Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Autobusami od piątku po rondzie [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 21 października 2016 r. 14:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:18
Autobusami od piątku po rondzie
 

Kończy się z lekkim poślizgiem przebudowa odcinka ulicy Mickiewicza od ul. Brzozowskiego do ul. Żołnierskiej i odcinka tej ostatniej do ul. Somosierry wraz ze skrzyżowaniami w tym rejonie u zbiegu z ulicami Janickiego, Czorsztyńską, Wernyhory i Reduty Ordona w Szczecinie . Autobusy miejskie w piątek od rana wróciły na stare trasy. Tyle że organizacja ruchu, w tym lokalizacja przystanków jeszcze wciąż jest tymczasowa a nie ta docelowa. Zakaz przejazdu dotyczy również samochodów.
 
Autobusy linii dziennych 53, 74, 75,80 oraz nocne 521, 527 i 529 jeżdżą z kierunku centrum, od Pomorzan, Mierzyna i Zakładów Piekarniczych przy ul. Łukasińskiego nowymi jezdniami ulic Czorsztyńskiej i Mickiewicza i przez nowe rondo ul. Wernyhory. Co nie przeszkadza wielu kierowcom w łamaniu zakazu wjazdu. Co i rusz osobówki przemykają po placu budowy. Lepiej uzbroić się jednak w cierpliwość jeszcze kilka dni, do końca miesiąca, bo można natknąć się na niespodziankę, np. wyjeżdżającą pod prąd koparkę lub dostawcze auta ciężarowe i wypadek gotowy.


 
Do czasu oddania do użytkowania całej infrastruktury przystankowej ZDiTM wyznaczył tymczasowy przystanek zastępczy na ul. Wernyhory w kierunku zajezdni ul. Klonowica. Znajduje się on tuż za starą lokalizacją przystanku autobusowego tuz za zakrętem, gdzie teraz urządzony został szeroki pas nowego chodnika. Trwają wciąż roboty wykończeniowe, w tym brukarskie na chodnikach, przystankach przy wjeździe do komisariatu policji Szczecin Pogodno i Sadu Apelacyjnego na wysokości skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Czorsztyńską, gdzie pojawiła się również przy przejściach dla pieszych sygnalizacja świetlna. Ta jeszcze nie działa. Nie ma również jeszcze wiat na urządzonych na nowo przystankach dla autobusów i tramwajów w obu kierunkach. Montaż pierwszej z nich na nowym wspólnym przystanku dla tramwajów i autobusów tuż przed zjazdem w ul. Wernyhory przy rondzie (w kierunku Krrzekowa, Bezrzecza oraz osiedla Zawadzkiego-Klonowica) rozpoczął się w piątkowe popołudnie.

Grupa ZUE Kraków S.A., generalny wykonawca przebudowy, ma dopiąć inwestycję do końca października. ©℗

Mirosław WINCONEK

Zdjęcia i film: Mirosław WINCONEK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA