piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu

Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu [GALERIA] (akt. 1)

Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu
Data publikacji: 2019-01-10 13:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Wywietleń: 4496 370819

W czwartkowe (10 stycznia) przedpołudnie mieszkańcy gromadzili się wokół kościoła pw. Św. Kazimierza, gdzie odbyła się msza święta w intencji ofiar pożaru, w którym śmierć poniosło pięć 15-letnich gimnazjalistek. Tu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe, których finałem był pochówek na cmentarzu komunalnym.

Długo przed rozpoczęciem mszy żałobnej w okolicy świątyni przy telebimie gromadzili się liczni koszalinianie. Wewnątrz w ceremonii brali udział jedynie najbliżsi.

- Z ufnością chcemy wołać o dobre niebo dla Julii, Amelii, Gosi, Karoliny i Wiktorii - mówił podczas modlitwy ksiądz Wojciech Pawlak, nauczyciel religii w Gimnazjum nr 9.

Tłumnie było też na cmentarzu komunalnym, gdzie po południu pochowano gimnazjalistki. Spoczęły w grobach obok siebie. Złożeniu szczątków i ciał towarzyszył z taśmy śpiew Wiktorii, jednej z nieżyjących dziewcząt. Wcześniej bliscy z bólem i tęsknotą wspominali swoje córki, wnuczki i przyjaciółki.

Przypomnijmy. Do dramatu doszło w miniony piątek po g. 17 w kąciku zabaw Escape Room, gdzie pięć dziewcząt brało udział w imprezie urodzinowej jednej z nich. Na zewnątrz pokoju zagadek wybuchł pożar, gdy z nieszczelnej butli gazowej ulatniał się gaz. Pracownik obiektu zdołał opanować ognia i odblokować zamknięte drzwi miejsca gry, której celem miało być odnalezienie klamki wewnątrz małego pokoju. Gimnazjalistki rocznika 2003 poniosły śmierć z powodu zatrucia tlenkiem węgla. Poparzony 25-letnik pracownik trafił do specjalistycznego szpitala w Gryficach.

28-letni Miłosz S., projektant i organizator gier w koszalińskim obiekcie, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura postawiła mu zarzuty: umyślnego doprowadzenia do powstania pożaru i nieumyślnego spowodowania śmierci pięciu dziewcząt. Głównym powodem dramatu był brak drogi ewakuacyjnej, który uniemożliwił wydostanie się z pomieszczenia.

Z kolei w całym kraju, po piątkowej tragedii w Koszalinie, trwały kontrole punktów tego rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej pod względem zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników. Sprawdzane przez służby mundurowe i nadzoru budowlanego były też pokoje zagadek w Zachodniopomorskiem. Zamknięte zostały dwa lokale w Koszalinie i jeden w Szczecinku. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciach: To nasz chrześcijański obowiązek wobec bliskich dziewczynek, bo chyba wszystkich smutek ogarnia z powodu tej niewyobrażalnej i jakże niespodziewanej tragedii - mówili koszalinianie, którzy przybyli w okolice kościoła pw. Świętego Kazimierza i na cmentarz komunalny.

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu Uroczystości pogrzebowe pięciu dziewcząt tragicznie zmarłych w pożarze escape roomu

Komentarze

RIP
:'(
2019-01-10 21:57:21
:(
zrobili z tego pogrzebu imprezę medialną.
2019-01-10 17:22:17
J23
😞
2019-01-10 14:11:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie