piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem!

Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem! [GALERIA]

Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem!
Data publikacji: 2017-07-21 07:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:25
Wywietleń: 921 276565

W piątek (21 lipca) stacja paliw Lotos przy ul. Przyjaciół Żołnierza 8 w Szczecinie zamieni się w plac piknikowy. W g. 8-18  w rozbitym namiocie odbędzie się akcja „Mistrzowie w pasach”, zawracająca uwagę na konieczność zapinania pasów podczas jazdy samochodem. Będzie można skorzystać z porad i ćwiczeń z zapinania pasów oraz montażu w samochodach fotelików dla dzieci, wziąć udział w konkursach. Wśród ekspertów pojawi się... rajdowy Mistrz Europy - Kajetan Kajetanowicz!

Akcje te specjalnie prowadzone są podczas wakacji. Głównym celem prowadzonej czwarty rok kampanii społecznej „Mistrzowie w pasach” jest edukacja w zakresie prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w pojazdach. Jest skierowana do kierowców i pasażerów, a także instruktorów i adeptów szkół nauki jazdy. Ma także przekonać do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy - ryzykując życie swoje i innych. Ważnym jej przesłaniem jest także dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa.

W piątek właśnie w Szczecinie odbędą się warsztaty, instruktaże, konkursy z nagrodami. Stacja paliw zamieni się w plac piknikowy. W charakterystycznie zaaranżowanym namiocie uczestnicy spotkania będą mogli skorzystać z indywidualnych porad. Do udziału 
zostaną zaproszeni wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą stację paliw. Eksperci pokażą, jak prawidłowo zapinać pasy oraz poprawnie zamontować fotelik dla dzieci. Sprawdzą też, czy pasy i zagłówki w samochodzie są poprawnie umocowane. Potem poprowadzą indywidualne instruktaże z uczestnikami podróży już w ich aucie. Uczestnicy po instruktażu zostają wyposażeni w pakiet materiałów edukacyjnych, by w razie czego móc przypomnieć sobie wiedzę, ale co ważniejsze, przekazywać ją dalej.

Do Szczecina wraz z ekspertami przyjedzie gość specjalny: ambasador kampanii, rajdowy Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz. Uczestnicy spotkania będą mieli szanse porozmawiania z nim, a także zrobienia sobie wspólnych zdjęć.

– W czwartym roku kampanii PIT STOP-y zaplanowano w okresie wakacji, by podróżujący urlopowicze, a zwłaszcza dzieci, bezpiecznie jechali i bezpiecznie wracali, co podkreślamy również cytując życzenia Kajto: „Życzę Wam radości z jazdy i tylu powrotów, ilu wyjazdów” – mówi Agnieszka Gawryś z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. – Na planie PIT STOP-u Kajetan Kajetanowicz, jako główny ambasador, zachęca uczestników do aktywnego włączania się w kampanię. To właśnie on symbolicznie przekaże „pałeczkę” innym, by nieśli wiedzę do swoich domów, szkół, znajomych i nieznajomych…

Każdy uczestnik, który zechce zostać ambasadorem, otrzyma odznaczenie „Mistrz pasach”, „Mistrz w foteliku” i zostanie zapisany do specjalnej księgi kampanii. 

– W ten sposób moda na prawidłowe zapinanie pasów ma szanse się rozprzestrzenić, a przecież nie o samą modę tutaj chodzi, tylko o życie i zdrowie ludzi – podkreśla Jacek Zalewski, prezes Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Więcej na: www.brd.org.pl, facebook.com/KCBRD/ i http://odpowiedzialny.lotos.pl/1486/spoleczenstwo/programy_spoleczne/lotos_-_mistrzowie_w_pasach

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA

(mag, p)

Fot. Ryszard Pakieser

Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem! Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem! Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem! Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem! Zapnij pasy z Kajetanem Kajetanowiczem!

Komentarze

ehhh
Szkoda, że ta informacja nie pojawiła się chociażby dzień wcześniej ;/
2017-07-21 07:11:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy