piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy
Data publikacji: 2016-07-18 18:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:34
Wywietleń: 1027 144726

Mieszkaniec Świnoujścia zareagował natychmiast, gdy zorientował się, że mężczyzna siedzący za kierownicą jednego z pojazdów jest nietrzeźwy. Kierowca forda cofając uderzył w inny pojazd, po otwarciu drzwi "wypadł" ze swojego samochodu i podjął ucieczkę. Świadek powiadomił policję. Okazało się, że 32-letni kierowca miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu oraz nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania.

W sobotę (16 lipca) około godziny 18 policjanci Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu podjęli interwencję przy ulicy Uzdrowiskowej, gdzie zgłoszono ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Na miejscu zastano świadka, który zrelacjonował mundurowym przebieg zdarzenia.

- Jadący swoim samochodem mężczyzna zatrzymał się, kiedy zauważył inny pojazd - marki Ford Focus - próbujący wyjechać tyłem z bocznej uliczki. W pewnym momencie wycofujący zahaczył i zarysował pojazd świadka. Kiedy pokrzywdzony wysiadł ze swojego samochodu i podszedł do pojazdu sprawcy uszkodzenia, z wnętrza "wypadł" kierowca, po czym próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, jednak kilka metrów dalej upadł na trawnik - poinformowała asp. sztab. Beata Olszewska.

Właściciel uszkodzonego pojazdu od razu zorientował się, że mężczyzna jest w stanie silnego upojenia alkoholowego, wyjął ze stacyjki kluczyki i o zdarzeniu powiadomił policję.

- Na miejscu zdarzenia policjanci zastali jeszcze dwóch innych nietrzeźwych mężczyzn, którzy jak ustalono, byli pasażerami pojazdu kierowanego przez nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego mieszkańca Świnoujścia, który nie był w stanie wstać z trawnika oraz samodzielnie utrzymać się na nogach. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał - podała asp. sztab. Beata Olszewska.

32-latek usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, 10 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kilkutysięczna grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5 tys. zł. Mężczyzna odpowie przed sądem również za popełnienie kilku wykroczeń, w tym spowodowanie kolizji, kierowanie bez uprawnień oraz niestosowanie się do obowiązujących znaków drogowych.

- Postawa świadka, który zareagował wobec nietrzeźwego kierującego jest godna pochwały - podkreśla policja. (p)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”