Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Roboty pozbawią nas pracy? [FILM]

Data publikacji: 2016-10-17 10:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Roboty pozbawią nas pracy?
 

Roboty zobaczymy nie tylko na taśmach montażowych w fabrykach. Niektórzy już oceniają, że przed nami kolejna rewolucja przemysłowa, która może nas zaskoczyć. Powód? Roboty mogą zacząć wykonywać pracę, którą obecnie zajmuje się człowiek. Czy to oznacza, że roboty ukradną nam pracę?

- Robotyzacja jest naturalną częścią rozwoju technologii i tego nie unikniemy. Wpłynie to na obszar całego naszego życia. Zresztą widzimy to już także w obszarze smartfonów, technologia Siri – mówi newsrm.tv Edyta Gałaszewska-Bogusz, dyrektor operacyjny w Accenture Operations Polska i dodaje. – Tak naprawdę my jako pracownicy musimy się do tego przygotować. Znajomość obsługi robotyzacji, kodowania we własnym zakresie stanie się taką samą umiejętnością jak obecnie obsługa komputera, czy posługiwanie się językami obcymi.

 

Jak ocenia ekspert robotyzacja może mieć wpływ na pracę, która jest prosta, powtarzalna, wykonywana zgodnie z określonymi procedurami. Taki podział obowiązków może okazać się dla nas też bardziej korzystny. – Pozbywając się prostych czynności będziemy mogli zająć się tymi, na które obecnie nie mamy czasu, które przynoszą wartość i tworzą coś nowego, kreatywnego. Oczywiście najbardziej będzie to zależało od samych ludzi. Tego jak bardzo będą potrafili się z tym pogodzić, przygotować i jak bardzo będą potrafili robotyzacje dla własnej korzyści wykorzystać – dodaje Edyta Gałaszewska-Bogusz.

Jak na razie trudno jest ocenić jak szybko proces robotyzacji zmieni nasz świat.

Żródło: newsrm.tv

Fot. KLM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Cos za cos...
2016-10-18 01:52:05
Roboty trzeba bedzie PO-wprowadzac, jesli "czarne feministki" beda dalej w takim samym tempie... zglaszaly sie do PO-wyskrobywania !!
Bez ręki do pracy
2016-10-17 11:49:55
Bezduszne roboty są już w zakładach, które zajmują się ubezpieczeniami społecznymi, więc to żadna nowość.
Mike
2016-10-17 10:21:20
przyszlosc to filmy typu Ja Robot,Surogaci,Terminator, Terminator:Kroniki Sary Connor, i to juz w ciagu 15-30 lat.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA