czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nie każdy policjant wejdzie na „fejsa"

Nie każdy policjant wejdzie na „fejsa"

Nie każdy policjant wejdzie na „fejsa"
Data publikacji: 2016-03-29 07:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 2276 126080

Wyłączone portale społecznościowe, prywatne poczty, niektóre strony internetowe - od marca policjanci mają ograniczony dostęp do internetu. Czy w czasach, kiedy niemal każdy ma telefon z dostępem do sieci takie działanie ma sens? I gdy jest ona kopalnią wiedzy?

Spytaliśmy o powody takiego blokowania w biurze prasowym Komendy Głównej Policji w Warszawie. Ale konkretnej odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

- W zakresie dostępu do sieci internet poprzez Centralny Węzeł Internetowy Komendy Głównej Policji o dostępie do
portali społecznościowych decyduje przełożony danego pracownika czy funkcjonariusza policji - zgodnie z realizowanymi przez niego zadaniami służbowymi. W takim przypadku, po złożeniu odpowiedniego wniosku uprawnienie jest nadawane. Osoby wykonujące zadania służbowe w zakresie których nie jest niezbędny dostęp do portali społecznościowych, uprawnienia takowego nie posiadają - twierdzi kom. Andrzej Browarek. - Uprawnienia są nadawane zaraz po otrzymaniu odpowiedniego wniosku o dostęp do stron internetowych.©℗

Ewelina KOLANOWSKA

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 29.03

Komentarze

Praca
Wszystko zależy od bezpośredniego przełożonego, bo to on zleca prace i nadzoruje jej wykonanie. Przecież nikt nie siedzi cały czas na portalach plotkarskich, a skoro należycie wykonuje swoją pracę to znaczy, że jest dobrze.
2016-03-29 12:00:43
Czytelnik Łukasz
Na szczęście nie dotyczy to o. Mateusza. Czy w Szczecinie jest ktoś taki? Sęk w tym, że większość drobnicy chwali się swoimi "dokonaniami" właśnie na FB i podobnych portalach. Szczupaki i rekiny raczej tego nie robią. Poza tym, co jeśli to ci uprawnieni policjanci będą się bawić zamiast prowadzić dochodzenie? To kwestia wewnętrznej dyscypliny każdego z nas, ot co. Nie ma co, trzeba odbudować sieć informatorów W REALU. Ona zawsze działa.
2016-03-29 11:01:19
olo
Ograniczenia w dostępie do portali internetowych to powinna być spraw każdego urzędu indywidualnie. W niektórych urzędach poszli dalej i na przykład w ZUSie pracownicy mają służbową pocztę mailową tylko z dostępną do odbierania wiadomości. Czyli jako pracodawca w koresponduję w pracownikiem ZUSu to mogę mu wysłać informacje, dokumenty ale niestety zwrotnej wiadomości nie otrzymam - brak funkcji wysyłania wiadomości. To się nazywa cyfryzacja urzędów
2016-03-29 08:41:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie