Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Ul. Celna z blokadami. Od środy zmiany na Łasztowni [GALERIA]

Data publikacji: 2022-05-17 17:41
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-18 09:04
Ul. Celna z blokadami. Od środy zmiany na Łasztowni
Od środy (18 bm.) po porannym szczycie ul. Celna na odcinku od ul. Energetyków do ul. Bulwar Gdański dla aut zostanie zablokowana. Utrzymana zostanie tylko relacja dwukierunkowa na ich styku z ul. Leona Heyki tuż przy moście nad Kanałem Zielonym, od strony Kępy Parnickiej. Fot. Mirosław WINCONEK  

Przebudowa układu drogowego na szczecińskim Międzyodrzu zatacza coraz szerszy krąg. Aktualnie ekipy spółki MTM i jej podwykonawców koncentrują się na pracach związanych z urządzaniem nowego rozjazdu torów tramwajowych na wysokości ronda Pionierów oraz drugiego z mniejszych rond w okolicy, - tego u zbiegu ulic Zbożowej i Władysława IV na wysokości budynku Lastadia. Od dziś dla ruchu kołowego przyblokują również przejazd niedługą, ale ważną ul. Celną, położoną na tej samej wysokości, ale prowadzącą tuż za mostem Długim na Kępę Parnicką.

- Kolejny etap robót budowlanych oznacza całkowite zamknięcie ulicy Celnej dla ruchu pojazdów. Będzie ona zamknięta na odcinku pomiędzy ulicami Energetyków i Bulwar Gdański - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Zachowany zostanie dojazd do firm, które w tej części Międzyodrza mają swoje siedziby.

Pierwsze wygrodzenia w pasie pobocza dla pieszych od strony Przychodni Portowej i biurowca, w którym swoją siedzibę ma m.in. oddział Totalizatora Sportowego, ustawione były już w miniony poniedziałek. Wymalowana została też w żółte pasy tymczasowa zebra, wyznaczająca przejście przez jezdnię. Pojawiły się też elementy oznakowania pionowego tego rejonu na czas robót.

Plan zmian w organizacji ruchu na ul. Celnej w Szczecinie. Fot. SIM

Objazdy wytyczone będą przez ulice: św. Floriana, Bulwar Gdański i Bulwar Śląski, Władysława IV i Bytomską. Blokada oznacza zarazem, że trasę przejazdu częściowo zmienią również autobusy miejskiej linii 76.

Zachowana pozostanie dla zmotoryzowanych jako jedyna relacja ta na wysokości skrzyżowania ulic Celnej, Leona Heyki i Bulwar Gdański tuż przy przebudowywanym aktualnie moście nad Kanałem Zielonym. W obu kierunkach będzie umożliwiała przejazd na Kępę Parnicką po skręcie w lewo z ul. Bulwar Gdański i wyjazd z wyspy tuż za mostem prawoskrętem także w ul. Bulwar Gdański. O zmianach w organizacji ruchu kierowców informować będą znaki.

Oznacza to jednocześnie, że nadjeżdżający z lewobrzeża tuż za mostem Długim nie będą mogli skręcić w prawo w ul. Celną. Ponadto zniknie na jakiś czas obecny w nią lewoskręt przez torowisko z ul. Energetyków. ©℗

(M)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

keno
2022-05-18 08:46:20
czytam nie które wpisy ,a dlaczego do tej pory nie wyrzucono wjazdy dla ciężarówek 24 i dł.16m może w mieście zaczną myśleć projektanci a bajko pisarze .
@abc
2022-05-17 20:26:44
Projektować ronda, objazdy i łuki drogowe powinien ktoś, kto co najmniej dwa lata prowadził tira z przyczepą, a potem poszedł na studia. Inaczej to wychodzą bohomazy drogowe.
abc
2022-05-17 19:25:32
Wykonawca ok. Ale kto projektował tę inwestycję? Ulice miały poprawić dostęp do portu, a na wielu zakrętach ciężarówki mają problem z minięciem się na wzajem. Na łuku bulwaru za strażą pożarną krawężniki już są powywracane. Na ul. Kujota przy przejazdach kolejowych nie ma szans na minięcię się tych aut.Przed przebudową było tu szerzej sic! Powstaje kolejny bubel drogowy i to na bogato.Kostka granitowa ułożona wzdłuż krawężników - ile to kosztuje i po co to robią?Naprawdę nie ma na co wydać kasy?
???
2022-05-17 17:57:04
To gdzie PKS będzie parkował swoje złomy ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA