Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Spektakularne zatrzymanie. Groźny przestępca już siedzi

Data publikacji: 2018-02-21 11:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:03
Spektakularne zatrzymanie. Groźny przestępca już siedzi
 

Po pościgu ulicami Kołobrzegu zatrzymano niebezpiecznego przestępcę. 35-latek odpowie za groźby kierowane pod adresem innego mężczyzny i próbę wymuszenia od niego kilku tysięcy złotych, a także za nielegalne posiadanie amunicji. 

Policjanci z wydziału dochodzeniowego kołobrzeskiej komendy rozpracowywali próbę wymuszenia rozbójniczego, do jakiej doszło na terenie Kołobrzegu. Podejrzewany mężczyzna miał kilkakrotnie zastraszyć swoją ofiarę, grożąc jej pobiciem, a nawet pozbawieniem życia, i wymusić od niej kilka tysięcy złotych. Jak się okazało, sprawca miał na swoim koncie także inne czyny sprzeczne z prawem, m.in. naruszenie zakazu sądowego.

– Mundurowi mając wiedzę, że podejrzewany mężczyzna jest osobą niebezpieczną, wcześniej notowaną, podjęli decyzję o  zatrzymaniu go przez Nieetatową Grupę Specjalną wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji – informuje asp.szt. Tomasz Kwaśnik z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.    

Do zatrzymania niebezpiecznego przestępcy doszło w centrum miasta. Mężczyzna został wyciągnięty z samochodu i obezwładniony. Następnie 35-letni mieszkaniec województwa podlaskiego został przewieziony na komendę. „Kryminalni” przedstawili mu zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego, uszkodzenia mienia, niestosowania się do zakazu sądowego oraz posiadania bez zezwolenia amunicji.

Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(reg)

Fot. e-kg.pl

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

x
2019-05-02 22:47:03
z pracy by audi nie kupił ,czyba że na kredyt.
;
2018-02-21 13:10:24
Wielki mafioso w audi A4, rzeczywiście. Powinni spałować go na miejscu tak, że odechciałoby mu się bawienia w gangstera, zamiast pójść do uczciwej pracy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ