprawiających stan środowiska naturalnego i estetykę otoczenia oraz inicjatyw społecznych, podnoszących komfort życia mieszkańców regionu i stymulujących integrację lokalnej społeczności". Wspiera organizacje non profit, czyli stowarzyszenia, fundacje, instytucje kultury i sportu, ośrodki pomocy społecznej, samorządowe jednostki organizacyjne, a nawet Ochotnicze Straże Pożarne. Te wszystkie, które - jak ocenia - mają swój wkład w szeroko rozumiany rozwój województwa zachodniopomorskiego.

- Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie to jedno z miejsc, które szczególnie uwielbiane jest przez mieszkańców. W ramach programu Bosman dla regionu, stowarzyszanie "Serce Puszczy" zajmie się sprzątaniem okolicznych terenów. Cieszymy się, że Bosman Szczeciński może być częścią tego ekologicznego projektu - komentuje sponsor wydarzenia.

Będzie to nie tylko praktyczna lekcja ekologii, ale również okazja do aktywnego spędzenia czasu, integracji i do dobrej zabawy. W myśl zasady: "myśl globalnie - działaj lokalnie". Tyle że na luzie, bez zadęcia.©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytam
2020-07-18 12:52:40
Te śmieci powinni z wyroku sądu zabrać BANDYCI , którzy je wyrzucili . Państwo kochający przyrodę sprzatącie przy okazji spaceru po GNOJACH , którzy maja prawo .. . Poza tym dlaczego w Polsce nie ma zorganizowanego skupu opakowań szklanych ? Może " ekolodzy " zajmą sie takimi sprawami zamiast politycznych rozrób typu strajk klimakteryczno - trądzikowy ?
niebko
2020-07-18 08:58:25
@Jakub-Straż miejska nie tworzy prawa tylko je egzekwuje ,ani nie sprząta śmieci od tego są remondis,mpo, oraz służby zditm i ZUK.To zrób taką akcję na pewno pomoże :)
?
2020-07-18 08:55:11
@?:Może kiedyś podzielą opinię najwybitniejszych naukowców na tej planecie .Doputy woda z kranu w domku leci to nikt nie będzie protestował -do czasu...jak jej zabraknie wtedy będzie dopiero strajk
@?
2020-07-18 01:24:45
nie wiedziałem że to kibole robią strajk klimatyczny...
Dosyć tego!
2020-07-17 21:16:13
A miało być tak cudnie... powszechny system opłat za wywóz śmieci, tanio, lasy czyste... a jak jest? Kilkukrotnie drożej, lasy jak na zdjęciu, sortownia śmieci w każdym mieszkaniu. Zapraszam ekoświrów, unio-europejskich Januszy (bo stamtąd to przyszło), parlamentarzystów, którzy to implementowali do pierwszego szeregu sprzątaczy. Pić piwo, które nawarzyliście!
HogoFogo
2020-07-17 20:45:54
W tym roku epidemia uwolniła dzieci ze szkół podstawowych od wątpliwej przyjemności zbierania odpadków w lasach komunalnych. Jest zatem okazja aby dorośli zebrali to, co zostawili w lesie. Tylko bez lipy, dokładnie zbierać!!!
Jakub
2020-07-17 20:30:47
Widzimy dzisiaj straszne poruszenie w Szczecinie. Straż M (nie mylić M jak miłość)likwiduje dzielnie nielegalne od dekad działajce handlowisko i stoi w krzakach by pilnować miejscowych z Niebuszewa. A teraz Puszcza. A może lepiej, by czas sprzątać, zastąpić akcją czas: nie śmieć. Jesteśmy skromnego zdania, że ten syf nie robią kosmici ani przyjezdni nowym rejsem w Rzeszowa. To miejscowy typ, czyli- nie śmieć, nie syf, nie rób hołoty w lesie. Czuwaj!
?
2020-07-17 20:08:41
@liczę na tych co wszędzie -na pewno kibolskie wklepki z autobusów beda wszkaj dbają o estetykę w całym mieście no i "porządek" ale harnaś tylko za kaucjo- szlachta nie płaci za szkło.
liczę na tych co wszędzie
2020-07-17 18:48:56
nalepiają wlepki "strajk klimatyczny" ale pewnie się przeliczę... rewolucjoniści na koszt rodziców i uczciwa praca która męczy fizycznie to się wzajemnie wyklucza...
puszczyk
2020-07-17 18:26:38
Puszcza Bukowa ,jezioro Szmargdgowe to powinny byc strefy parku narodowego chronione specjalna ustawa,podlegajace prezydentowi miasta lub wojewodzie ,a nie jak teraz Nadlesnictwu Gryfino.Teren ten to skarb .Puszcza jest eksploatowana,zasmiecana i niszczona .Takie akcje sprzatania nic nie daja.To na 1 Maja bylo dobre. Teraz to wyrzucanie pieniedzy hojnego "Bosmana".Slowo klucz "integracja'i zalatwione !Czy ktos tam we wladzach wojewodzkich czasami mysli,czy tylko kasuje pieniadze i robi spedy ...integracyjne.Panowie ,prasze sie nachylic nad tym klejnotem.
?
2020-07-17 18:16:58
To zdjęcie to jakaś masakra jak ze wschodnich krajów , za taki syf kara 50 tys albo kilka lat prac społecznych .Jak ktoś nie wie to wysypiska śmieci można zgłosić przez www.alertszczecin.pl .Brawo dla browaru, niestety wielu konsumentów ich produktów nie ma pojęcia o zachowaniu porządku czy segregacji śmieci -puszek czy butelek...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA