wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Uwaga, bo wagi montują

Uwaga, bo wagi montują

Uwaga, bo wagi montują
Data publikacji: 2016-10-21 17:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:12
Wywietleń: 640 164010

W nadchodzący weekend kierowcy natkną się na drogowców i tym samym na utrudnienia w ruchu w tych miejscach Szczecina, gdzie ZDiTM zlecił montaż wag preselekcyjnych do monitoringu samochodów ciężarowych. W nadchodzącym tygodniu będzie zresztą podobnie. Chodzi o główne drogi dojazdowe do miasta i zarazem wyjazdowe. 

Urządzenia pozwalające identyfikować i rejestrować auta, których dopuszczalna masa całkowita jest przekroczona, mają pojawić się na ulicach Gdańskiej, Emila Zegadłowicza, Floriana Krygiera i Cukrowej. W związku z prowadzonymi pracami mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu w miejscach, gdzie takie urządzenia się znajdą. Pierwsze roboty planowane są w nocy z soboty na niedzielę (22/23 bm.).

- To będą zajęcia chwilowe tylko do kilkunastu minut na czas montażu poprzeczki bramownicy bądź bramownic, jak też pozostałych elementów systemu - zapewnia Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM. - Reszta prac odbywać się będzie w pasach poboczy.

Roboty prowadzone będą w godzinach wieczornych i nocnych, przy - jak jednocześnie zaznacza H. Pieczyńska- sprzyjających warunkach atmosferycznych, co w praktyce oznacza, że sporządzony szczegółowy grafik planowanych może ulegać na bieżąco zmianom.

Dłuższych, nawet kilkugodzinnych zajęć jezdni przez drogowców kierowcy mogą spodziewać się w tych miejscach w przyszłym tygodniu, począwszy od nocy z poniedziałku na wtorek (24/25 bm.) do nocy z piątku na sobotę (28/29 bm.). Zajęcia obejmą jeden pas lub dwa pasy jednocześnie, ale jeden ma być zawsze przejezdny. Roboty zapowiadane są na czas od ok. godz. 20 do 6 rano dnia następnego.

- Planowane prace polegają na umiejscowieniu na wybranych odcinkach czujników instalowanych w nawierzchni, pętli indukcyjnych oraz konstrukcji wsporczej wraz z kamerami. Głównym celem instalacji wag preselekcyjnych jest ograniczenie ruchu pojazdów przeciążonych na wybranych drogach w Szczecinie. System WIM-P (Weight in Motion Preselection) to komputerowy system do automatycznego wykrywania i identyfikacji pojazdów ponadgabarytowych bez ich zatrzymywania - tłumaczy H. Pieczyńska.

Specjalne czujniki mają rejestrować przejazdy pojazdów, mierzyć nacisk koła na nawierzchnię drogi i za pośrednictwem sterowników przekształcać dane na ciężar nacisku na koła, osi i łączny ciężar pojazdu. Pętle indukcyjne służą do pomiarów prędkości i łącznej długości ciężarówek. Kamery i systemy identyfikacji zanotują o markę, model, numer rejestracyjny, datę i godzinę przejazdu.

- System charakteryzuje się dużymi zakresami pomiarowymi: nacisk na oś: 500 – 20.000 kg, brak wrażliwości wyników ważenia w zakresie prędkości przejazdu od 15 – 170 km/h, zakres temperatur pracy od -40 stopni Celsjusza do 80 stopni Celsjusza - dodaje rzeczniczka ZDiTM.

Przypomnijmy, że wagi z oprzyrządowaniem zainstalowane zostaną na ul. Cukrowej, będącej fragmentem drogi krajowej nr 13 w granicach administracyjnych miasta, na odcinku przed zjazdem w Warzymicach do Rajkowa, na ul. Emila Zegadłowicza w rejonie  skrzyżowania z ul. Jaworową, na ul. Floriana Krygiera (rejon drogi przy Odrze Wschodniej) i na obu nitkach ul. Gdańskiej na wysokości pętli tramwajowo-autobusowej przy Basenie Górniczym.

ZDiTM zlecił zadanie w formule „zaprojektuj i zbuduj" konsorcjum firm DUORS Sp. z o.o.i SAFE Co. Ltd Sp. z o.o., a jego koszt to 2 mln 801 tys. zł. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

Uwaga, bo wagi montują Uwaga, bo wagi montują Uwaga, bo wagi montują Uwaga, bo wagi montują Uwaga, bo wagi montują Uwaga, bo wagi montują Uwaga, bo wagi montują

Komentarze

Obserwator
Niezbyt trafny podział ulic na których odbywa się przejazd ciężkich tirów i innych ciężarówek przeładowanych z powodu pominięcia ulicy Ku Słońcu od jeziora słonecznego do Mierzyna ,Lubieszyna gdzie w ciągu doby przejeżdza ok.2800 sztuk.
2016-10-21 19:49:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy