Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

W KURIERZE. Ojciec nie odpuścił

Data publikacji: 18 kwietnia 2016 r. 08:54
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:51
W KURIERZE. Ojciec nie odpuścił
 

- Pan doktor do dzisiaj nie powiedział słowa "przepraszam". Nie pomógł nam też. Ale od samego początku wiedział, że będę dochodził sprawiedliwości, że nie odpuszczę - mówił w sądzie oskarżyciel posiłkowy - ojciec pokrzywdzonej dziewczyny. W szczecińskim sądzie rozpoczął się proces znanego szczecińskiego anestezjologa oraz jego żony. Lekarz jest oskarżony o ukrywanie majątku, by uniknąć wypłacenia odszkodowanie byłej pacjentce.

Do błędu w sztuce lekarskiej doszło w 2006 roku w prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Szczecinie. Nieprawidłowości wynikły w trakcie zabiegu, któremu poddała się 30-letnia wówczas Katarzyna K. W efekcie kobieta zapadła w śpiączkę. Sprawa trafiła do sądów - karnego i cywilnego. Ojciec pacjentki wygrał wszystkie procesy (wyroki są prawomocne). Sąd uznał, że podczas operacji anestezjolog popełnił błąd. Dlatego lekarz miał zapłacić bliskim pokrzywdzonej odszkodowanie i zadośćuczynienie w wysokości 500 tys. zł i wypłacać rentę: 5 tys. zł miesięcznie. Oprócz tego został skazany na karę więzienia w zawieszeniu.

Ale oficjalnie Wiesław S. ma niewiele. 

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 18 kwietnia 2016.

(dar, lw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mario
2016-04-19 03:42:34
Niepojete jest ze tak ja co nie ktorzy tutaj pisza urzad skarbowy komornik i prokurator niby nic nie moga zrobic. A moze to trzeba teraz by ich sprawdzic czy nie ma koneksji? z drugiej stronu urzad skarbowy do szraka szybko wkracza z rzadaniem wykazania dochodow i majatku. Przeciez ten Pan sklada PIT czy moze jest zwolniony. Sprawa powinna juz dawno byc rozwiazana a ten Pan niby lekarz powinien teraz odszkodowanie placic z odsetkami. Kraj PRAWA I SPRAWIEDLIWOSCI nie ma co!
gh
2016-04-18 19:02:45
@karę wiezienia w zawieszeniu A po co do więzienia - nie dość, że skrzywdził to jeszcze ma być za moje utrzymywany? Kara powinna być sprawiedliwa - odszkodowanie i upierdliwa - np chodzenie przez miesiąc- dwa z "szyldem" z orzeczeniem winy, i oczywiście upublicznienie wyroku i nazwiska.
Mariusz S.
2016-04-18 16:01:47
Oglądałem Sprawa dla reportera. Tam wytłumaczona była sprawa dla widzów. Lekarz zachował się nagannie. Cwanie i przebiegle. Musiał przy tem współpracowac z osobami związanymi z wymiarem sprawiedliwości. Chciał zamieść pod dywan takich zwykłych szaraków. Namieszał w majątku ale okazało się że niezgodnie z prawem i mam nadzieje poniesie gorzkie i skore konsekwencje tego czynu. Wyrok powinien być pokazowy i dać do myślenia innym lekarzom że człowiek jest człowiekiem pomimo tego kim jest i ile ma kasy! Wstydź się człowieku i miej ciężar biednej dziewczyny i jej rodziny do końca swojego życia!
Sprawiedliwość
2016-04-18 12:51:57
Sprawa ciągnie się 10 lat, nikt już nie oczekuje słowa "przepraszam". Teraz liczy się tylko kara bezwzględnego więzienia i dożywotni zakaz wykonywania jakichkolwiek zawodów w służbie zdrowia (choćby sprzątacza w przychodni, czy sprzedawcy w aptece). Niestety, takimi kategoriami myślą wyłącznie ludzie uczciwi...
antyŻENADA
2016-04-18 10:13:23
gdyby to mnie dotyczyło i mojej rodziny to ten gość jadłby schabowe przez słomkę.
m
2016-04-18 09:58:17
dlaczego urzad skarbowy nie zabierze sie za majatki papug
karę więzienia w zawieszeniu
2016-04-18 09:28:43
...a dla czego w zawieszeniu ??? Jak to jest. Komornik, lekarz, adwokat, wszyscy kary w zawieszeniu. Pozostali do odsiadki. Czyżby z innej gliny ulepieni? A może jakieś ciche porozumienie ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA