piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Na Luzie > Jak pokonać hejtera?

Jak pokonać hejtera? [FILM]

Jak pokonać hejtera?
Data publikacji: 2016-03-29 11:23
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-01 10:01
Wywietleń: 1031 126114

Potrafią znieważyć, oczernić, upokorzyć – w Internecie aż roi się od osób, których wirtualna aktywność sprowadza się wyłącznie do poniżania pozostałych użytkowników. Większość z nich jest przekonana, że może być bezkarna i nieuchwytna. Nic bardziej mylnego. Internet nie zapomina, a w każdym razie generuje całą masę śladów, które pomagają ustalić tożsamość hejtera.

– Za wpisy umieszczone na stronie odpowiada administrator portalu. To jego obowiązkiem jest usunięcie wpisów, które nie mieszczą się w ramach dozwolonej krytyki, są np. szkalujące, obraźliwe lub są przejawem nieuczciwej konkurencji – mówi Marcin Kulisz, prezes Kliniki Reputacji.

Przede wszystkim wobec cyberprzemocy nie można pozostawać bezczynnym. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i firm, których dobra osobiste są w ten sposób naruszane. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez serwis KlinikaReputacji.pl, ponad 70% internautów podziela ten pogląd i uważa, że z wirtualną mową nienawiści należy walczyć.

– Natychmiastowe przeciwdziałanie użytkownikom, próbującym nas znieważyć, piętnującym różne aspekty naszego życia lub prowadzonej działalności, pozwoli zapobiec rozprzestrzenianiu się fałszywych informacji i ochroni nasz wizerunek. Należy pamiętać, że każda platforma, służąca wymianie opinii i argumentów pomiędzy internautami, ma swoich administratorów zarządzających treścią. To ich zadaniem powinna być kontrola i dopilnowanie, aby moderowana zawartość była etyczna, zgodna z prawem, a w przypadku wszelkich naruszeń skutecznie usuwana lub przekazywana do wiadomości organów ścigania – mówi Marcin Kulisz.


Źródło: newsrm.tv

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

A.S.
Nie hejtuj ,a nie będziesz hejtowany.
2016-04-01 09:41:49
k.....k12
Czyżby światowa wszetecznica postanowiła wziąć za twarz jakiś nikomu nie znany portalik na rubieżach? No no, już w Warszafce was namierzyli, poszczuli jakimś Kuleszą, bójcie się, a jednocześnie cały net przechwala, jak ta ogłupiała europejska masa ludzka ugina się pod naporem tzw ÓHOCUF, pełno filmików, gdzie nie ma słów, a czyny, CZYNYYYYYY Panie Kulesza i może ich pan ścignij, te seksualne napaści, przemoc, napady. Tamtejszy system sobie nie radzi z wytłumaczeniem im, że, tu, w Europie, tak jak i u nich należy okazywać wdzięczność, szanować gospodarza, nie naruszać niczyjej NIETYKALNOŚCI OSOBISTEJ. Tyle jest roboty w tej Europie, a pan tu się marnuje, znaj proporcje...itd,
2016-03-31 21:21:17
Jarun
Pewnie ktoś starszy i mądrzejszy zlecił Kulesze gadkę o hejcie. Ma być poprawność myślenia, mówienia i pisania według zasad ustalonych przez establishment, a jak nie to do ciupy. A "straszonko" swoją drogą, może Oficer Prowadzący kazał?
2016-03-31 15:13:01
hj
Jeżeli ktoś przejmuje się tym, co wypisują ludzie w internecie, to znaczy, że nie dorósł do życia w społeczeństwie i powinien się leczyć, bo za bardzo się wszystkim przejmuje i bierze do siebie.
2016-03-30 09:26:40
dobra zmiana
Jak nie ma argumentów to powstaje cenzura i inwigilacja społeczna !!! nie po to walczyliśmy o wolność aby teraz powstała inwigilacja i nawrót komunizmu w innym wydaniu !!!
2016-03-29 23:12:46
Jarun
Cenzor!!! Najlepiej zamknąć usta niezadowolonym...i na złodzieja i oszusta nie mówić złodziej tylko, no właśnie jak? A gdzie wolność słowa? Poczytaj amerykańskie portale, tam dopiero lecą bluzgi i obrażanie i jakoś USA nie pogrążyło się w wojnie domowej. A na koniec Marcin Kulesza (ten co gada na filmie!) postraszył społeczeństwo. Nieładnie!!!
2016-03-29 19:39:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie