niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Uciekł z komisariatu, ściga go policja

Uciekł z komisariatu, ściga go policja (akt. 2)

Uciekł z komisariatu, ściga go policja
Data publikacji: 2019-11-15 16:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-17 22:01
Wywietleń: 11355 427978

Popołudniowe korki zirytowały część mieszkańców Szczecina. Widać to między innymi po wpisach na portalach społecznościowych.

- W mieście Szczecin paraliż na drogach. Kilkumetrowe korki na całym mieście. Polska policja poszukuje podejrzanego, który uciekł z przesłuchania w kajdankach. Nie jest niebezpieczny. To po co dokonano blokad, skoro nie mamy do czynienia z groźnym przestępcą? - pisał na Twitterze Przemysław Słowik, radny miejski Koalicji Obywatelskiej.

- Pytanie do wszystkich mieszkających na obrzeżach Szczecina: Fajnie się wracało do domu? - ironizował jeden z internautów na Facebooku.

- Jak nie groźny, to po cyrk na mieście – pyta inny internauta.

Wieczorem na szczecińskich ulicach było już spokojnie.

(as)

***

Wcześniejsza informacja:

Szczecińska policja urządziła obławę na przestępcę, który uciekł z komisariatu przy ul. Kaszubskiej.

– Prowadzimy czynności poszukiwawcze – powiedziała „Kurierowi” w piątek o g. 16.25 sierż. szt. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji. – Jednocześnie uspokajamy, że nie jest to człowiek niebezpieczny dla społeczeństwa. Wyjaśniamy okoliczności, w jakich oddalił się podczas czynności policyjnych.

Obława sprawia, że miasto jest zakorkowane – i to w wielu miejscach. Samochody stoją między innymi na ul. Ku Słońcu.


Obława spowodowała korki. Na filmie ulica Derdowskiego.

– Policjanci zatrzymują dostawczaki i zaglądają do środka. Sprawdzają też środki komunikacji miejskiej – relacjonował „Kurierowi” pan Piotr. – Wygląda to na wielką policyjną akcję. Ewidentnie kogoś szukają. Korek jest potężny. To jakaś masakra.

Mamy też sygnały, że duże utrudnienia ruchu są na prawobrzeżu.

- W Szczecinie obława. Miasto sparaliżowane. Jak na filmach. Uciekł aresztant – napisał na Twitterze marszałek Olgierd Geblewicz.

(as)

Fot. Czytelnik

Film: Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

Adam
To poszukiwanie i to wszystko jest bardzo dziwne, tutaj dobrze wypunktowane że coś jest nie tak https://infomiasto.eu/ucieczka-wieznia-w-kajdankach-w-szczecinie-dziwna-oblawa-i-fakty/ przecież to nie trzyma się logiki działania policji.
2019-11-17 21:52:24
nh
niechaj pan komendant osobiście, a nie otworem rzecznika, powie obywatelom PRAWDĘ o tym jaki był powód tej szopki.
2019-11-16 12:22:14
do PO_j,,w, Obs.rywateli i innych
- to są świczenia policji na wypadek, tak sprawdza się działalność tzw. służb, jest okazja aby przćwiczyć "to i owo". W tym samym czasie w Płocku.... Sam byłem świadkiem gdy w Niemczech (strzyżenie psów), w czasie WM "ćwiczyła" policja w Hamburgu, też były pytania w podobnym stylu a logika podpowiadała iż można "przypilnować uciekiniera". Czasami lepiej dla polcji i służb "gonić króliczka".
2019-11-16 10:23:04
Zbulwersowany kierowca
Czy Komendant Komisariatu Szczecin-Śródmieście lub Komendant Miejski Policji-przełożony tego Komendanta,przeprosił mieszkańców i wyjaśnił tę skandaliczną decyzję którą podjął.Czekamy
2019-11-16 10:02:09
Informacyjnie
stałem w praktycznie takim samym korku jak zwykle wiec nie odczułem większej różnicy... a nerwy słoików mnie zwyczajnie bawią... jak chcecie być szybciej to zamawiać sobie helikopter... takich radnych i takiego prezydenta sobie wybieracie od 10 lat wiec pretensje o zakorkowane miasto miejcie do samych siebie
2019-11-16 09:53:30
Obs.ryver
Jest dobrze... będzie jeszcze lepiej! "dobra zmiana" coraz lepszą stronę pokazuje...
2019-11-16 08:58:40
Jack
Paranoja i samowola Komendanta Miejskiego sięga zenitu.
2019-11-16 03:45:26
obywatel R.P.
ponieważ w/w jednostka policji nie jest w stanie wypełnić wymogów ustawy , proszę ją w trybie natychmiastowym rozwiązać !!!! a miasto będzie funkcjonować zgodnie z prawem (drogowym) ...
2019-11-16 02:55:54
do @ goscinna
- ten już niemłody to "specjals" dlatego pisze specjalnie, aby go "rusek" nie rozszyfrował. Ponadto "pani była w ciąży".
2019-11-16 02:08:33
mieszkaniec
w pomiedzialek wysylam komendatowi wojewodzkiemu rachunek za przestoj i straty jakie ponioslem przez jego glupie i pochopne a zarazem widzi misie... oczywiscie z jego pensji, bo sam za siebi w podatku nie mam zamiaru placic... debil zamk nal cale duze miasto, bo jego nieudacznicy nie potrafili w scisle strzezonym miejscu przypilnowac aresztanta... kogo to obchodzi... komendant jednostki oraz wojewodzki, ich zastepcy i jeszcze przelozeni powinni dyscyplinarnie wyleciec z roboty oczywiscie bez prawa emerytury... to jest zart co dzialo sie dzisiaj. dwa kilometry przez dwie i pol godziny a co najlepsze zero policji (Kijewo godz. 18,30). oni tylko do "mandatowo" sa stworzeni, nic innego nie potrafia... tak jak kiedys mowili, po co dwoch w radiowozie... jeden pisze drugi czyta... zobaczmy co powie (jezeli wogole za ten armagedon cos bedzie w mediach ogolnopolskich) KGP?? czekamy z niecierpliwoscia na dymysje naszych debesciakow z KMP i KWP w Szczecinie
2019-11-16 01:11:40
goscinna
Do Dzisiaj młodzi wszystko wiedzą lepiej. Co to jest módz? Chyba móc :)
2019-11-15 23:36:40
k
Za paraliż całego prawobrzeża do natychmiastowego zwolnienia osła, który wydał nakaz blokad tras wyjazdowych ze Szczecina.Na kilometr było widać obławę policji i średnio rozgarnięty przestępca napewno by się schował w bagażniku, a kazali wychodzić i sprawdzali, nie zważając, że robią olbrzymie korki.Nagroda Darwina w pełni im się należy.
2019-11-15 22:55:28
Czego się cymbały pieklicie??? Czego?
Ja siedzę sobie w domu spokojne i niech go szukają.
2019-11-15 22:36:18
Dzisiaj młodzi wszystko wiedzą lepiej.
Z tą blokadą to coś nie tak. Dzisiaj prawie każdy ma CB lub inne formy komunikacji natychmiastowej. Jakby utknął w kilometrowym korku to odrazu by wiedział skąd ten korek i nawet jakby podróżował autem to szybko by niepostrzezenie się oddalił. Zasada ucieczki w terenie gęsto zaludnionym od lat jest zawsze taka sama. Oddalić się na kilometr lub góra dwa a potem się zaszyć zmienić odzież i wizerunek i poczekać do zmiany układu taktycznego. Co to jest promień 2 km od miejsca ucieczki niech stróże prawa sprawdzą na google earth pro rysując sobie kółko. Tam może mieszkac do 50 tysiecy ludzi w poniemieckiej zabudowie pełnej przelotek dziwnych piwnic i bunkrów, plus cmentarz i ogródki działkowe - przeszukanie i pełna inwigilacja takiego terenu to kilka tygodni bez gwarancji że poszukiwany jeszcze tam będzie . Równie dobrze mógł dokonać ewakuacji drogą wodną przez kanały portowe na sródodrze. Tylko cywilni dobrze wyszkoleni wywiadowcy natychmiast po ucieczce mogliby go szybko złapać bo to dla uciekającego zawsze duży element niepewności i zaskoczenia. Mundur w takich wypadkach działa ostrzegawczo. Nas w jednostce 4101 (batalion dywersyjno szturmowy potem przemianowany na pułk specjalny zwanym z Lublińca) w którym służyłem od 1987 do 1990 tego właśnie uczona po to aby módz wykonać zadanie i przetrwać na skrajnie nieprzyjaznym terenie wroga. Dzisiaj to zapomniana wiedza...
2019-11-15 22:16:17
chester
Wypowiedź Geblewicza na poziomie gimbusa - "Szczecin sparaliżowany. Obława, jak na filmach". Qrwa! Widzę, że sparaliżowany! Ale ja mieszkam w tym mieście, a nie na planie filmowym. Jeżeli pana marszałka bawią takie sytuacje, to może niech się przeniesie do Los Angeles?
2019-11-15 21:43:56
chwdp
milicyjni debile powinni ogłosić godzinę milicyjną o godzinie 18 tej z zakazem poruszania się ,pod rygorem rozstrzelania za złamanie zakazu.
2019-11-15 21:38:39
Po komendancie
Różowa pantera na realu w wydaniu policji, niebezpieczny to jest komendant który wpadł na pomysł blokady miasta w piątek po pracy z powodu ucieczki podpitego szofera ! W cywilizowanym kraju miałby zarzuty prokuratorskie za sprowadzenie zagrożenia, a tu pewnie tylko go wyleją na emeryturę, strach pomyśleć co taki mózg może nawydziwiac w sytuacji prawdziwego zagrożenia !
2019-11-15 21:19:09
Relka
A może to uciekł ostatnio złapany terrorysta i stæd kocioł
2019-11-15 21:10:31
Aśka
Policja musi tak powiedzieć żeby nie było paniki :D sądzę że zwykły chłystek by nie dośwadczył takich poszukiwań na skalę całego Szczecina.
2019-11-15 20:29:30
beee
Znowu? To już staje się nudne. Fakt, że ucieczka jest skutkiem braków kadrowych, przemęczenia ludzi i ich niedostatecznego wyszkolenia. Niezależnie od wszystkiego sytuacja obciąża jedną osobę - komendanta miejskiego. To temu panu wreszcie ktoś powinien podziękować za przyczynienie się do rozkładu policji w tym mieście
2019-11-15 20:08:35
A potem profesor Płatek i lewactwo całego świata
będzie lamentować że podejrzany szedł w krótkich spodenkach i kroksach skuty kajdankami... lektyka dla podejrzanego...
2019-11-15 19:51:13
korki w miescie
Oj nie mysle zeby za jednym uciekinierem zablokowano cale miasto,to chyba grubsza sprawa o ktorej wszystkie suzby nabraly wody w usta....juz tylu bylo co uciekali doprowadzani do aresztow czy ze szpitali ale takiej akcji nie pamietam. I chyba wielu w to nie wierzy
2019-11-15 19:37:42
JB
Ten kTo wydał polecenie blokady miasta za pijanym kierowcą który przez nieudolne kierowanie szczecińską Policją wyszedł z Komisariatu powinien już dawno być odwołany.
2019-11-15 19:14:32
JB
Znowu nieudolność szczecińskiej Policji i cierpi całe miasto zablokowane. Ciekawe kto wydał polecenie zablokowanie miasta za pijanym kierowcą. Nie powinien być już komendantem taki człowiek.
2019-11-15 19:12:02
Zazula
Komendant tego przybytku do natychmiastowego zwolnienia - podobnie jak pozostałe osły odpowiedzialne za eskortę zatrzymanego. Prawobrzeże tonie w korkach dzięki policji i energopolowi.@mama przedszkolaka : Szczecin to droga Pani nazwa "własna" i pisze się dużą literą
2019-11-15 18:48:24
szok
Dyżurny to mu szlaban otworzył ale jaja
2019-11-15 18:43:46
ojjjjjjj
to chyba ściema - tylko jazda po pijanemu i takie poszukiwania? to zaslona dymna... sprawa musi być znacznie poważniejsza ale mnie chcą wywoływac paniki...
2019-11-15 18:34:07
sebo
Pijak uciekł jest afera...wstyd i patola...
2019-11-15 18:23:10
darwin
Nagroda Darwina za rok 2019 bedzie oczywista.
2019-11-15 18:22:37
Misio
Czy oni są nienormalni ...całe miasto zablokowali bo jeden gość w kajdankach poszukiwany za jazdę po alkoholu im zwiał........?
2019-11-15 17:46:27
Pit
Nie jest niebezpieczny A całe miasto stoi ten co wydał taki rozkaz powinien się wytłumaczyć i ponieść konsekwencje mistrz zarzadzania
2019-11-15 17:30:36
eukaliptus cactus piątuniiio
Komendant pewnie jeszcze z czasów MO bo na komisariacie wisi orzeł bez korony 🤣
2019-11-15 17:25:16
Szymon
Pistolety pokradl jest uzbrojony
2019-11-15 17:07:04
?
Przecież nawet na Złotopolskich komisariat miał domofon i dyżurny wypuszczał, więc jak mógł uciec tutaj?
2019-11-15 17:06:04
mama przedszkolaka
jak mam dziecko odebrać z przedszkola? co się dzieje w szczecinie?
2019-11-15 17:05:26
Ktos
Polska Policja to tu U nich wszystko jest ozliwe
2019-11-15 16:55:52
Zbulwersowany kierowca
Jak to możliwe,że ktoś wyszedł-uciekł.Kim był ten bandyta.Policjant nie dopełnił obowiązku a przez niego cierpi całe miasto.Paraliż na każdej dzielnicy.Oczekuję stosownego wyjaśnienia od Komendanta Komisariatu śródmieście lub Komendanta Miejskiego.
2019-11-15 16:38:29
Ch. Eng.
Wygląda na to że im pistolety pozabierał. Ciamajdy!
2019-11-15 16:34:48