niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Ojciec nie odpuścił

W KURIERZE. Ojciec nie odpuścił

W KURIERZE. Ojciec nie odpuścił
Data publikacji: 2016-04-18 08:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 2018 128545

- Pan doktor do dzisiaj nie powiedział słowa "przepraszam". Nie pomógł nam też. Ale od samego początku wiedział, że będę dochodził sprawiedliwości, że nie odpuszczę - mówił w sądzie oskarżyciel posiłkowy - ojciec pokrzywdzonej dziewczyny. W szczecińskim sądzie rozpoczął się proces znanego szczecińskiego anestezjologa oraz jego żony. Lekarz jest oskarżony o ukrywanie majątku, by uniknąć wypłacenia odszkodowanie byłej pacjentce.

Do błędu w sztuce lekarskiej doszło w 2006 roku w prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Szczecinie. Nieprawidłowości wynikły w trakcie zabiegu, któremu poddała się 30-letnia wówczas Katarzyna K. W efekcie kobieta zapadła w śpiączkę. Sprawa trafiła do sądów - karnego i cywilnego. Ojciec pacjentki wygrał wszystkie procesy (wyroki są prawomocne). Sąd uznał, że podczas operacji anestezjolog popełnił błąd. Dlatego lekarz miał zapłacić bliskim pokrzywdzonej odszkodowanie i zadośćuczynienie w wysokości 500 tys. zł i wypłacać rentę: 5 tys. zł miesięcznie. Oprócz tego został skazany na karę więzienia w zawieszeniu.

Ale oficjalnie Wiesław S. ma niewiele. 

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 18 kwietnia 2016.

(dar, lw)

Komentarze

Mario
Niepojete jest ze tak ja co nie ktorzy tutaj pisza urzad skarbowy komornik i prokurator niby nic nie moga zrobic. A moze to trzeba teraz by ich sprawdzic czy nie ma koneksji? z drugiej stronu urzad skarbowy do szraka szybko wkracza z rzadaniem wykazania dochodow i majatku. Przeciez ten Pan sklada PIT czy moze jest zwolniony. Sprawa powinna juz dawno byc rozwiazana a ten Pan niby lekarz powinien teraz odszkodowanie placic z odsetkami. Kraj PRAWA I SPRAWIEDLIWOSCI nie ma co!
2016-04-19 03:42:34
gh
@karę wiezienia w zawieszeniu A po co do więzienia - nie dość, że skrzywdził to jeszcze ma być za moje utrzymywany? Kara powinna być sprawiedliwa - odszkodowanie i upierdliwa - np chodzenie przez miesiąc- dwa z "szyldem" z orzeczeniem winy, i oczywiście upublicznienie wyroku i nazwiska.
2016-04-18 19:02:45
Mariusz S.
Oglądałem Sprawa dla reportera. Tam wytłumaczona była sprawa dla widzów. Lekarz zachował się nagannie. Cwanie i przebiegle. Musiał przy tem współpracowac z osobami związanymi z wymiarem sprawiedliwości. Chciał zamieść pod dywan takich zwykłych szaraków. Namieszał w majątku ale okazało się że niezgodnie z prawem i mam nadzieje poniesie gorzkie i skore konsekwencje tego czynu. Wyrok powinien być pokazowy i dać do myślenia innym lekarzom że człowiek jest człowiekiem pomimo tego kim jest i ile ma kasy! Wstydź się człowieku i miej ciężar biednej dziewczyny i jej rodziny do końca swojego życia!
2016-04-18 16:01:47
Sprawiedliwość
Sprawa ciągnie się 10 lat, nikt już nie oczekuje słowa "przepraszam". Teraz liczy się tylko kara bezwzględnego więzienia i dożywotni zakaz wykonywania jakichkolwiek zawodów w służbie zdrowia (choćby sprzątacza w przychodni, czy sprzedawcy w aptece). Niestety, takimi kategoriami myślą wyłącznie ludzie uczciwi...
2016-04-18 12:51:57
antyŻENADA
gdyby to mnie dotyczyło i mojej rodziny to ten gość jadłby schabowe przez słomkę.
2016-04-18 10:13:23
m
dlaczego urzad skarbowy nie zabierze sie za majatki papug
2016-04-18 09:58:17
karę więzienia w zawieszeniu
...a dla czego w zawieszeniu ??? Jak to jest. Komornik, lekarz, adwokat, wszyscy kary w zawieszeniu. Pozostali do odsiadki. Czyżby z innej gliny ulepieni? A może jakieś ciche porozumienie ?
2016-04-18 09:28:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie