wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Śmieci w Puszczy Bukowej. Dary lasu?

Śmieci w Puszczy Bukowej. Dary lasu?

Śmieci w Puszczy Bukowej. Dary lasu?
Data publikacji: 2020-05-20 19:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-21 11:49
Wywietleń: 1446 455709

W wysypisko zmienia się las na styku ul. Świętochowskiego oraz Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa. Oczywiście, nie sam. Lecz za sprawą bezmyślnych ekowandali. 

Jak alarmuje nasz Czytelnik (dane do wiadomości redakcji), ostatni "dziki transport" to kilkaset kilogramów śmieci. W nim - jak widać na zdjęciu - zrzucono między drzewa nie tylko typowo domowe odpady, ale również budowlane: gruz, armaturę łazienkową, pozostałości niebezpiecznej chemii. Do tego wszystkiego ktoś właśnie "dorzucił" niepotrzebne i zużyte elementy samochodowe: efekt sprzątania garażu lub odpady z jakiegoś warsztatu samochodowego.

- Szok. To już nie jest las, niestety, tylko wysypisko! O tym fatalnym procederze zaalarmowałem miejskie służby, ale od ubiegłego czwartku zero reakcji w sprawie. Mam nadzieję, że przynajmniej interwencja "Kuriera" nie pozostanie bez echa - zwraca uwagę nasz Czytelnik.

Dzikie wysypisko na ścianie miejskiego lasy i w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa powinno jak najszybciej zniknąć. Dla środowiska jest bowiem niczym bomba z opóźnionym zapłonem, o nieprzewidywalnych skutkach rażenia. Natomiast dla tych, którzy w tym miejscu dają świadectwo własnej bezmyślności i braku kultury, mamy prosty przekaz: "bądźcie jak zwierzęta, nie zostawiajcie śmieci w lesie". Jednocześnie przypominając, że w Szczecinie już zostały odblokowane ekoporty przy ul. Taczaka 21 / Witkiewicza, przy ul. Arkońskiej/Harcerzy, przy ul. Leszczynowej (zjazd z ul. Struga na Zdroje), Gdańskiej, a dwa kolejne na prawobrzeżu: przy ul. Kołbackiej oraz ul. Helskiej. Wszystkie przyjmują nieodpłatnie niemal wszystkie odpady (od poniedziałku do piątku w godz. 9-19, w soboty 9-15). Byle pamiętać o aktualnych obostrzeniach porządkowych: wejście na teren ekoportu jest możliwe wyłącznie w zakryciu ust oraz nosa, np. przy wykorzystaniu maseczki czy też chusty, zaleca się używanie jednorazowych rękawiczek. Nadal obowiązuje też ograniczenie ilości pojazdów, mogących przebywać jednocześnie na placu: do trzech. 

(an)

Fot. Czytelnik

Na zdjęciu: W wysypisko zmienia się las na styku ul. Świętochowskiego, odcinek za wiaduktem, oraz Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa. Proceder trwa od dłuższego czasu: ekowandale działają w poczuciu bezkarności, niestety.

Śmieci w Puszczy Bukowej. Dary lasu? Śmieci w Puszczy Bukowej. Dary lasu?

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Toć to "normalka" w kaczej, arcykatolickiej PRLce.... A wyrąbanej, zaśmieconej, byłej Kniei Bukowej - szkoda....
2020-05-21 11:35:39
hirek w
zamontowaqc kamerki
2020-05-21 10:18:03
wyborcy PIS śmiecą
elektorat PIS dostał 500+ i syfi ! oni maja za nic ekologię - brudasy potrafią nawet na plazy pieluchy zakopywać !
2020-05-21 09:42:28
@re:do czasu
Dlaczego - kmiocie ? Głupi jesteś jak sensu nie chwytasz .
2020-05-21 09:38:18
re: do czasu
A od kiedy kmiocie trawnik to parking. Stać cię na samochód, a nie stać cię na garaż albo płatny parking. Dlaczego wszystko to za darmo? Auto to przywilej, a nie obowiązek.
2020-05-21 09:12:00
MR
Zgłaszać na www.alertszczecin.pl lub do straży miejskiej
2020-05-21 08:04:32
ecco
Czy bezmózgi nie wiedzą, że można zawieść odpady do do ekoportu. Nieraz jest bliżej niż do puszczy.
2020-05-20 21:52:40
do czasu
Niektórzy niszczą samochody , bo stoja na trawniku pod ich oknem . Służby cały czas działaja ! Znajda sie tacy , którzy takich śmieciarzy ukarzą / biada , biada gnojom /.
2020-05-20 20:28:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie