Środa 17 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Urzędniczka ocaliła życie mężczyzny, który zasłabł w aucie

Data publikacji: 2022-06-30 18:40
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-01 14:22
Urzędniczka ocaliła życie mężczyzny, który zasłabł w aucie
 

Pracująca w Urzędzie Miasta Świnoujście pani Monika Nerwińska natychmiast ruszyła z pomocą mężczyźnie, u którego doszło do zatrzymania akcji serca. Gdy dotarła na miejsce, osoba ta nie dawała żadnych oznak życia. Dzięki wykonanemu masażowi serca, gdy na miejsce przyjechała karetka, mężczyzna odzyskał przytomność a jego serce znów biło.

Mężczyzna wraz z żoną jechał samochodem ulicą Wojska Polskiego. W pewnej chwili kobieta zauważyła, że stracił przytomność i robi się siny. Byli akurat na wysokości budynku urzędu pracy i wydziału komunikacji. Zatrzymała samochód i zaczęła wzywać pomocy. Jej wołanie usłyszała naczelniczka wydziału komunikacji. Potem wszystko rozegrało się bardzo szybko. 

Pracownica wydziału komunikacji natychmiast pobiegła po pomoc, a naczelniczka zadzwoniła po pogotowie. Na miejsce szybko dotarł  jeden z kierowców urzędu miasta. Razem z przypadkowym przechodniem wyciągnęli mężczyznę z samochodu i położyli na trawie. W tym momencie Monika Nerwińska uruchamiała już defibrylator. Pani Monika na co dzień pracuje na Stanowisku Obsługi Interesantów. Jest po kursie udzielania pierwszej pomocy. Nie jest jednak doświadczonym ratownikiem medycznym. Udało jej się zachować zimną krew, co w tej sytuacji było bardzo ważne.

Jak mówi, gdy usłyszała, że umiera człowiek, natychmiast chwyciła defibrylator i pobiegła na miejsce. Po uruchomieniu urządzenie wyświetliło komunikat, że konieczny jest ręczny masaż serca. Pani Monika rozpoczęła uciskanie przedniej ściany klatki piersiowej. Gdy dojeżdżało pogotowie, serce mężczyzny znów biło. Oddychał i był przytomny. Zawodowi ratownicy medyczni przejęli pacjenta od pani Moniki.

- Nie było czasu na myślenie o strachu. Umierał człowiek. Starałam się jak najlepiej robić to, czego nauczono mnie na kursie – mówi Monika Nerwińska. – Ale gdy już wracałam do budynku urzędu, to nogi miałam jak z waty i ręce mi drżały. Dopiero wtedy dotarło do mnie, co tak naprawdę się wydarzyło. 

(ip)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Piotr
2022-07-01 14:20:09
nie komentujemy trolla
Do Piotr
2022-07-01 13:20:43
Chyba nie przeczytałeś zbyt dobrze, bystrzaku, Pani Monika nie tylko defibrylowała poszkodowanego, ale także robiła masaż serca, czego czasem ratownicy po licencjatach nie są w stanie zrobić poprawnie. To nie był telefon na 112.
NIKITA
2022-07-01 10:44:19
odpowiedź do Piotr: jestem ciekawa ile Ty zrobiłeś jakiś dobrych uczynków w ostatnim czasie, a ile olałeś i odszedłeś z obojętną miną. Pochwały i listy gratulacyjne jeszcze nikomu nie zaszkodziły. howgh!
dzięki
2022-07-01 10:01:50
Z mojego doświadczenia wynika że większość urzędników to naprawdę przemiłe osoby, ale uwiązane kajdankami przez ustawy tworzone przez polityków których wybieramy. Z tego tez wydają się bezduszne. Zauważyłem tez że im wyższe stanowisko tym gorsze podejście do petenta i ogólnie ludzi (podwładnych). Tyczy się to przede wszystkim ludzi którzy szybko awansowali po trupach do celu. Im większa władza nad petentem tym gorszy urzędnik. Doceniam prace tych ludzi niższego szczebla zza biurka.
Piotr
2022-07-01 08:45:43
Udzielenie pomocy to żadne bohaterstwo. Ocieplanie wizerumku urzędnika nic nie da.Uprzywilejowani na dożywotnich etatach państwowym. Przypominam, że dzisiaj ośmiolatek potrafi zadzwonić pod numer 112 i uratować życie dorosłej osobie, więc nie ma czym się chwalić.
Szacun
2022-06-30 21:01:09
Milion razy słyszałam jak udzielić pomocy , ale myślę, że gdybym była w takiej sytuacji to strach by mnie sparaliżował. Dlatego wielki szacun dla Pani Moniki i dużo zdrowia dla uratowanego
BRAWO!
2022-06-30 19:44:07
Może i zdarzają się urzędniczki obcesowe, nieczułe na petentów, ale ta pani powinna natychmiast dostać nagrodę od przełożonych - choćby dzień wolnego, bo jej czyn zasługują na jak największą pochwałę. Jest wzorem do naśladowania i ma prawo czuć się dumna, bo uratowała życie drugiemu człowiekowi.
Brawo Pani Moniko!
2022-06-30 18:46:43
Fajna Babka :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA