niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Do... czterech razy sztuka

Do... czterech razy sztuka

Do... czterech razy sztuka
Data publikacji: 2016-03-07 21:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 2163 122667

Nie rozpoczął się proces przeciwko Joannie J., byłej prezesce znanej w całej Polsce szczecińskiej Fundacji Pogotowie Teatralne. Powód: choroba oskarżonej.

W Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w poniedziałek już po raz trzeci miał się rozpocząć proces Joanny J. I po raz trzeci się nie rozpoczął. Tym razem z powodu choroby oskarżonej - jej nieobecność jest usprawiedliwiona. Ostatnio sprawę odroczono ze względu na wejście w życie nowych przepisów prawnych i konieczność zapoznania się z nimi przez J.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy skopiowania na dokumencie podpisu byłej pracownicy Pogotowia Teatralnego (Moniki T.) i późniejszego posługiwania się nim przez Joannę J. jako autentycznym. Oskarżona nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa.

Na poniedziałkową rozprawę przyszedł tylko jeden z wezwanych na ten dzień świadków - Ewelina F., również niegdyś zatrudniona w Pogotowiu. Co ciekawe kobieta kilka lat temu pozwała Fundację o to, że w pracy stosowano wobec niej mobbing. Ponadto już wkrótce rozpocznie się zupełnie inny proces karny - w sprawie wykorzystania (w sądzie) fałszywego dokumentu o warunkach zatrudnienia Eweliny F.

Ale to nie wszystkie kłopoty tej organizacji pozarządowej. W „Kurierze" już wielokrotnie relacjonowaliśmy przebieg, jak się wydaje, najważniejszego procesu z nią związanego. Dotyczy nieprawidłowości w działalności Fundacji Pogotowie Teatralne. Sprawa jest wciąż w toku. ©℗

(lw)

 

Fot. Robert Stachnik

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie