sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Księga kondolencyjna po tragicznej śmierci pięciu gimnazjalistek

Księga kondolencyjna po tragicznej śmierci pięciu gimnazjalistek

Księga kondolencyjna po tragicznej śmierci pięciu gimnazjalistek
Data publikacji: 2019-01-08 14:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Wywietleń: 1708 370529

Ceremonia pogrzebowa pięciu gimnazjalistek, które tragicznie zginęły w pożarze kącika zabaw Escape Room, odbędzie się w czwartkowe (10 stycznia) popołudnie na koszalińskim cmentarzu komunalnym. Miasto pokryje koszty pochówku 15-letnich dziewcząt, które spoczną obok siebie.

Do czwartku, w g. 7 – 17, w holu przy głównym wejściu do Urzędu Miejskiego wystawiona jest specjalna księga kondolencyjna. Koszalinianie nie mogą się otrząsnąć z przeżytego dramatu. Wpisów z wyrazami współczucia dla rodzin ofiar na stronach księgi ciągle przybywa. Nie inaczej jest w okolicy feralnego obiektu przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie wciąż palą się znicze i przynoszone są kwiaty. Szklanych przedmiotów pamięci zgromadziło się już tyle, że miejsce zostało odgrodzone od ruchu pieszych.

W Gimnazjum nr 9 trwają przygotowania do ceremonii na nekropolii, ale nie wszyscy uczniowie chcą wziąć udział w pogrzebie. Szkoła wyjdzie im naprzeciw, bo – jak zapewnia dyrektorka Karina Gajda – w tym czasie każdy z obecnych gimnazjalistów znajdzie opiekę pedagogiczną w klasie.

W piątek ma być gotowy raport służb mundurowych i nadzoru budowlanego, które kontrolują tzw. pokoje zagadek w całym kraju. Badają nie tylko wyznaczone pomieszczenia, w tym stan instalacji elektrycznej i drogi ewakuacyjne, lecz też stan techniczny całego budynku, gdzie dany organizator rozrywki prowadzi tego rodzaju działalność gospodarczą. Są już pierwsze decyzje w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników w Zachodniopomorskiem. To zamknięte dwa lokale w Koszalinie i jeden w Szczecinku.

Przypomnijmy, że w poniedziałek Sąd Rejonowy w Koszalinie w związku z tragicznym pożarem w kąciku zabaw Escape Room wydał nakaz tymczasowego aresztowania dla 28-letniego Miłosza S. Mieszkaniec Wielkopolski był projektantem i organizatorem gier w koszalińskim budynku. Odpowie za umyślne doprowadzenie do stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślne spowodowanie śmierci pięciu 15-latek. Mężczyźnie grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. ©℗

(m)

Na zdjęciu: W koszalińskim ratuszu do dnia pogrzebu gimnazjalistek wystawiona będzie księga kondolencyjna.

Fot. UM Koszalin

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie