Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

W czwartek pogrzeb pięciu ofiar pożaru w escape roomie – początek ceremonii o godz. 11

Data publikacji: 09 stycznia 2019 r. 13:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
W czwartek pogrzeb pięciu ofiar pożaru w escape roomie – początek ceremonii o godz. 11
 

Ceremonia pogrzebowa pięciu 15-latek, które zginęły w pożarze escape roomu w Koszalinie, rozpocznie się w czwartek (10 stycznia) o godz. 11 mszą w kościele św. Kazimierza - poinformował w środę sekretarz koszalińskiego magistratu Tomasz Czuczak. Kondukt pogrzebowy z ul. Kamieniarskiej na cmentarz ruszy o godz. 14.

Uroczystość pogrzebową organizuje miasto Koszalin.

- Jesteśmy po spotkaniach z rodzinami, zwracamy się z gorącym apelem, by także w dniu jutrzejszym uszanować prywatności rodzin – zwrócił się do mediów Czuczak.

- Ceremonia zaplanowana na czwartek rozpocznie się o godz. 11 mszą w kościele św. Kazimierza. Uczestniczyć w niej będzie tylko najbliższa rodzina. Do kościoła będą mogły wejść tylko osoby należące do rodziny bądź bliscy rodzin zmarłych dziewcząt. Wejście będzie możliwe tylko za okazaniem specjalnych identyfikatorów. Mieszkańców prosimy o gromadzenie się przed kościołem. Do jego wnętrza nie wejdą – poinformował Czuczak.

Na zewnątrz świątyni ma być ustawiony telebim, na którym będzie transmitowana msza św. Po mszy planowany jest przejazd na cmentarz.

Kondukt pogrzebowy będzie formowany przy ul. Kamieniarskiej. Ma ruszyć na cmentarz o godz. 14. - Za krzyżami będą szły osoby, które chcą wziąć udział w uroczystościach, następnie będą karawany z trumnami i urnami zmarłych. Za nimi będzie szła rodzina – dodał Czuczak.

Prezydent Koszalina w poniedziałek na konferencji prasowej poinformował, że tragicznie zmarłe dziewczęta spoczną obok siebie na cmentarzu komunalnym.

W czwartek nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczne w SP nr 18, w której uczyły się ofiary pożaru. Dyrektor szkoły Karina Gajda zapewniła, że szkoła zorganizuje opiekę dla dzieci, które do niej przyjdą, jednocześnie zwróciła się do rodziców, by tego dnia spróbowali znaleźć dla nich opiekę poza szkołą. Nauczyciele i uczniowie chcą uczestniczyć w pogrzebie.

(PAP)

Fot. Wiesław Miller

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bez komentarza
2019-01-09 15:43:42
Tragedia. bez komentarza. proszę - nie komentujmy tego wpisu a wszelkie głupole niech powstrzymają się.
Ciekaff
2019-01-09 15:42:03
Pani Dyrektor Gajda...Rozumiem rozpacz, tragedię i chęć wspólnoty szkolnej w tych trudnych chwilach , ale apel aby nie przyprowadzać do szkoły dzieci ?? Co mam zrobić ...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA