niedziela, 05 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > W sieci przemocy

W sieci przemocy

W sieci przemocy
Data publikacji: 2017-11-23 19:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:56
Wywietleń: 2610 302330

Rozpoczyna się VIII edycja Kampanii Biała Wstążka, organizowanej przez szczeciński Miejski Ośrodek Pomocy Pomocy Rodzinie. Ta cykliczna akcja społeczna ma zwracać uwagę mieszkańców miasta na problem przemocy w rodzinie oraz jej destrukcyjne skutki. Tym razem jest poświęcona zjawisku przemocy w internecie.

W czwartek (23 listopada) przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, placówek ochrony zdrowia, oświaty, wymiaru sprawiedliwości, kurateli sądowej, policji, prokuratury oraz osób zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy, na zaproszenie MOPR uczestniczyli w konferencji poświęconej mechanizmom cyberprzemocy. Policjanci i psychologowie mówili o zagrożeniach, jakie czyhają w wirtualnej rzeczywistości, technikach używanych przez przestępców, skutkach cyberprzemocy dla młodego umysłu oraz zagrożeniach związanych z grupami psychomanipulacyjnymi, funkcjonującymi w sieci. 

Kolejnym wydarzeniem, już we wtorek, będzie projekcja filmu "Sala samobójców" Jana Komasy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Kinie Pionier 1907. Po seansie zaplanowano dyskusję uczniów z ekspertami na temat przeciwdziałania zjawisku przemocy. 

W czasie kampanii prowadzone będą dodatkowe dyżury w Punkcie Konsultacyjnym ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie przy al. Papieża Jana Pawła II 42 w Szczecinie. Z porad psychologów, prawników, terapeutów, policjantów i innych specjalistów można skorzystać od 27 listopada do 1 grudnia, oraz od 4 do 6 grudnia w godzinach od 16 do 19.

MOPR przygotował również plakaty-kalendarze informujące o działaniach w trakcie kampanii, z adresami instytucji, które udzielają pomocy osobom doznającym przemocy, a także pracują z osobami stosującymi przemoc.

Kampanii społecznej "Biała wstążka" patronuje Kurier Szczeciński.

(gan)

Na zdjęciu: Komisarz Andrzej Szrajber z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie uświadamiał uczestnikom czwartkowej konferencji jakie zagrożenia w sieci, pod pozornie niewinnymi treściami, czyhają na dzieci i młodzież.

Fot. Anna Gniazdowska

W sieci przemocy W sieci przemocy

Komentarze

Szczecinianin
Ciekawe czy była omawiana "nownomoda" kobiet stosujących przemoc psychiczną w postaci fałszywych zeznań, pomówień, oczernień, nierzetelnego zakładania Niebieskich Kart w celu uzyskania rozwodów oraz odebrania ojcom również ich dzieci???
2017-11-24 09:04:02
No tak. Promować samobójców, GENder, Schetynę, kanibalizm, biooxyzm i prestizm.
hgw
2017-11-23 20:17:00

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie