Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

W Kurierze: Goloneczka od laureata

Data publikacji: 2015-09-22 08:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
W Kurierze: Goloneczka od laureata
 

„Trzeba już do nich strzelać, za chwilę może być za późno" - od początku kryzysu imigracyjnego, na wpisy podobnej treści natknąć się można niemal co krok. Ten zacytowany od reszty różni się osobą autora: umieścił go publicznie Cezary Dubiel, jeden z najlepszych szczecińskich fotografików.

W dorobku Dubiela jest ponad sto krajowych i zagranicznych wyróżnień, był nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta, tytułem Artysty doceniła go Międzynarodowa Federacji Sztuki Fotograficznej, nagrodą Pro-Arte - marszałek województwa a minister kultury - Glorią Artis.

Swój sprzeciw wobec fali muzułmanów, fotografik aktywnie demonstrował od początku września. Poza swoim profilem - również u innych. Najbardziej szokujący wpis, cytowany na początku, o potrzebie strzelania został umieszczony u znajomego artysty. Post, pod którym pojawił się komentarz Dubiela, miał charakter publiczny, co oznacza, że dostęp do niego miała nieograniczona liczba osób. Fotografik wypowiedział też szerzej u kolejnej znajomej osoby. Pisze tam m.in. „Trzeba postawić tamę tej bandzie ekstremistów muzułmańskich, którzy nie będą w najmniejszym stopniu liczyć się z nami na naszej ziemi. Dlatego jestem przeciwny sprowadzeniu choćby jednego pier...go imigranta z Bliskiego Wschodu czy Afryki bo kulturowo są zdecydowanie od nas różni. Na dodatek gdyby u nas byli to oskarżą mimo udzielonej pomocy o rasizm gdy nie będziemy chcieli spełniać kolejnych zachcianek. Dlatego każdy jeb..y muzułmanin na chcący przekroczyć naszą granicę musi zjeść goloneczkę i popić wódką. Jeśli tego nie zrobi niech spie...la do siebie".

Wypowiedzi Dubiela, zamieściliśmy w „Kurierze Towarzyskim", w rubryce z najbardziej kuriozalnymi postami, znalezionymi w sieci. Po publikacji, fotografik usunął swoje wpisy.

Spytaliśmy Cezarego Dubiela, czy podtrzymuje swoje twierdzenia. W odpowiedzi, fotografik przysłał pismo, w którym czytamy m.in.:

- Niestety pozwoliłem sobie na zbyt emocjonalne skomentowanie kilku artykułów. Ale czy uchodźca albo imigrant na ziemi, która go przygarnęła ma prawo pokazywać jak będzie podrzynać gardła mieszkańcom kraju bo są niewiernymi?! Toć przecież i święty by nie wytrzymał. Niestety i ja też komentując obrazy z Budapesztu. Rzeczywiście zrobiłem źle pisząc te słowa, ale ilu z nas w skrajnych emocjach mówi, że chce kogoś zabić ? Poniosły mnie emocje zbyt mocno za co wszystkich bardzo przepraszam. Z tekstów, zamieszczonych w „Kurierze", wynikać może błędne wyobrażenie, że mogę być nieczułym na krzywdę innych i pozbawionym empatii człowiekiem . Otóż tak nie jest – wspieram akcje humanitarne, stowarzyszenia i fundacje. Na przykład kilka tygodni temu na aukcji organizowanej przez PAH-u dla Nepalczyków, kupiłem rękopis wiersza Krzysztofa Niewrzędy. Nie jestem także arabofobem - pisze Dubiel, podkreślając jednoczenie, że jest osobą prywatną, a nie publiczną.©℗

Katarzyna STRÓŻYK

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

 

Na zdjęciach: Znakomity szczeciński fotografik i jego ksenofobiczne wpisy

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kk
2018-06-14 13:53:34
Samotny Dubiel, w wyścigu za medalami pogubił po drodze przyjaciół. Niedługo zostanie zupełnie sam, nawet jego dwór powoli się wykrusza, no może poza panem Andrzejem (ten musi jeszcze dojrzeć), ale może jak usłyszy, co za jego plecami ten geniusz wygaduje, to i on pójdzie po rozum do głowy.
O!
2015-09-23 13:49:19
I artykuł zleciał z pierwszej strony portalu, choć był najbardziej komentowany. Komentarze nie w smak red. Stróżyk? No cóż jej mogę tylko poradzić, żeby nie zamykała drzwi na klucz wychodząc z mieszkania, bo to ksenofobiczne, a fe!
Polak
2015-09-23 12:48:38
POLAK napisał: każdy Polak tak muśli. A ja Polak, tak nie myślę.
@he, jeszcze raz.. CD...
2015-09-23 10:51:54
Dzisiejsza Interia przynosi dalsze wiadomości o "biedaczku" kopanym przez węgierską operatorkę: "Według rządzącej w Rożawie (Kurdystanie syryjskim) partii PYD (...) Osama Abdul Mohsen [to ten "biedaczek"] jest nie tylko byłym członkiem Nusry, ale - przede wszystkim - odegrał czołową rolę w masakrze Kurdów w Qamiszlo w 2004 r." Powtórzę: w masakrze! I taki element wlewa się każdego dnia do Europy, a PO/PSL chcą ich także w Polsce! Nigdy!
@fotograf
2015-09-23 10:44:13
Znalazł się filozof. Ty wiesz człowieku co to jest zagrożenie? Wiesz kto to jest wróg i jak należy się wobec niego zachowywać?! Polska, naród, ojczyzna - znasz te słowa? Potrafisz bronić wartości, które się za nimi kryją? Siebie i swoją rodzinę narażaj jak masz taki życzenie, ale ode mnie i moich bliskich z dala. Za mało ci islamistów w Polsce, to skorzystaj z rady Komorowskiej: "emigracja to szansa". Korzystaj z otwartych granic. Adieu!
test3
2015-09-23 09:55:10
test3
test
2015-09-23 09:43:06
test
aro
2015-09-23 09:25:45
a po co kupować wytwory fotoszopowe
ew
2015-09-23 08:57:59
można się z czymś nie zgadzać, ale kultura wypowiedzi obowiązuję, tym bardziej przez osobę, która uważa że pozjadała wszystkie rozumy.
fotograf
2015-09-23 08:35:02
Nie pierwszy to raz i zapewne nie ostatni w wykonaniu tego pana pokaz chamstwa. Słusznie ktoś napisał, że cały talent i intelekt tego pana są po stronie aparatu fotograficznego. Kto go zna choć trochę, wie że podepcze i stłamsi wszystko i wszystkich po drodze do następnego krążka. Dla władz miasta i województwa przyznających nagrody - więcej rozwagi, bo nie tylko zdjęcia się liczą, ale również to co fotograf sobą reprezentuje.
fotograf
2015-09-23 08:11:23
Nienawiść, ksenofobia, głupota, brzydka polska twarz wyłania się z spośród poniższych komentarzy i nie łudźmy się taką jest na co dzień. Bojaźliwe sprostowanie pana Dubiela, spowodowane zapewne lękiem o przyznane nagrody, jest równie brzydkie. Wystarczy spojrzeć na jego facebookowy Wall aby przekonać się jak myśli codziennie, jak tysiące mu podobnych owiec. Gratulacje dla pana Konrada Pawickiego, który potrafił jasno wyrazić to co czuje, mniejszość niestety, w Polsce.
Polak
2015-09-23 07:22:26
DUBIEL NAPISAŁ PRAWDĘ, KAŻDY POLAK TAK MUŚLI I MA ZŁOŚĆ LECZT TEGO NIE POWIE. TEŻ TAK MYŚLĘ. UCHODZCY TAK ALE NA PRAWACH POLSKI I NASZYCH ZASADACH. EMERYT PRACOWAŁ CAŁE ŻYCIE I MA NĘDZNĄ EMERYTURĘ. NIECH W KOŃCU RZĄD POWIE CO DOSTANIE UCHODZCA I JAKIE BĘDZIE MIAŁ PRAWA. WCHODZĄ DO EUROPY JAK DO OBORY - ZAMYKAĆ GRANICE PUKI NIE JEST ZA PÓŻNO.
@Polak
2015-09-22 20:58:11
No widzisz @Polak jak zachowuje się uchodźca na przykładzie Polaków w Iranie? Schronił się w pierwszym bezpiecznym kraju bez cwaniaczenia się, że chce tu czy tam, gdzie jest większy zasiłek, bez przekraczania kolejnych granic jak miedzy na bezpańskim polu, nie zmieniał kultury i obyczajów gospodarzy, nie tratował i zanieczyszczał wszystkiego po drodze, nie rzucał kamieniami w funkcjonariuszy państwa, po zakończeniu wojny wrócił do siebie. A teraz porównaj to do zachowania muzułmaństwa w Europie. I kto jest teraz Kali?
@he, jeszcze raz..
2015-09-22 18:44:45
"Facet biegnący z dzieckiem na ręku kopany przez dziennikarkę" został zidentyfikowany jako członek współpracującej z Al-Kaidą islamskiej organizacji Al-Nusra. Organizacji, która próbując obalić legalne władze Syrii przyczyniła się do obecnej gehenny współmieszkańców. Jest to też, ta sama organizacja, która kilka dni temu po opanowaniu bazy lotniczej Abu al-Duhur rozstrzelała 56 jeńców pojmanych z armii rządowej Syrii. "Gratuluję" Hiszpanii nowego mieszkańca...
Polak
2015-09-22 17:30:18
W 1942 r. z Rosji do Iranu przedostało się ok 120 tys. Polaków, w tym ok. 40 tys. kobiet i dzieci. Przyjęto ich, nakarmiono! Cóż z tego, skoro Kali zawsze wie lepiej.
Johan
2015-09-22 17:22:20
Przyjadą do Polski, bo Unia ich tu przydzieli, po czym szybko spier....lą z tego pięknego tolerancyjnego kraju.
he, jeszcze raz..
2015-09-22 16:31:52
Facet biegnący z dzieckiem na ręku kopany przez dziennikarkę - chyba wszyscy to widzieli. W ciągu kilku dni dostał pracę(!) w Hiszpanii, zapewne kilka tysi Euro za pracę, mieszkanie itd. - Ja też tak chcę!!! Zaproszę jakąś TV, mam dwie córki i wezmę je na ręce tylko poszukuję jakiejś kobiety żeby mnie kopnęła przed kamerami. Kraj docelowy .. może też Hiszpania albo Włochy, tam też ładnie, Toscania jak najbardziej, całą rodziną jesteśmy ZA. Praca? E tam.. może być zasiłek, tvsat w mieszkaniu, spoko, nie mam aż takich zachcianek jak syryjczyk. Pisz kobieto kopiąca faceta!! Pisz, proszę!! U nas kilka stów emerytury, renty czy spoko bez zasiłku.. a tam "allinclusiv" ... "Jestem gotowy wywołać jakąś wojnę domową żeby tylko chcieli nas zacząć przyjmować i dawać, dawać, dawać..." Tak sobie myślę, że jak "oni" tu przyjadą, zaczną dostawać kasę za "nicnierobienie", mieszkania -bo przecież biedni są... to ludzie wyjdą na ulicę, nie wytrzymają.
Gargamel
2015-09-22 14:32:49
Polska ma dość własnych kłopotów, by ściągać sobie na głowę ludzi którzy nie znają pojęcia cywilizacja, trafia do nich tylko argument siły a problemy rozwiązują dynamitem. Gość bardzo dobrze napisał, trzeba się bronić teraz, bo pewnego dnia możemy obudzić się w rezerwatach!
5th_element
2015-09-22 12:31:49
golonką w islamistę! Świetny pomysł. Nie- lewackiej tubie medialnej.
STOP islamskiej nawale!
2015-09-22 12:09:42
Wypada powitać redakcję Kuriera w szrankach poprawnych wyznawców lewackich farmazonów strofujących ludzi, dla których polskość, to normalność. Dzień dobry! Ja jednak obstawiam bezpieczeństwo Polski i Polaków. I tych żyjących tu dziś i przyszłych pokoleń. Panią red. Stróżyk pragnę poinformować, że nikt, kto dociera do centralnej Europy nie jest uchodźcą. Oni ewentualnie nimi byli w pierwszych państwach swojej ucieczki, np. w Turcji, kraju członkowskim NATO od 1952(!) roku, czyli bardzo bezpiecznym. Jednak oni stamtąd w sposób zorganizowany (!) przedostają się do nas, a to oznacza, że nie bezpieczeństwo jest celem ich wędrówki. Naszym obowiązkiem jest obrona granic przed najazdem tłumu o nieznanej tożsamości, nieznanym celu przybycia, jawnie okazującym wrogość napotkanym autochtonom. Nienaruszalności granic często strzeże się przy użyciu broni i nie wiem, co tak bardzo dziwi panią redaktor? W "śniadaniowej" o tym nie mówili? "Viva" nie pisała? "Pudelek" przemilczał? Ja wręcz domagam się od władz państwowych obrony granicy każdym dostępnym sposobem. Wszyscy znamy wyczyny muzułmańskich społeczności na Zachodzie i nikogo nie dziwi, że nie chcemy tego u siebie, tylko czy pustym, zakutym łbom można to przetłumaczyć? Po tym artykule zaczynam wątpić. Polacy trzymajmy się razem, a zwyciężymy! Wyrazy szacunku i poparcia dla Pana Cezarego Dubiela.
k....k
2015-09-22 11:36:22
Aby emigrant z kraju islamskiego mógł NORMALNIE u nas funkcjonować nie może widzieć tak ubranych ludzi jak w naszej kulturze. Jego dzieci muszą mieć inny program nauczania / negacja teorii Drwina,zakaz zajęć wf dla dziewcząt /. Żywność, chemia gospodarcza, kosmetyki, cały entourage musi być halal. Konieczność budowania domów modlitwy, ale w ostateczności meczetów. Ci ludzie oczekują od nas tak wielkich zmian, że spełniają one warunki REWOLUCJI KULTURALNEJ, NO PASARAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MÓWIĘ NIE
M.J.
2015-09-22 10:03:56
A w Berlinie od świtu obława na islamistów!
W TROSCE... o ponad 1000 - letnia Chrzescijanska Polske ! !
2015-09-22 09:21:44
Odp. do komentarza Polska...i koncowego pytania: Ktos tego chce ? Oczywiscie ze chce ! To wszystko juz dawno zostalo sprytnie zaplanowane przez bogate Kraje Afryki Polnocnej, by dla wlasnego tam bezpieczenstwa: przesortowac...oczuscic i wyzbyc sie z calej Polnocnej czesc Afryki... tych analfabetycznych i prostackich IS-lamistow ! ! A dziw bierze...(?) dlaczego PO-litycy UE w Brukseli - tak szybko to "KUPILI"...??
TEST - swinska Golonka z "duza setka" juz na granicy...,
2015-09-22 09:03:32
Jesli PO-scielimy sobie w Polsce "PO Arabsku", to w krotce bedziemy miec "jak w Banku"... w calej Polsce IS-lam ! IS-lam ktory PO-woli bedzie "zalewal" caly Nasz Kraj i zmuszal Nas do przejscia na Ich Religie, a w koncu Tym co stana oporem... obcinal glowy czy strzelal do Nas Chrzescijan w naszym wlasnym Kraju ! IS-lam..., ktoremu OSTRO probuje przeciwstawic sie chocby Rosja...by wpierw nie "zalal" calej Europy - a pozniej ruszyl na Moskwe...! !
fotograf
2015-09-22 08:56:48
Ale trzeba strzelać żeby zabić? Czy tylko zranić? Problem z uchodźcami nie tłumaczy ksenofobii, czy do emigrującego arabskiego artysty fotografa też trzeba strzelać?
he..
2015-09-22 08:56:08
1 - temat "uchodźców" nie dotyczy naszego kraju i długo nie będzie gdyż.. jesteśmy "bida z nędzą" i żaden człowiek o zdrowym rozumie nie wybierze Polski jeśli może Szwecję czy Niemcy. Jeśli tacy znajdą się to trzeba ich przyjąć i pozamykać w szpitalach psychiatrycznych 2 - tych "terrorystów" i innych "gwałcicieli" też długo u nas nie będzie - patrz pkt1 3 - ale jedno trzeba przyznać - Islam jest o wiele "większą", silniejszą religią /jeśli nie największą na świecie/ i w tym ma Europa problem. To kwestia czasu, nie jutro, nie za rok ale na 100% za jakiś czas Islam będzie główną religią w Europie. Dlaczego? To zwykła ekspansja. Powoli lecz systematycznie. USA zrobiło drugi Sajgon na bliskim wschodzie i wrócili do domu.. a Europa z tym "klopsem" została. Debile! Za czasów Saddama czy drugiego bandyty w Libii - był spokój. Oni trzymali ich za "mordę". A teraz.. demokracja? Gdzie? U araba? -tutaj pusty śmiech. Ja już jestem starszy człowiek i dzięki temu nie doczekam tych czasów ale młodzi mają duże szanse stać się niewolnikami Panów Nowej Rasy. Czy naprawdę nikogo nie dziwi to że Świat Islamu nie przyjmuje do siebie tych "uchodźców"? Natomiast obiecali - tam gdzie zamieszkacie My wybudujemy wam meczety.. Fajnie? Fajnie.
Progolonka
2015-09-22 08:35:00
Panie Dubiel, bądź Pan sobą. Nie dołączaj Pan do tej zgrai zakłamanych lewaków i różnych euroidiotów. Tylko golonka.
Kowa
2015-09-22 08:23:09
Trudno popierać niektóre sformułowania , ale krytyka nie musi chyba oznaczać bezkrytycznej akceptacji koncepcji przyjmowania z otwartymi ramionami wszystkich, którzy zmierzają do Europy? Jak się to ma do ostatnich, oficjalnych już ,informacji o tysiącach bandytów zaangażowanych w przerzut ludzi do Europy,konfliktach wewnątrz samych "uciekinierów", obserwacja ich zachowania .A wreszcie paraliżu Europy , nowych granicach , konfliktach wewnętrznych,które to rodzi. Każda wielka masa ludzi, która wtacza się gdzieś powoduje chaos, sprzyja przestępczości , agresji , rozbijaniu istniejących struktur .A jak widać -nikt nad tym na razie nie zapanował. I tu jest problem. Może warto go dostrzec?
kibic
2015-09-22 07:12:40
do redakcji:przecież ten fotografik wyraża opinie większości Polaków.w demokracji większość ma rację,czy może coś się zmieniło?!
fotograf
2015-09-22 06:57:43
Widocznie cały talent i inteligencja leżą po stronie aparatu fotograficznego tego pana, takie zdarzenia obnażają bezmyślność przyznawania większości nagród i medali. Strzelić zdjęcie potrafi jak "czytać" każdy
Polska
2015-09-22 06:47:49
Gdzie można zobaczyć lub kupić prace tego pana, bo już jest wielki? Nie można, pod płaszczykiem poprawności politycznej, udawać, że czegoś nie ma i zaklinać rzeczywistość, tylko dlatego, że tak...wypada. Zwykli obywatele, oczywiście rodowici Polacy z tradycjami, boją się o swoją ojczyznę i mają rację, gdyż każdy, kto choć raz był w Niemczech, Danii, Szwecji, Francji, czy we Włoszech, wie, co stało się po próbach tzw. asymilacji. Politycy się nie martwią, gdyż w razie kryzysu znikną gdzieś w sinej dali, zostawiając obywateli ze swoim codziennym życiem. Jeśli choćby jeden krzyż zniknie z jakiejś kościelnej wieży w Polsce, a jakakoliwek osoba zazna przemocy z rąk imigrantów, nastąpi upadek tego kraju. Chyba, że w Polsce wprowadzono prawo, aby po ulicach chodzić wyłącznie z całkowicie odsłoniętymi twarzami. Ktoś tego chce?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ