czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > W sieci przemocy

W sieci przemocy

W sieci przemocy
Data publikacji: 2017-11-23 19:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:56
Wywietleń: 2354 302330

Rozpoczyna się VIII edycja Kampanii Biała Wstążka, organizowanej przez szczeciński Miejski Ośrodek Pomocy Pomocy Rodzinie. Ta cykliczna akcja społeczna ma zwracać uwagę mieszkańców miasta na problem przemocy w rodzinie oraz jej destrukcyjne skutki. Tym razem jest poświęcona zjawisku przemocy w internecie.

W czwartek (23 listopada) przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, placówek ochrony zdrowia, oświaty, wymiaru sprawiedliwości, kurateli sądowej, policji, prokuratury oraz osób zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy, na zaproszenie MOPR uczestniczyli w konferencji poświęconej mechanizmom cyberprzemocy. Policjanci i psychologowie mówili o zagrożeniach, jakie czyhają w wirtualnej rzeczywistości, technikach używanych przez przestępców, skutkach cyberprzemocy dla młodego umysłu oraz zagrożeniach związanych z grupami psychomanipulacyjnymi, funkcjonującymi w sieci. 

Kolejnym wydarzeniem, już we wtorek, będzie projekcja filmu "Sala samobójców" Jana Komasy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Kinie Pionier 1907. Po seansie zaplanowano dyskusję uczniów z ekspertami na temat przeciwdziałania zjawisku przemocy. 

W czasie kampanii prowadzone będą dodatkowe dyżury w Punkcie Konsultacyjnym ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie przy al. Papieża Jana Pawła II 42 w Szczecinie. Z porad psychologów, prawników, terapeutów, policjantów i innych specjalistów można skorzystać od 27 listopada do 1 grudnia, oraz od 4 do 6 grudnia w godzinach od 16 do 19.

MOPR przygotował również plakaty-kalendarze informujące o działaniach w trakcie kampanii, z adresami instytucji, które udzielają pomocy osobom doznającym przemocy, a także pracują z osobami stosującymi przemoc.

Kampanii społecznej "Biała wstążka" patronuje Kurier Szczeciński.

(gan)

Na zdjęciu: Komisarz Andrzej Szrajber z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie uświadamiał uczestnikom czwartkowej konferencji jakie zagrożenia w sieci, pod pozornie niewinnymi treściami, czyhają na dzieci i młodzież.

Fot. Anna Gniazdowska

W sieci przemocy W sieci przemocy

Komentarze

Szczecinianin
Ciekawe czy była omawiana "nownomoda" kobiet stosujących przemoc psychiczną w postaci fałszywych zeznań, pomówień, oczernień, nierzetelnego zakładania Niebieskich Kart w celu uzyskania rozwodów oraz odebrania ojcom również ich dzieci???
2017-11-24 09:04:02
No tak. Promować samobójców, GENder, Schetynę, kanibalizm, biooxyzm i prestizm.
hgw
2017-11-23 20:17:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie