Sobota 03 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Enea nowe biuro otwiera

Data publikacji: 2016-04-03 12:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Enea nowe biuro otwiera
 

Zabytkowy budynek dawnej podstacji energetycznej przy alei Wojska Polskiego 74 w Szczecinie przeszedł właśnie kolejną adaptację. Nowy właściciel i inwestor, którym od niedawna jest Enea Centrum S.A. od sierpnia ubiegłego roku przystosowywała go do nowej funkcji. W poniedziałek, 4 kwietnia, oficjalne otwarcie nowego, urządzonego od podstaw po adaptacji, biura obsługi klienta Enei.

Roboty budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2015 roku. Ich zakres dotyczył nie tylko odrestaurowania i modernizacji samego budynku dawnej podstacji, ale zagospodarowano również na nowo jego otoczenie, w tym rozbiórki przyległego budynku mieszkalnego i urządzenia parkingu dla klientów. Projekt renowacji i adaptacji wnętrz (łączna ich powierzchnia to prawie 800 m kw.) wykonała poznańska pracownia Front Architects i zespół jej architektów w składzie: Paweł Kobryński, Wojciech Krawczuk, Marcin Sakson 
przy współpracy: Mai Dylewskiej, Agaty Sobańskiej i Barbary Stróżyk. Do realizacji inwestycji Enea zatrudniła firmę Arch Instal. Budynek został wyremontowany i przystosowany do nowej funkcji ze środków własnych Enei.

- W nowym Biurze Obsługi Klienta Enei przy al. Wojska Polskiego będzie 14 nowoczesnych stanowisk obsługowych, czyli o 5 więcej niż w biurze przy ul. Derdowskiego. Wnętrze budynku zostało zaaranżowane z myślą o klientach – będzie przestrzenne i komfortowe. W budynku urządzone zostało też miejsce na kącik dla dzieci i stół multimedialny z tabletami - informuje Mateusz Pilarczyk z biura public relations departamentu komunikacji korporacyjnej Enei.

Docelowo nowe biuro przejmie obsługę wszystkich klientów. W przejściowym okresie obecne BOK przy ul. Eskadrowej będzie nadal czynny. Jak zaznacza M. Pilarczyk, nie zostanie ono zamknięte z dnia na dzień, a o przewidywanych zmianach klienci zostaną poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Więcej na ten temat w „Kurierze Szczecińskim" i w e-wydaniu

 

Stara podstacja energetyczna przy al. Wojska Polskiego 74 w Szczecinie już po renowacji, przebudowie i adaptacji. Nowe biuro obsługi klienta Enea S.A. otwiera w niej oficjalnie od najbliższego poniedziałku, 4 kwietnia.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA