czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wspólnie przeciwko przemocy

Wspólnie przeciwko przemocy

Wspólnie przeciwko przemocy
Data publikacji: 2015-12-04 22:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 1546 45275

Konferencja z udziałem ekspertów, warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, debata z młodzieżą, dyżury specjalistów - to wydarzenia, które służyły propagowaniu informacji na temat przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w ramach tegorocznej kampanii "Biała wstążka". Po raz szósty jej organizatorem był szczeciński Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Kampania społeczna, organizowana przez MOPR, za każdym razem jest poświęcona innym aspektom problemu przemocy. W tym roku dyskutowano m. in. o tym, jak uchronić przed nią najmłodszych, jak zauważyć, że dziecko może być ofiarą przemocy, jak rozmawiać o tym z nim i jego rodzicami. Służyły temu spotkania z ekspertami, kierowane do osób pracujących z dziećmi - m. in. warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego.

- Podczas tych warsztatów omawiano także procedurę Niebieskiej Karty, dyskutowano jak wykorzystać to narzędzie - mówi Maciej Homis, rzecznik MOPR. - Dla nauczycieli cenna była możliwość rozmowy z terapeutą, bardzo wielu z nich poprosiło o dodatkowe materiały, które oferował. Przypomnieliśmy też nauczycielom, że zawsze mogą się z nami kontaktować w razie potrzeb, ta współpraca między nami jest bardzo ważna.

Kolejnym wydarzeniem w Kampanii Białej Wstążki była projekcja filmu dla uczniów szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych w Kinie Pionier. W czwartek obejrzeli oni film "Przytul mnie" w reżyserii Kaspara Munka. Po projekcji odbyła się dyskusja uczniów z ekspertami na temat przeciwdziałania zjawisku przemocy.

W trakcie trwania kampanii zorganizowano też dodatkowe dyżury w Punkcie Konsultacyjnym ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie przy al. Papieża Jana Pawła II w Szczecinie, a także na Prawobrzeżu w Poradni Obywatelskiej prowadzonej przez Stowarzyszenie Synergia i Stowarzyszenie Educare przy ul. Gryfińskiej. Z porad prawników, psychologów, pracowników socjalnych, terapeutów, doradców społecznych i policjantów skorzystało kilkadziesiąt osób.©℗

(gan)

Fot. Dariusz Gorajski

Film "Przytul mnie" w reżyserii Kaspara Munka był pretekstem do dyskusji o problemie przemocy z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Na zdjęciu - eksperci, którzy rozmawiali z młodzieżą.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie