Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

W KURIERZE. Zabierz kluczyki, nagraj film

Data publikacji: 26 lipca 2016 r. 08:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
W KURIERZE. Zabierz kluczyki, nagraj film
 

Pomaganie policji w ujęciu przestępcy nie zawsze wygląda jak w filmie. Bo nie o to przecież chodzi. A pomóc można na wiele sposobów. Nie trzeba od razu urządzać śledztwa na własną rękę. Co więcej, nie jest to nawet wskazane.

Od kilkunastu miesięcy na adres e-mailowy stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl można wysyłać filmy z zarejestrowanymi „popisami” piratów drogowych. Przy czym w każdej wiadomości trzeba podać datę, godzinę zdarzenia, miejscowość, dane dotyczące pojazdu, czyli numer rejestracyjny, markę, a także imię, nazwisko i numer telefonu osoby zgłaszającej. Nagranie przyjęte zostanie również w najbliższej jednostce policji.

– W ostatnim półroczu zauważyć można zwiększoną aktywność społeczeństwa, na skrzynkę bowiem dotarły aż 162 filmy z naszego województwa – informuje podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Policjanci nazywają takie wydarzenia „obywatelskimi ujęciami”. Zwykle chodzi o osoby, które decydują się odebrać kluczyki pijanym kierowcom. To zresztą jest nasz obowiązek i rzeczywiście takich przypadków jest coraz więcej. Ostatnio tragedii zapobiegł mieszkaniec Świnoujścia, który zaalarmował policję o mężczyźnie, który uderzył swoim samochodem w inne auto, a po zdarzeniu chciał uciec. Tyle że stan upojenia sprawił, iż szybko się wywrócił. A świadek zdarzenia zabrał kluczyki i zadzwonił po policjantów. Okazało się, że pijany kierowca miał niemal trzy promile alkoholu, na dodatek nie posiadał prawa jazdy. Razem z nim jechały jeszcze dwie inne nietrzeźwe osoby. ©℗

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 26 lipca 2016 r.

(kol)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Filmy
2016-07-26 14:22:15
Są serwisy, na które można wrzucać filmy, np. ten najsłynniejszy na świecie, więc film tam umieszczony jest anonimem, na którym dokładnie widać, jak ktoś karygodnie łamie przepisy, zagrażając życiu i zdrowiu innych uczestników ruchu drogowego. P.S. Szkoda, że "obywatel" nie pracuje w Skarbówce, bo wtedy by nie reagowała na anonimy hacha.
obywatel
2016-07-26 10:13:19
do @... A co w tym dziwnego ? Ty reagujesz na anonimy ? Jak chce się mieć porządek to trzeba mieć też jaja! A jak nie to...nie narzekajmy na piratów drogowych, pijanych za kierownicą itp.
@
2016-07-26 09:38:21
"...Przy czym w każdej wiadomości trzeba podać...imię, nazwisko i numer telefonu osoby zgłaszającej..." - bardzo zachęcające do dokumentowania skandalicznych zachowań na drodze.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA