sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uciekł z Zakładu Karnego w Płotach. Szuka go policja

Uciekł z Zakładu Karnego w Płotach. Szuka go policja

Uciekł z Zakładu Karnego w Płotach. Szuka go policja
Data publikacji: 2019-08-12 18:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-13 22:23
Wywietleń: 2282 408017

Z Zakładu Karnego w Płotach uciekł jeden z osadzonych. Zarząd tej jednostki, która jest typu półotwartego i gdzie odbywają wyroki skazani na stosunkowo krótkie kary pozbawienia wolności, głównie za przestępstwa pospolite przeciwko mieniu, uspokaja: zbiegły więzień nie jest niebezpieczny.

Po tym, jak ujawniono, że w niedzielę (11 sierpnia) z terenu Oddziału Zewnętrznego w Płotach samowolnie oddalił się skazany, niezwłocznie powiadomiono policję. Miał on zakończyć odbywanie kary pozbawienia wolności w styczniu 2021 r. Był skazany za przestępstwa pospolite przeciwko mieniu, tj. kradzieże.

Oddział Zewnętrzny w Płotach jest jednostką penitencjarną typu półotwartego i otwartego, gdzie stosuje się tzw. zmniejszone przedsięwzięcia ochronne i zabezpieczenia techniczno-ochronne. Odbywający tam karę więźniowie głównie są zatrudniani na zewnątrz jednostki, korzystają z przepustek oraz zajęć kulturalno-oświatowych poza terenem oddziału zewnętrznego.

W ocenie administracji tutejszej jednostki, skazany nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa.

– Dyrektor jednostki natychmiast wszczął czynności wyjaśniające, które mają na celu szczegółowe wyjaśnienie przebiegu zdarzenia, okoliczności i przyczyny jego wystąpienia – poinformował nas mjr Sebastian Matuszczak, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie.

(r.c)

Fot. st. szer. Magdalena Tkacz

Na zdjęciu: Spotkanie skazanych i ich rodzin w Oddziale Zewnętrznym w Płotach Zakładu Karnego w Nowogardzie, zorganizowane w ramach programu resocjalizacji z zakresu integracji rodzin "TATO".

Komentarze

elektorat
Trzeba go znaleźć przed 13 października.W aresztach i więzieniach każdy głos ma wagę niech wraca głosować!
2019-08-13 22:10:43
teść pasierba do @ Klawisz
- ustawa chroniąca tzw. "prywatną sferę" zabrania PO_niżania za przynależność, orientację itp... Wyobraź sobie osobnika z "kulą z żeliwną na łańcuchu u nogi", na 90 procent to jest wyborca PO - tak wynika ze statystyki.
2019-08-13 10:39:37
Klawisz
Takie kule z żeliwa na łańcuchu u nogi powinni mieć widziałem na filmie kiedyś
2019-08-13 09:33:33
Penitent
Nie wpadli jeszcze na to by półwolnościowcom czipy z lokalizacją instalować?Zmniejszyłoby to koszty poszukiwań i pilnowania.
2019-08-13 09:08:45
A moze
Zameldowal sie u Majora Plota i dostal Przepustke... ! Lub tesnil za dokonaniem kolejnego "przestepstwa po_spo_litego"... czy bliskimi mu osobami ??
2019-08-12 19:07:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie