wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Księga kondolencyjna po tragicznej śmierci pięciu gimnazjalistek

Księga kondolencyjna po tragicznej śmierci pięciu gimnazjalistek

Księga kondolencyjna po tragicznej śmierci pięciu gimnazjalistek
Data publikacji: 2019-01-08 14:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Wywietleń: 1578 370529

Ceremonia pogrzebowa pięciu gimnazjalistek, które tragicznie zginęły w pożarze kącika zabaw Escape Room, odbędzie się w czwartkowe (10 stycznia) popołudnie na koszalińskim cmentarzu komunalnym. Miasto pokryje koszty pochówku 15-letnich dziewcząt, które spoczną obok siebie.

Do czwartku, w g. 7 – 17, w holu przy głównym wejściu do Urzędu Miejskiego wystawiona jest specjalna księga kondolencyjna. Koszalinianie nie mogą się otrząsnąć z przeżytego dramatu. Wpisów z wyrazami współczucia dla rodzin ofiar na stronach księgi ciągle przybywa. Nie inaczej jest w okolicy feralnego obiektu przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie wciąż palą się znicze i przynoszone są kwiaty. Szklanych przedmiotów pamięci zgromadziło się już tyle, że miejsce zostało odgrodzone od ruchu pieszych.

W Gimnazjum nr 9 trwają przygotowania do ceremonii na nekropolii, ale nie wszyscy uczniowie chcą wziąć udział w pogrzebie. Szkoła wyjdzie im naprzeciw, bo – jak zapewnia dyrektorka Karina Gajda – w tym czasie każdy z obecnych gimnazjalistów znajdzie opiekę pedagogiczną w klasie.

W piątek ma być gotowy raport służb mundurowych i nadzoru budowlanego, które kontrolują tzw. pokoje zagadek w całym kraju. Badają nie tylko wyznaczone pomieszczenia, w tym stan instalacji elektrycznej i drogi ewakuacyjne, lecz też stan techniczny całego budynku, gdzie dany organizator rozrywki prowadzi tego rodzaju działalność gospodarczą. Są już pierwsze decyzje w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników w Zachodniopomorskiem. To zamknięte dwa lokale w Koszalinie i jeden w Szczecinku.

Przypomnijmy, że w poniedziałek Sąd Rejonowy w Koszalinie w związku z tragicznym pożarem w kąciku zabaw Escape Room wydał nakaz tymczasowego aresztowania dla 28-letniego Miłosza S. Mieszkaniec Wielkopolski był projektantem i organizatorem gier w koszalińskim budynku. Odpowie za umyślne doprowadzenie do stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślne spowodowanie śmierci pięciu 15-latek. Mężczyźnie grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. ©℗

(m)

Na zdjęciu: W koszalińskim ratuszu do dnia pogrzebu gimnazjalistek wystawiona będzie księga kondolencyjna.

Fot. UM Koszalin

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie