niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > W centrum parcela dla Jupitera?

W centrum parcela dla Jupitera?

W centrum parcela dla Jupitera?
Data publikacji: 2015-09-24 20:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 2625 23531

Mimo sprzeciwów wobec zamiaru bezprzetargowej sprzedaży przez miasto na własność nieruchomości przy al. Papieża Jana Pawła II 1 w Szczecinie spółce Jupiter AS, dotychczasowemu najemcy znajdującego się na niej piętrowego pawilonu, radni komisji ds. budownictwa i mieszkalnictwa rady miasta w swej większości w czwartek jako pierwsi dali zielone światło dla tej transakcji.  Projekt uchwały w tej sprawie z pozytywną opinią komisji ma trafić teraz na sesję.

 Jeśli radni się zgodzą, to firma Jupiter uwłaszczy się po wielu latach zabiegów i starań na dwóch w jedną scalonych działkach gruntu o łącznej powierzchni 861 m kw. z pawilonem o powierzchni użytkowej 305 m kw. za kwotę 2 mln 661 tys. zł.  ©℗

Cały artykuł w piątkowym "Kurierze Szczecińskim"

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Tę nieruchomość z pawilonem wraz z przyległym doń gruntem w centrum Szczecina władze miasta chcą sprzedać bez przetargu spółce Jupiter AS, która jest  najemcą tego komunalnego pawilonu.

 

 

 

 

 

 

 


  

 

 

 

Komentarze

Waclav
A wartość działki minim 50 mln zł
2015-09-25 09:30:30
jan
cała ta transakcja jest mocno podejrzana. Mam pytanie: dlaczego polscy urzędnicy należą w Europie do najbardziej skorumpowanych!?
2015-09-25 09:10:57
Czytelnik Łukasz
Czego mendzicie? Powinno się wam podobać, bo to TYPOWO amerykańska zabudowa. Nowoczesne drapacze chmur i sklepy są TYLKO w ścisłym centrum.
2015-09-25 07:56:14
jonatan
To paskudztwo nadaje się tylko do wyburzenia! Jak można podejmować takie decyzje? Sprzedadzą za marne pieniądze i ten paskudny pawilon w centrum miasta będzie straszyć kolejne pokolenia. WSTYD dla władz miasta, tym bardziej, ze już wielokrotnie zapowiadano wyburzenie pawilonów w tym fragmencie miasta i zabudowę jak przystało na XXI wiek.
2015-09-25 07:01:58
ala66
Zburzyć.Podobnie jak pawilony po drugiej strony placu.
2015-09-25 06:13:35
Sprzeciw
No dobrze, kto przyczynił się do takiej transakcji już wiemy, ale nie napisano, kto okazał się głosem uczciwego rozsądku?
2015-09-25 06:07:23
addam
Już dawno powinni byli to rozebrać tak samo jak te szkaradne pawilony po obu stronach alei JP2 miedzy pl. Lotników a pl. Żołnierza.
2015-09-24 20:43:42