czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wystartowało Centrum Nauk Przyrodniczych

Wystartowało Centrum Nauk Przyrodniczych

Wystartowało Centrum Nauk Przyrodniczych
Data publikacji: 2016-03-30 13:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:22
Wywietleń: 1407 126238

Na Uniwersytecie Szczecińskim przy ul. Tarczyńskiego wystartowało Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nauk Przyrodniczych. To pierwszy w historii uczelni budynek, który został wybudowany od podstaw. W inauguracji wziął udział wiceminister nauki i szkolnictwo wyższego, Aleksander Bobko.

Centrum kosztowało ponad 25 mln zł i powstało w ekspresowym tempie. Uczelnia otrzymała dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pod koniec 2014 roku. Do tego faktu nawiązywali przedstawiciele uczelni.

- To było wyjątkowe przedsięwzięcie - mówił prof. Edward Włodarczyk, rektor US. -  Byliśmy mocno limitowani czasowo.

- Jeszcze w listopadzie 2014 roku nic tu nie było - podkreślała Sylwia Serewiś, kierownik Centrum. - Były zakusy o odebranie dotacji. Mówiono: "Nie dacie rady". Ale udało nam się.

Kamila Mianowicz z Wydziału Nauk o Ziemi opowiadała o tym, że słowem-kluczem w przypadku nowej inwestycji US będzie interdyscypliarność. Ważna ma być również współpraca z Uniwersytetem w Greifswaldzie. Atutem wydziału mają być studia międzynarodowe.

- Podobnych centrów w Polsce powstało niemało - mówił wiceminister Aleksander Bobko. - Teraz przed nami nowy etap: dobre wykorzystanie tych centrów. Innowacyjność, transfer wiedzy, współpraca z otoczeniem - tego oczekujemy. Mamy niepowtarzalną szansę na to, żeby Polska konkurowała w świecie nie tanią siłą roboczą, ale wiedzą i intelektem. ©℗

(as)

Więcej w czwartkowym wydaniu "Kuriera" i e-wydaniu z 31 marca 2016 r.

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”