wtorek, 11 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Świadkowie nie wiedzą nic

Świadkowie nie wiedzą nic

Świadkowie nie wiedzą nic
Data publikacji: 2016-03-30 21:30
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:03
Wywietleń: 2033 126246

Niewiele wnieśli do sprawy przesłuchiwani w środę świadkowie w procesie Mirosława S., prokuratora oskarżonego o przyjmowanie łapówek i przekroczenie uprawnień. Nawet nie wiedzieli w jakiej sprawie byli wezwani do sądu.

Świadkowie, którzy w środę zeznawali przed Sądem Rejonowym Szczecin Centrum przepytywani byli m.in. pod kątem znajomości oskarżonego S. z Danutą M., która ponoć wręczyła mu łapówkę - w jakiej byli zażyłości, czy się spotykali, rozmawiali ze sobą, kontaktowali...

- W Pyrzycach ludzie się znają, choćby z widzenia - stwierdził w sądzie Ryszard B. - Ale jaki charakter miała znajomość pana S. z Danutą M., tego nie wiem.

W podobnym tonie zeznawała większość przybyłych. Nie potwierdzili więc żadnego z zarzutów stawianych oskarżonemu przez koszalińską prokuraturę. Przypomnijmy, że oskarżyciel publiczny zarzuca Mirosławowi S. - byłemu szefowi Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach - przekroczenie przysługujących mu uprawnień oraz przyjęcie tzw. korzyści majątkowej.

Do popełnienia przestępstwa miało dojść między sierpniem 2009 r. a marcem 2010 r. Wtedy ówczesny prokurator rejonowy pyrzyckiej prokuratury miał ujawnić osobie nieuprawnionej informacje dotyczące ustaleń w prowadzonym śledztwie oraz dane osobowe pokrzywdzonego - wszystko po to, by doprowadzić do zmiany zeznań przez tego ostatniego. Poza tym żądał ponoć a później przyjął od Danuty M. łapówkę: 22700 zł i złotą biżuterię (jej wartości oszacowano na 4 tys. zł).

Podobno to Danuta M. zaproponowała ówczesnemu prokuratorowi Mirosławowi S. pieniądze w zamian za zatuszowanie sprawy  przeciwko jej synowi. Kobieta chciała w ten sposób uchronić dziecko przed więzieniem. Były już prokurator podjął ponoć temat i  za dodatkowe 20 tys. zł zaproponować miał nawet doprowadzenie do uchylenia aresztu tymczasowego wobec podejrzanego.

Dziś kobieta twierdzi, że do przekazywania pieniędzy była przez niego przymuszona, wręcz szantażowana. Tłumaczy, że gdyby nie przekazała gotówki, syn mógłby mieć przedstawione dodatkowe zarzuty.

Leszek Wójcik

fot. Robert Wojciechowski

 

Komentarze

Wielkanocna w-PiS-anka,
Wycinac raz na zawsze wraz z "korzeniami" wszystich Tych... ktorzy przyjmuja lapowki, kreca, matacza i chachmeca... ! W Polsce roku juz 2016-go, musi wreszcie i nareszcie zaczac obowiazywac Prawo i Sprawiedliwosc i WSZYSCY musimy tego wspolnie dopilnowac i przestrzegac !!
2016-03-31 12:39:48
mrr
piszecie o sądzie szczecin-centrum, ale na zdjęciu elewacja sądu szczecin-prawobrzeże i zachód. to dwie podobne a jednak różne instytucje...
2016-03-31 10:31:50
@
W ty kraju to norma. Układ, układzik, znajomości i kolesie
2016-03-31 10:28:39
Życie
I to jest właśnie życie. Świadków można wezwać wszystkich, a im mniej wiedzą tym lepiej.
2016-03-31 07:53:30
Piękna sitwa.
.
2016-03-30 21:52:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Kawa w roli głównej
Jesień w Szczecinie
Marsz Niepodległości 2018
Poprzedni Następny

Sonda

Czy miejski sylwester w Szczecinie powinien odbywać się bez pokazu fajerwerków?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy