Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wspólnie przeciwko przemocy

Data publikacji: 04 grudnia 2015 r. 22:34
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Wspólnie przeciwko przemocy
 

Konferencja z udziałem ekspertów, warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, debata z młodzieżą, dyżury specjalistów - to wydarzenia, które służyły propagowaniu informacji na temat przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w ramach tegorocznej kampanii "Biała wstążka". Po raz szósty jej organizatorem był szczeciński Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Kampania społeczna, organizowana przez MOPR, za każdym razem jest poświęcona innym aspektom problemu przemocy. W tym roku dyskutowano m. in. o tym, jak uchronić przed nią najmłodszych, jak zauważyć, że dziecko może być ofiarą przemocy, jak rozmawiać o tym z nim i jego rodzicami. Służyły temu spotkania z ekspertami, kierowane do osób pracujących z dziećmi - m. in. warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego.

- Podczas tych warsztatów omawiano także procedurę Niebieskiej Karty, dyskutowano jak wykorzystać to narzędzie - mówi Maciej Homis, rzecznik MOPR. - Dla nauczycieli cenna była możliwość rozmowy z terapeutą, bardzo wielu z nich poprosiło o dodatkowe materiały, które oferował. Przypomnieliśmy też nauczycielom, że zawsze mogą się z nami kontaktować w razie potrzeb, ta współpraca między nami jest bardzo ważna.

Kolejnym wydarzeniem w Kampanii Białej Wstążki była projekcja filmu dla uczniów szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych w Kinie Pionier. W czwartek obejrzeli oni film "Przytul mnie" w reżyserii Kaspara Munka. Po projekcji odbyła się dyskusja uczniów z ekspertami na temat przeciwdziałania zjawisku przemocy.

W trakcie trwania kampanii zorganizowano też dodatkowe dyżury w Punkcie Konsultacyjnym ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie przy al. Papieża Jana Pawła II w Szczecinie, a także na Prawobrzeżu w Poradni Obywatelskiej prowadzonej przez Stowarzyszenie Synergia i Stowarzyszenie Educare przy ul. Gryfińskiej. Z porad prawników, psychologów, pracowników socjalnych, terapeutów, doradców społecznych i policjantów skorzystało kilkadziesiąt osób.©℗

(gan)

Fot. Dariusz Gorajski

Film "Przytul mnie" w reżyserii Kaspara Munka był pretekstem do dyskusji o problemie przemocy z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Na zdjęciu - eksperci, którzy rozmawiali z młodzieżą.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA