Sobota 03 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Casting do miasta kobiet

Data publikacji: 2016-07-22 16:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:43
Casting do miasta kobiet
 

Młodsze i starsze, o różnych typach urody. Kobiet w wieku 5-50 lat poszukuje do swojego dyplomowego filmu Horacy Muszyński, student Akademii Sztuki w sztuki. Casting zaplanowany jest na sobotę (23 lipca).

- Moja etiuda nosi tytuł „Fifty" i opowiada o świecie bez mężczyzn - opowiada Muszyński. - Bohaterki zamieszkują sieć miast-państw, dzieci rodzą się tu w sztucznych łonach, instytucjonalnie wyznacza się następnie opiekunki. Od piętnastego do pięćdziesiątego roku życia, kobiety pracują zawodowo, a potem opuszczają swoje miasto. Miłość partnerska czy rodzicielska jest tu zakazana, a jedyne emocje panie okazują sobie podczas wieczornych walk na arenach. Któregoś dnia porządek zostanie zachwiany...

Zdjęcia do filmu kręcone będą w pierwszej połowie sierpnia w Szczecinie. Wiadomo już, że ekipa wybiera się do Parku Kasprowicza i na Jasne Błonia, na Cmentarz Centralny, do Domku Grabarza, w aleję Piastów i do klubów, w których ćwiczyć można sporty walki.

Casting odbędzie się w Akademii Sztuki, w godzinach 10-14. Autor etiudy poszukuje pań do ról głównych i drugoplanowych.

- Mogą mieć doświadczenie aktorskie, ale nie muszą, bo uważam, że z osobami naturalnymi pracuje się bardzo ciekawie - mówi reżyser. - Nie szukam kobiet o określonym wzroście, tuszy czy typie urody, przeciwnie: im bardziej różnorodnie, tym lepiej. Mile widziane będą osoby ćwiczące sporty walki. W sumie potrzebuję około 30 osób.

Horacy Muszyński to ubiegłoroczny laureat stypendium artystycznego prezydenta miasta Szczecin. Jest studentem Akademii Sztuki, jego etiudy brały udział w licznych polskich i zagranicznych festiwalach. „Fifty" uzyskało dofinansowanie z Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego. Premiera zapowiadana jest na wrzesień, w kinie Zamek. ©℗

(kas)

Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lechoń
2016-07-26 11:16:44
Dajcie znać Pawłowicz i Kempie, maja takie parcie na szkło że na pewno się skuszą. Czytać napisane kwestie nie będą się kompromitować jak realu.
Mam !! Mam !!
2016-07-23 14:42:33
Na marsze KOD przychodzą zawsze takie dwie... POwiedzmy "przyjaciółki". Uwielbiają świat bez mężczyzn. No, może ten wiek... Ale jaki makijaż! POprostu wyjątkowe.
Janek C.
2016-07-23 13:46:22
Ja mysle ,ze jego nastepnym filmem bedzie `remake`filmu :Dziala Navarony: Tytul `remaku`_ :Dziala nawalony:
Kobiet
2016-07-22 16:55:41
Co to za chore pomysły rodzą się w głowie,gdy ktoś ma za dużo czasu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA